Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha így csinálom, akkor eredmén...

Ha így csinálom, akkor eredményes lehetek? 155 cm-hez mennyi az a súly, ami már normálisnak számít? Ha leadok annyit, hogy normálisnak számítson a súlyom, akkor kevésbé érzem majd magam fáradtnak nap végére? Kell enni ébredés után?

Figyelt kérdés

Leválasztottam a szoptatott gyerkőcömet, így elhatároztam, hogy végre teszek magamért. Egyre kevésbé tartom magam olyannak, akire rá lehet nézni...

Tehát arra gondoltam, hogy mivel 155 cm-hez 88kg vagyok és ez nagyon-nagyon sok... Változtatok. Viszont elvesztem a sok információban.


Reggel 7-től fogok dolgozni, előtte a gyereket bölcsibe kell vinnem.

Tehát így nézne ki a napom étkezésügyileg, jó lehet?


5.30-kor kelek, megiszok egy pohár (2dl) cspvizet.

Főzök egy kávét, aminek a felét megiszom (3 személyes kotyogós) úgy, hogy felöntöm annyi tejjel, hogy 2 dl legyen belőle és 1 kiskanál cukrot teszek bele.

Aztán 9-kor van "kajaszünet", amire én vinnék magammal 3 tojásból rántottát meg zöldséget (pl. 2 db közepes paradicsom vagy uborka), másik nap pedig zabkását cukor nélkül, vízzel főzve.

Aztán 12.00-kor van a következő szünet. Ez csak 5perces, szóval max egy szendvics férne bele: valami csirkemell sonka, zöldséggel, vajjal (nem margarinnal), esetleg tk zsemle/kenyér, ha az jobb. Aztán délután ennék hazafelé (15.00 körül) egy almát/banánt utána pedig vacsorára húst, zöldséget meg rízst ennék. Természetesen nem olyant, ami tocsog a zsírtól/olajtól. (Ez kb 18.00-19.00. Ha ezután éhes lennék, akkor pedig répát, túrót, joghurtot vagy valami olyant ennék, amiben nincs cukor vagy nem sok.

Ez így jó lehet?


Eddig sokszor elfelejtettem enni, rendszertelen volt minden. Sok kenyeret, csokit meg szalonnát, felvágottat, margarint ettem meg sok üdítőt/energiaitalt ittam.


Ezekről többnyire lemondok, maximum nagyon ritkán egy üdítő. A többi kérdésem meg ugye fent látható.


Ha valaki ír, köszönöm.


Szeretnék olyan anyuka lenni, akit nem szégyell a gyereke és aki nem utálja magát. Megvan bennem az akarat, csak ennyi segítségre lenne szükségem. :)


2018. ápr. 29. 17:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Konyhai mérleget, szobai mérleget és egy mérőszalagot mindenkép venni fogok, ezek úgy tudom, hogy jó ha vannak.
2018. ápr. 29. 17:24
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Teljesen dícséretes a célod és a napod sem hangzik rosszul, no persze, ha eleget eszel, nincs mindenütt mennyiség és ha nagyon ügyelsz a kalóriákra, az még kevés is lehet.


Fáradtság? Nekem semmi változás nem volt 20 kiló fogyás után, illetve ha mégis, az az étrendem, nem a súlyom miatt. Persze lehet, hogy nálad van összefüggés, annyi feleslegem sosem volt, mint neked most.


Nem kell enni ébredés után, van, akinek nagyon erősen előnytelen az. A napi összbevitel számít leginkább, illetve persze az egyéni dolgaid, hisz aki pl. nagy reggelit igényel, az egyen nagy reggelit, ne éheztesse magát. Ha nem vagy éhes és nem érzed, hogy energiahiányod van, nem kell reggelizned.

2018. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, ideális súlyt nem írtam, bár ez nem is fix érték... 50 kiló körül szerintem meglátod, hogy OK vagy-e, nem a mérleg számít.
2018. ápr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ami a tükörben van, az nekem sajnos sosem változik. Amikor jóval kevesebb kiló voltam, ugyan olyan undorítónak láttam magam. A ruháimon látom, hogy híztam.

A szülés után lefogytam, aztán szépen meghíztam. (Terhesen 79 voltam felvizesedve, az utolsó napon)

Sajnos az énképem nem reális.


A vacsorához nem írtam adagot, de a köret úgy tudom, hogy összessen 20dkg körül normális, a hús mellé... Nagyon szeretem a csirkét, abból is a felső combot, szóval abból szerintem 2db. Egy nem tudom milyen súlyú, de itt nem valami nagyok általában.

2018. ápr. 29. 19:20
 5/11 anonim ***** válasza:

A terved nem rossz, de valami nagyon fontosat kihagytál, ez pedig a sport Anélkül ugyanis hiába fogysz le, azalakod nem lesz arányos, formás. Hetente legalább 3 napra ezt is kellene tervezni (és nem kell sehová járni, otthon is tudsz eleget sportolni).

A napi munkád, a háztartás meg a gyerek ezt semmi esetre sem helyettesíti, mert attól ugyan elfáradsz, de nem formásodsz.


Sok sikert a tervedhez!

2018. ápr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Tejet, joghurtot elfelejteném. Főleg reggel, amikor a szervezet inzulinérzékenysége alacsony.Erős inzulinreakciót váltanak ki. A cukor is felejtős a reggeli kávéból.

Gyümölcsöket, rizst, tk. pékárut csak délben enném.

Gyümölcsnél figyelném a szénhidráttartalmat.

Estére nem ennék rizst, csak zöldséget/salátát a húshoz.

A felvágottakat kerülném. Pácolj, majd süss meg fóliában, sütőben csirkemellett, combfilét. Ezt tedd a szendvicsbe. +valami zöldséget.

Használj édesítőt. A stívia természetes.

A zöldségeknél is figyeld a ch-t. A répa, borsó, kukorica nem diétás!

Minden étkezéshez rágcsálnék valami zöldséget.

Ha elcsábulnék, magas rosttartalmú zöldség mellé ennék csokit, sütit, stb.

A margarin f@s, ne használd. Annál jobb a vaj is.

Nem a zsír a mumus. A gyors szénhidrát az!

Persze a zsír+gyors ch együtt szintén bukó.


[link]


Itt bogarássz!

Sok sikert!

2018. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. A mozgás is fontos, de eleinte biztosan nem fogok tornázni. Úgy tervezem, hogy 1-2 hónap után állok annak is neki, addigra úgy gondolom, hogy minden más "be fog állni".

Köszi a segítséget. :)

2018. ápr. 29. 21:18
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
155 centihez kb. 42 és 52 kg közötti testtömeg az ideális alkattól függően.
2018. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mozgással nem érdemes várni. Elég jól kiegészíti egymást a normálisabb étrenddel.


A karjára is jobban oda fogsz figyelni, hogy ne rontsd el az edzéseid eredményét, és az érzésnél is kicsit jobban odateszed magad, ha már a kajára odafigyeltél. Legalábbis nálam így van.

2018. ápr. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lehetséges. Jelenleg nem látom, hova férne bele. Az átöltözés-pisi-pelenkacsere idő helyére? A játszóterezés helyére? A főzés-takarítás-másnapra készülés helyére? Mêg nem tudom.
2018. ápr. 30. 01:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!