Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem írni egy...

Tudnátok nekem írni egy megfelelő étrendet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval. 16 éves vagyok ~175 cm és picit több mint 100kg. Elhatároztam, hogy nyáron ledobok ebből néhányat, de nem tudom, hogy csináljam. Azt már tudom, hogy kevés szénhidrátot kell bevinni, mert ha mozogsz, akkor előbb ebből veszi a szervezeted az energiát és nem a zsírból. És sok fehérjét kell bevinni, hogy a mozgás miatt sérült izmok visszaépüljenek. (Remélem jól mondom.)

Találtam egy súlyzós edzést: [link]

Most már "csak" egy megfelelő étrendre lenne szükségem.

Ebben szeretnék segítséget kérni.

Előre is köszi.



2018. máj. 8. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell kevés szénhidrátot bevinni, a kalóriaegyenleg alapján fogysz. Teljesen mindegy, miből veszi a szervezet az energiát, jó étrenden végül úgyis a zsírraktárakból jön a hiányzó kalória, mivel máshonnan nem jöhet (vannak glikogénraktárak, de azok kicsik és úgyis visszatöltődnek).


Az étrendben nem tudok segíteni, mivel semmit nem tudok rólad, még azt sem, hogy neked mennyi szénhidrát lehetne jó. Van, akit enervál a kevés, van, akit enervál a sok, a kalóriaigényed is ismeretlen...


Ami a makrókat illeti, a fehérje a legfixebb, 1,5-2 gramm/feleslegmentes testtömegkg elég jó, fölé nincs értelme menni, néha alatta is működik a dolog, de biztosabb bevinni ennyit.

A zsírnál szálkásításkor a tipikus szorzó 0,5, de csak ha szénhidrátra alapozol, tehát az adja az energiát.

Szénhidrátnál az egyéni működés adhat valami támpontot, mert az nem esszenciális, szinte bármilyen érték jó, csak az összkalória legyen megfelelő. De egyénszinten ez már nem igaz, ki kell tapasztalni, mivel működsz jól s mi nem akadályozza a megfelelő tápanyagbeviteledet. Azért az is számít, mit bírsz, vadabb makrók elég kényelmetlen étrendet tudnak hozni, főleg szokatlan kalóriaigénynél.


Ha más ötleted nincs, nézz szálkásító étrendeket a neten, max. feldobod őket kicsit. De azok szénhidrátra alapoznak, megfelelő fehérje és minimális zsír mellett.

2018. máj. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszi a választ.

Hogy tudom megállapítani mennyi az ideális kalória és szénhidrát mennyiség?

2018. máj. 9. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!