Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hatásos lesz ez a fajta...

Hatásos lesz ez a fajta módszerem?

Figyelt kérdés
sokszor eldöntöttem már,hogy fogyok,de sikereim nem voltak. másfél hete átt áltam egy teljesen új étrendre és rendszeres sportra. az étrendem a következő: reggeli sós puffasztott rízs egy nagyon pici natúr vajkrémmel és paradicsommal. (egy rizsesben 37kcal van,ebből 3db-ot eszek) fél 1 fele kb 10dkg csirkemell filé sima sósan olajnélkül vízben párolva friss jégsalátával és kefirrel. utána 1-2 órával párszem füge,vagy ami épp van itthon. vacsira vagy sima saláta hús nélkül,vagy gyümölcs. heti 2x a legalacsonyabb kcal tartalmú műzliszeletből lecsúszik egy-egy szelet az édesség kívánat miatt.cukrot és kenyeres egyáltalán nem eszek,a kávét édesítővel és tejjel fogyasztom. napi 2 liter szénsavmentes víz. ezmellett heti 5 napot edzek, napi 1 órában intenzíven. az elmúlt másfél héten durván másfél kilót csökkent a súlyom. hatásos lesz ez a módszer? kb mennyi idő a látványosabb változás? 19/l 165/67
2011. szept. 27. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Ha be tudod tartani akkor hatásos lesz. De elég koplalás és egyhangú szaga van az egésznek. Ebből adódik hogy nem sokáig birod majd és egyszer olyan zabálási rohamod lesz hogy juj...
2011. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szerencsémre imádom a salátát és elvagyok vele..egyedül az édesség ehetnékemnek kellene teljesen elmúlni,és akkor tök jó lenne. de azt meg végülis megoldom azzal a ritka müzliszelet evéssel:) most nagyon kitartó leszek,eldöntöttem. a heti 0.5-1 kiló átlagos és egészséges súlycsökkenés lesz?
2011. szept. 27. 14:07
 3/9 Hungy ***** válasza:

Nem szabad fogyókúrázni! Illetve ha tönkre akarod tenni magad, akkor szabad, de nem érdemes. A nevében is benne van, hogy "kúra", azaz csak egy bizonyos ideig alkalmazható. És amikor majd elhagyod a kúrát, a tested iszonyatos sebességgel fogja újra visszapakolni a kilókat.


Figyelj! A test reakciója a fogyókúrára:

- Kevesebb élelmet kapok, mint eddig, de valamiből fenn kell tartanom magam. Mi is van, amit a legkönnyebb lebontani? Az izom. Oké, azzal kezdem, de azt sem lehet a végtelenségig, mihez nyúljak? Háj. A francba, nagy nehezen elraktároztam, és egyébként is az egyik legrosszabb tápanyagforrás, de mit tegyek, ha ez van, lebontom a hájat.


És a test reakciója a fogyókúra abbahagyására:

- Éljen, van ismét elegendő táplálék. De emlékezzünk csak, most éheztem több hónapon keresztül! Mi lesz, ha megint előfordul egy ilyen helyzet? Semmi pánik, most többet és gyorsabban kell raktároznom, mint eddig, hogy az ínséges időkre bőségesen legyen a készleten. A kaja egy részét a napi szükségletekre tartogatom, de a felesleget nem űrítem ki, mert még kellhet, raktározom, raktározom, raktározom.


Ellenben íme a test reakciója az egészséges és kiegyensúlyozott étkezésre, és megfelelő életmódra.

- Nocsak, megkapok mindent minden nap, amire csak szükségem van. Mindig van elegendő fehérje, némi zsír, sok vitamin, nyomelem, minden, amire szükségem van. És mivel ez már hónapok óta így megy, megbízom benne, hogy továbbra is így fog menni. Ezért nem raktározom, a felesleget azonnal kiűrítem!

2011. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy még szereted a salátát :)

De 3hónap múlva ha minden egyes nap ezt eszed,kíváncsi lennék a véleményedre :)

Ehetsz mindent de mértékkel és okos dolog lenne a kalóriaszámolás is.


Az utolsónk annyit hogy: igen igen kapjon meg mindent a szervezet,ez súlytartáshoz jó. De mégis miből érje el az ember akkor a deficitet amitől leadja a zsírt? Tehát csak kevesebbet kell bevinni mint a mi elég,de nem koplalásig. Plusz ugye sportal lehet még növelni a deficitet.

2011. szept. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hungy ***** válasza:
Így van, sporttal!
2011. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3 hónap? Legkésőbb még egy hét, és hányni fog a főtt csirke gondolatától is, inkább nem eszik, csak hogy ne kelljen ezt a sz*rt ennie.

Kérdező, koplalsz. Igaza van a másodiknak, hallgass rá, jó, h nem kell nekem is leírni.

A leglátványosabb változás a visszahízás lesz, ami abban a pillanatban be fog következni, ahogy kicsit többet eszel. Ha most változtatsz, talán még időben van, de ez sem biztos.

A fogyókúra nem arról szól, hogy nincsenek ízek és finom ételek. És nem is arról, hogy nem eszel semennyi szénhidrátot. Enélkül sem gondolkodni, sem dolgozni, sem tanulni, sem mozogni nem lehet hosszú távon.

2011. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor mi lenne egy rendes étrend,amivel fogynék és nem híznék vissza??? szeretnék esetleg egy komplett napi leírást.. köszönöm:)
2011. szept. 27. 15:16
 8/9 Hungy ***** válasza:
Ha rám írsz privátban, küldök neked egy listát, amiben meg tudod nézni, melyik ételben mennyi szénhidrát, zsír és fehérje van. Ha kell, tudok ajánlott étkezési listát is küldeni, bár a lényeg inkább az lenne, hogy magad állítsd össze olyan ételekből, amelyeket szeretsz, és szintén fontos, hogy változatos legyen. Egy glikémiás index táblázatot is átdobok, jól fog jönni.
2011. szept. 28. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
írtam. és előre is köszönöm:)
2011. szept. 28. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!