Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nrm fogyok tovább?

Miért nrm fogyok tovább?

Figyelt kérdés

12 kg-t fogytam (kb. 4 és fél hónap alatt). Kb.1400 kalóriát eszek egy nap. K 2 hónapja nem fogytam. Tartottam pedig szünetet is. Van néhány ötletem, hogy mi miatt lehet és, hogy hogyam folytassam tovább, de jó lenne, ha valaki azért tudna segíteni. Gondoltam arra, hogy

-csökkent a testsúlyom, így a kalóriaigényem is

-nagyobb szünetet kéne tartani (lelassult anyagcsere miatt)

-hetente csalónapokat kéne tartani (szintén lelassult anyagcsere miatt)

-izmot kéne felszedni, hogy mozgás során jobban tudjak zsírt égetni

LÉNYEGÉBEN: többet lenne érdemes enni vagy kevesebbet?

Persze más opció is szóba jöhet az általam felsoroltakon kívül.

Aki elolvasta illetve válaszával segít, annak nagyon köszönöm!



2018. máj. 13. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nemed, korod, magasságod, súlyod?
2018. máj. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

16/L

162 cm

65 kg

2018. máj. 13. 13:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Összhangban az általad leírtakkal, inkább tarts heti egy erősebb napot, a kalóriamennyiség jó lesz 1400 kcalon, de eddz többet (teljesen OK, ha erősítő edzést végzel, de előbb szálkásítanék, az igazi izmosodás jó lesz később, most ne tömegelj egy évig előbb meg ilyenek). Annak elvileg jónak kell lennie.


Amúgy a fogyásod az végig jó tempóban ment, majd beállt? Vagy azért fokozatosan csökkent? Ez is adhat némi infót...

Pár hétnél még mondanám, hogy stagnálás, van ilyen néha, de 2 hónap sok, úgy tűnik, ilyen parányi a kalóriaigényed, ha egyszer nem fogysz, én is anyagcserelassulásra gondolnék.

2018. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy darabig egyenletesen fogytam, de a az utolsó pár kiló már egyre lassabban ment le.
2018. máj. 13. 16:07
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Hacsak nem sportolsz intenzíven, 1200 kcal legyen a napi adagod fogyáshoz. És nem körülbelül, hanem pontosan! Persze 40-50 kcal eltérés nem számít, de 200-300 már igen.
2018. máj. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!