Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy csináljam? 20L

Hogy csináljam? 20L

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok a témában, úgyhogy aki hozzá értő, hálás lennék, ha leírná,mit hogyan szabad.

Pulzus csökkentőt szedek stressz miatt, de egyébként a szívemnek semmi baja, teljesen egészséges vagyok, csak pánikrohamaim vannak néha és az orvos úgy döntött, ideiglenesen ez egy megoldás lehet.

Tudni kell, hogy cigizek is, ami magyarázat a magas pulzusra (tudom, hülye vagyok..) és felesleg is van rajtam. 167 cm vagyok és 78 kg.

Kérlek, ne ítélkezzetek, változtatni szeretnék, ezért jöttem most ide. :) Leraknám a cigit, diéta és edzés.

Az egyik kérdésem a diétával kapcsolatos, 1600 kalóriás diéta, van benne fehérje shake is. Azt a gyógyszer mellett ihatom, igaz?

A másik pedig a mozgás. Elég régóta nem sportoltam már. A teremben van futópad, lépcsőzőgép, bicikli, súlyzógép,elliptikus tréner és evezőgép és uszoda is egyben.

Először saját testsúlyos edzéssel kezdenék+kardio (futópad, bicikli, úszás). Ez így mehetne?

Heti hányszor kéne eljárnom és mennyi idővel kellene kezdeni pl a futást vagy a biciklizést?

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, nem nagyon értek hozzá, de szeretném elhagyni a gyógyszert és oldani a stresszt,meg persze jobban kinézni. :D

Előre is köszi a válaszokat! :)

20L


2018. ápr. 30. 02:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, ne zúdíts magadra totális változtatást, mert könnyen beletörhet a bicskád. Első lépésként le kellene szoknod a dohányzásról. Ez már önmagában komoly feladat, nagy erőfeszítést igényel. Közben persze változtathatsz az étrendeden, és mozoghatsz is, de ha úgy érzed, azokhoz nincs energia, nem baj. Tedd le a cigit, az a legfontosabb!
2018. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszerre fogyó és leszokás nem fog menni, ennyi stresszt nem fogsz bírni. Először egyik aztán másik.
2018. ápr. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Heti 3-4 alkalommal 45-60 perc mozgás már előrelépés. Először kíméld magad, ha szétcsapod a tested az első két alkalommal, egy életre megutálod. Plusz a magas pulzusod miatt sem jó túlerőltetni magad. Nem kell sietni sehová. A mozgással egyébként nagyon sokat fogsz tudni javítani az erőnléteden, a szív- és érrendszered állapotán, és kiváló stresszoldó!


A cigit tedd le. 20 évesen kétlem, hogy annyira rá lennél szokva, ráadásul szintén cseszi a szívedet, illetve majd látni fogod, hogy a mozgásodat is gátolja.


Kajára nagyon ügyelj, szerintem ez a legnehezebb. A fehérjeshake-et ihatod, bár szerintem tök felesleges, ha nem vagy testépítő (a férjemet sem tudom lebeszélni a tonnányi proteinzabálásról, aminek kb. annyi értelme van, hogy jó drágán elégeti cukornak...). Inkább legyen egy normális étrended. Az 1600kcal jó lehet, a szénhidrátot próbáld alacsonyabban tartani (150g, de majd látod), a fehérje meg legyen 1,3-1,5/ttkg (esetedben nem kell 78kg-mal számolni, bőven elég 65-tel). És mindig reagálj a súlyod változására az étrended finomításával.

2018. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat! :)
2018. ápr. 30. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!