Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon megszerettem a sört. A...

Nagyon megszerettem a sört. A problémám az, hogy fogyizom, a melóhelyemen van sok sör. A harmadik probléma, hogy nyár van, jön a kánikula. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vagyis ugye az 1. nem is probléma. ..Kb. fél éve fogyókúrázom.

Egyre többször járok konditerembe (igyekszem a heti 2 futás számát kinövelni heti 3-ra. A 4 lenne az ideális! 1 alkalom (futógépen) kb. 70-85 perc, ebben van 10 perc fel és levezetés - séta- ).


Igyekszem sokat sétálni, mozogni, néha 3 órán át is tudok lófrálni a városban (nem andalgós séta; hanem sietős tempó. Pl. a cuccaim különböző helyeken veszem meg, a kontaktlencse folyadék itt olcsóbb, huh, a dezodor ott olcsóbb, uhh de spar is kell, stb.)


Na, a bajom, hogy új melóhelyem lett, és pultos, felszolgáló vagyok. Ez még nem nagy baj, és nem is szerettem idáig annyira a sört.

Ritkán, kb. évi 1-2X ittam, akkor is barnát, mert édes, karamellás íze volt.


És most valahogy rászoktam a lágerekre (világos sörök), soproni, arany ászok, pilsner, mindenféle egyéb.

(meló végeztével, záráskor lehet inni, főnök megengedi, persze ha végeztünk, és a kassza megvan)


A harmadik gond, hogy jön a kánikula. Télen még nem is lenne baj, de ebben a melegben az ember a hideget kívánja.

Igyekszem mindig betenni a hűtőbe itthon is, meg a melóhelyen is a szénsavas ásványvizem vagy cola zeromat (szénsavas -> sör is szénsavas, meg jobban csillapítja a szomjat)


Nem tudom mit tegyek..

Az "édességhiányt" igyekszem kiküszöbölni cóla zeroval / spar budget cólaval (85 ftos cóla de 0 kcal-os), vagy narancsos 0 kcal üdítővel.


Ezek édesek... de valahogy rászoktam arra a kesernyés ízre, és szeretem is...


Gondoltam arra is, hogy valami keserű üdítőt kéne vennem és azokat innom... tonic vagy gyömbér ízű? (ezek keserűek elvileg nem? van tescoban, 85 ft, és 0 kcal. igaz gagyi meg minden de csak jobb mint egy sört meginni... )


A baj nem is 1 sör lenne a meló végén, de képes vagyok akár 2-3at is meginni...


sőt, egyre gyakrabban előfordul hogy szabadnapokra veszek magamnak itthonra, mert van hogy megiszom, akár nap végén, akár délután, miután megcsináltam a teendőimet (vagy közben) pl porszívózok, takarítok, mosok, stb, naptáramat írom, emailek, stb, és végén is iszok...


Ez ugye telibekúrja a fogyókúrát... mert mondjuk heti 3-4 nap melózok, néha 5, attól függ mikor mennyire kell az ember.

(néha nemet mondok rá nap végén hogy "sietek haza", "uh találkozom a barátommal nem akarok inni" stb)

de akkor is..


és itthonra is van hogy veszek mert cikinek tartom ha azt látják hogy na én ott bevágok meló után 3 korsó sört.


Szinte mindig szomjas vagyok, nem tudom miért. a jelenség 5 éve megvan. Kb egy nap 3-4 liter üdítőt is meg tudok inni, meg vizet, stb. (télen 3 l, nyáron 4)


És mivel gáznak tartom ha a meló után látnak annyit piálni hogy "jesszus ez most bevág 2 korsó sört" hát itthonra veszek, amikor senki nem lát. (0,5 liter egy doboz sör, kb. 3-at veszek itthonra vagy kettőt.)


Egyedül lakom, senki nem lát ha pl megiszok egyet porszívózás közben és azzal takarítok :D


na szóval értitek mi a gond...

a főnök amúgy nem szól, nagyon jó fej, megengedi az alkalmazottaknak h ha le van számolva a kassza és minden ok, és letelt a melóidő akkor lehet inni.


Én mindig látom hogy a srácok hogy jönnek ki sparból, meg a férfiak, hogy felpakolnak egy tálca sört, meg trafikokból jönnek ki 3-5 sörrel.. zacskóban


Csak ugye fogyizom.. már a kaját is "megvágom" értitek, nem eszek meg 2 rozsos kiflit de megiszok szabadnapon 1 sört helyette...


vagyis értitek..


igyekszem többet futni egy héten.

múlt héten megvolt a heti 3 edzés.

most csak 2 volt...


mit tegyek? hogy tudnám kibackelni a keserű ízt? tonic, gyömbéres 0 kcal-os üdítő?


meg ugye látom heti 3-5 nap, hogy isznak a vendégek stb, jókedélyűek ott vagyok, felszolgálok stb takarítok, előttem van x órán át a vendég, és látom ahogy isszák..


Olvastam olyanról, hogy sz_r egy fogyókúrázónak pl. kajahelyen dolgozni, mert látja a sok kaját. Meg hogy hogy eszik a vendég... (zsíros, húsos ételek, sütik, desszertek ha pl. étteremről van szó)


Én mi a fenét csináljak??


Tudom, hogy önkontroll... mit tegyek?? Nincs srác az életemben, az a baj, nincs pasim, kb. csak melóban dicsérnek meg hogy jól nézek ki.

Facebookon alig vagyok fent, nem vagyok aktív (csak olvasni szoktam) nem jut rá időm. 4 hónapja nem töltöttem fel egy fotót.


A családom vidéken él

Gimis ismerősök szintén vidéken

Pasim nincs

Barátnőim pláne, nem szeretek csajokkal együtt lenni (nem az a műkörmös plázacica vagyok, meg nem tudok körömlakkokról fecsegni húsz órán át)


mit tegyek??

24/l



2018. máj. 22. 15:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
10-es, ha ezt tőlem kérdezted, akkor igen, dehidratál, mivel alkoholt tartalmaz, ami gátolja a vízvisszaszívást a vesékben.
2020. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!