Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem történik szinte...

Miért nem történik szinte semmi, nem reagál a szervezetem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a fogyáshoz idő kell és elhatároztam, hogy korábbi próbálkozásaimhoz képest most kicsit türelmesebb leszek, de mégis kezdek ideges lenni. 105 kilóról szeretnék lefogyni (lehetőleg rengeteget), ezt a súlyt folyamatos édességzabálással sikerült elérni. Ehhez képest az utóbbi 5 heti étrendem: reggeli egy banán, kávé kis tejjel, egy cukor. délelőtt valamilyen gyümölcs, pár szem eper vagy egy alma. ebédre párolt zöldség vagy saláta nagyon pici salátaöntettel, hogy picit megízesítse, ritkán ebbe beleraktam grillezett csirke- vagy pulykamellet, de csak keveset. délután szintén gyümölcs, estefelé egy joghurt. mozgás viszonylag kevés, egyelőre nem akarom erőltetni az izületeimet, tehát csak kb. 4-5 óra séta hetente és torna.

Az utóbbi öt hét eredménye, hogy 105 helyett 104 kiló vagyok, pedig előtte a kiadós reggeli, bőséges ebéd mellé vacsoráztam is és kb. 20 deka csokit vagy ilyesmit megettem egy nap. Szóval szerintem ez nem normális, a legtöbb emberből legalább víz kijön, a szervezetemnek már reagálnia kellett volna a változásra, nem? Már megint ott tartok, hogy nem érdekel, ennek így nincs értelme.


2010. jún. 15. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen diétát csinálsz, de totál roszz!

Felejtsd el!

BAnán????!!!!!!!!!!!!

A lehető legrosszabb, meghogy kevés husit eszel csak szintén.

Ettől a sok gyümölcstől nem fogsz fogyni.


Figyu:

Egyszerű a dolog, egyél sok sok, színhúst (nem párizsit!!!!!!), csirkemell, pulykamell, stb stb...

Csak egyáltalán ne egyél szénhidrátot, tehát:

Kenyeret, péksütit, BANÁNT!!!!!!, cukrot, tésztát, sőt még nagyon a joghurtot sem javaslanám, mert kb, 30 g szénhidrát van egy NEM light-os joghurtba.

Az esti gyümölcsözés szintén felejtős.

A mozgás az ok, bár pici gyaloglást beiktathatnál.


Mielőtt bárki leoltana, tudom mit beszélek, én ezzel a módszerrel, + rengeteg mozgással fogytam 15 kg-t 2 hónap alatt.

Ez hatékony fogyás, hisz lassú, és nem fogom utána 1 hónap alatt visszaszedni.

2010. jún. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"ritkán ebbe beleraktam grillezett csirke- vagy pulykamellet, de csak keveset"

- Miért ritkán? Gyakorlatilag az egyedüli dolog, amit nyugodt szívvel ehetnél, az a hús, a fehérje. És persze a zöldségek. Egyél több húst, minden nap. Persze nem disznót zsírral, hanem amit írtál, szárnyast, mellet.

"reggeli egy banán, kávé kis tejjel, egy cukor"

- és a fehérje hol marad itt is? Reggelire tojást, tejfölt, kefirt, sovány sajtot, sovány húst egyél! Hagyd a banánt a fenébe. Estefelé a joghurt az legyen natúr, gyümölcsökkel, mert a bolti gyümölcsjoghurt megint csak tele van cukorral.

"ezt a súlyt folyamatos édességzabálással sikerült elérni"

- Hát akkor 5 hét alatt nem is fog lemenni, gondolom nem annyi alatt híztad fel. Ha elkezdenél egy kicsit több fehérjét enni, több esélyed lenne a fogyásra, és talán több erőd is lenne mozogni. 4-5 óra séta és torna az már jó kezdet, de ne csak elméletben legyen meg, hanem gyakorlatban is! Mozgás nélkül nem fog menni!

Fehérje, zöldség, mozgás. Csak így érhetsz el eredményt. Ne add fel!

2010. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, kell szénhidrát,de az elég amit beviszel a többi kajával(napi max 140,de mivel fogyózol ezért ez lehet kevesebb,de kell valamennyi az agyad miatt.)hús és egyéb szilárd étel is kell,mert energia kell az anyagcsere megindításához is, szóval addig nem fogsz fogyni amíg nem szerzel energiát.rostokra is szükséged van,de ezt teljes kiörlésű+zöldségekkel éred el, illetve napi 3-4 l. víz.
2010. jún. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, akkor igyekszem több húst belevinni, én csak azt nem értem, hogy nekem az ez előtti étrendemhez képest elég drasztikusnak tűnt és nem egy kiló különbséget vártam 5 hét alatt, hanem mondjuk legalább hármat. nyilván nem gondoltam, hogy az egész ennyi idő alatt megy le, de egy kiló mégis rekord szerintem.
2010. jún. 15. 09:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Na hát először is amit én javaslok az az, hogy változtass étrendet, mert ez nem jó! Elsősorban túl gyorsan váltottál "sokat eszem"-ről "nem eszem semmit"-re, ami miatt a szervezeted azt hiszi rossz körülmények közé kerültél, ezért próbálja fenn tartani a tartalékait, mert nem tudja meddig tart ez az állapot!

