Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan egyek kevesebbet?

Hogyan egyek kevesebbet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan egyek kevesebbet? Napi 2-3x szeretnék enni, kipróbálom ezt a fajta fogyási módszert. Mellette nagyon sok folyadékot fogok inni, és edzek. Tudtok segíteni, hogy hogyan ne essek kísértésbe?

2018. ápr. 23. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
A napi 2-3-szori evés NEM fogyási módszer, hanem hízási. Azon egyszerű oknál fogva, hogy éhes leszel! Minden szakértő azt mondja, hogy többször kevesebbet, hogy vércukrod se ingadozzon.
2018. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első, teljesen normális a napi 3-szori étkezés, az a tippem, hogy a legtöbb ember így eszik, bár ki tudja? Mindenesetre sokaknak ez az ideális. Én valóban éhes lennék mellette, azért eszem napi egyszer (ha nem akarok fogyni, inkább kétszer) s így a nap egyetlen pontján sem vagyok éhes jó esetben, de van, akinek bejön a 2-3 fogyáskor. Kicsi kalóriakeretnél elég necces ötbe osztani az ételt, persze aki picivel is jóllakik vagy alibiétkezései vannak (3 tényleges étkezés s 2-szer egy natúr joghurt vagy egy paradicsom vagy efféle), annak működhet. Elég gyakori, hogy 5 kis étkezéssel éhezik valaki, 3 nagyobbal nem, ugyanannyi s ugyanolyan ételnél.


Kérdező, leginkább az étrenden múlik ez, tapasztald ki, téged mi laktat. Azért az elosztás is sokat számíthat, én pl. kiéheznék, ha túl későn ennék s akkor sokkal több kéne, mint az ideális evésidőmben. De van, akinek ez nem fontos.


Egy erős elhatározás sem árt, de tényleg egy jó, laktató étrend az igazi. Fehérjedús ételek, zöldség, rost, kevés szénhidrát vagy viszonylag sok, de összetett szénhidrát, kinek mi jön be, ez nagyon változatos a különböző embereknél.

Mozogj is, az is sokat tud segíteni s persze kell is az egészséges életmódhoz.

2018. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Pontosítani kell a szóhasználatot ! Naponta 5-6 alkalommal, azaz 2-3 óránként kell enni, hogy a gyomor soha ne legyen üres, viszont a naponta szükséges ételadagot (kalóriatáblázat alapján kiszámolva) ennyi részre elosztva kell megenni. Hogy a gyomorba jusson is valami anyag, ezért alacsony kalóriatartalom mellett sok emészthetetlen ballasztanyagot tartalmazó étrendet kell összeállítani: káposztafélék, cékla, savanyú káposzta és sok folyadék. Ez tulajdonképpen még a paleo táplálkozással is összhangban van, mert ez felel meg a gyűjtögető életmódnak leginkább. Agyilag viszont le kell terhelnie magát az embernek, hogy ne legyen fölös ideje evési élményekkel foglalkozni, programokkal kell teletömni a napot, amibe a sportolás, fizikai erőkifejtés is beletartozik.
2018. ápr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A jóllakottság érzés sokkal lassabban jön el, mint amilyen gyorsan az ételt be tudod lapátolni.


Egyél csak feleannyit mint egyébként ennél és várj 20 percet. Ha még mindig éhes vagy, akkor egyél még, de általában nem leszel az.


Én így dobtam le 10kg-ot 2.5 hónap alatt és értem el ezzel az ideális testsúlyom.

2018. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a jóllakottságérzet sem így működik mindig mindenkinél, sokszor persze tényleg ilyen. Ha történetesen kifejezetten éhes maradok ebéd végén, akkor órákat kell várnom, míg ez elmúlik (s addig veszély van, mert éhesen enni szoktam), de ezt ki tudja tapasztalni az ember, úgyhogy nem rontja el a napot így sem, ha ügyel. De sokkal jobb, ha jó étrenddel és megfelelő étkezésszámmal igazán jóllakik az ember legkésőbb az étkezései végére... Nekem ez hozta el a sikert legutóbb, nehéz mindennap a hosszas evés utáni éhséggel hadakozni.
2018. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!