Mindenféle cukor a kávéba, joghurt kihúzva. A banán az egyik leghizlalóbb gyümölcs, emellett még a többi gyümölcsben is van gyümölcscukor (fruktóz)!

Ami jó az a csirke, meg még a pulyka is talán, de a lehető legszárazabban elkészítve (kevés zsír), mellé zöldségek (párolva), esetleg rizs!

Ha este 6kor eszel utoljára akkor egy kefirt inkább, mert az kevésbé hizlaló, persze 2alma is mehet!


Tehát a lényeg, hogy növeld meg a fehérje bevitelt, csökkentsd a túl sok szénhidrátot, zsírt! Vannak kcal táblázatok ahol meg tudod nézni, mi mennyit tartalmaz!


Fogyassz sok vitamint is, ásványi anyagokat, és rengeteg vizet napi (2-3liter)!


Mozgást pedig növeld meg! Munka után menj el sétálni naponta egy órát a saját tempódban. Az kevésbé megerőltető az ízületeknek, de a heti 4-5óra séta az torna mellett is kevés, nagyon kevés!


Remélem tudtam segíteni! Kitartást ehhez kemény munkához:)

2010. jún. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyelj: reggeli legyen könnyen felszívódó fehérje, joghurt és/vagy kefír. A joghurt lehet gyümölcsjoghurt is. Ezekből fél liter nyugodtan. Kávézz nyugodtan, de azt az egy cukrot és hagyd el.

Tízóraira ugyanezt javaslom. Ebédre saláta bőséggel, és csak tedd mellé azokat a sovány húsokat, lehetőleg grillezve (párolt csirke iszonyatos, csak azért:))

Ebéd után kb 2 órával egyél gyümölcsöt, nyári időszakban én a dinnyét javaslom, 90-93%-a víz, és vízhajtó hatású.

Idd napközben a tömény, lehűtött zöld és fekete teát. Vacsira megint könnyen felszívódó fehérje.

Emellett az étrend mellett gyönyörűen meg fog indulni a fogyás, lehet változatosan is csinálni, semmilyen hiánybetegséged nem lesz. Megindul az anyagcseréd, ne ijedj meg, az elején hasmenésed is lesz, illetve folyton pisilned kell majd, igyál rengeteg vizet!

A gyümölcsöt ne korlátozd, minden mostani idénygyümölcs vízhajtó és nagyon finom:) Felejtsd el a banánt, minek az nyáron? Cseresznye, meggy, dinnye, eper... isteni!

A szervezeted majd szépen hozzászokik, elmúlik a hasmenés, energikusabb leszel, ha sportolsz, szépen épülnek majd az izmaid is a fehérjebevitel mellett.

És szedj sok C-vitamint! A bőröd magas C-vitamin bevitele mellett (értsd: kb 1000 mg/nap) nem fog megereszkedni. És tornázz minden nap, ezt viszont vasszigorral. Az ízületeidet kímélheted, ha ülő/ fekvő gyakorlatokat végzel (lábemelések, stb)

Nekem ez piszkosul bevált:)

Nagyon sok sikert!

2010. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogyáshoz nem lehet éhezni. Mivel 5 hétig éheztél, sajnos ezek után hízásra számíthatsz, ha többet eszel. De koplalni meg nem lehet a végtelenségig. Ráadásul amit ettél, még csak nem is jó.

Reggeli: 1 szelet teljes kiörl. kenyér, sajt, sonka, sok zöldség.

Tízórai, uzsonna: natúr joghurt, kefír vagy gyümölcs (kivéve banán!!!!), ha natúr joghurtot nem szereted, akkor nyomkodj bele gyümölcsöt, és max. 1 kiskanál mézet, ha muszáj.

Kockacukor felejtős, nem eszünk finomított cukrot. Helyette: nyírfacukor. (Ha kisebb lenne a súlyfelesleged, finomítatlan - nem csak színezett - nádcukrot mondanék.)

Ebéd, vacsora: saláta, párolt zöldség hússal. Nem a hús hízlal. Néha egy kis barna rizs. Az öntet felejtős, a kicsi is. Natúr joghurtot fűszerezhetsz, abból rakhatsz rá, és abból lehet normál adagot enni.

2010. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj, végigolvastam a többit...

Ha eszel elég zöldséget, gyümölcsöt, NEM kell mű C-vitamin.

Ha nem eszel szénhidrátot, legyengülsz, ingerült leszel, nem fogsz tudni gondolkodni, fájni fog a fejed. Az agyműködéshez kell cukor is, de nem kristálycukor!!! Gyümölcsből (de nem banán!) juthatsz hozzá. A mostani almák már szart se érnek, több benne a tartósítószer és a rohadás, mint a vitamin, meg kell várni az újat. NEM igaz, hogy fogyókúrakor nem szabad gyümölcsöt enni! Szabad, kell, de mértékkel, és nem mindegy, mit.

A joghurt nagyon fontos, de gyüm.joghurtot nem szabad enni, tele van cukorral. A natúr joghurt viszont segíti az emésztést.


Figyelj, itt mindenki mást mond, jogos a kérdés, kinek higgy! Szerintem vegyél táplálkozási szakkönyvet (de ne olyat, ami divatdiétáról szól! pl. paleolit, lúgosítás stb.), vagy keress egy dietetikust.

2010. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!