Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó reggeli volt?

Szerintetek ez jó reggeli volt?

Figyelt kérdés

2 tojásból,170 g zsírszegény túróból és 1.5 banánból és egy evőkanál kókuszzsírból csináltam palacsintát.

Szerintetek ez így elég reggelinek?

Én elégnek ítélem,de kíváncsi vagyok,vajon nem kevés-e.

Összesen 550 kalória.

Edzés után ettem.

Tehát volt benne minden.

Sok-sok fehérje és szénhidrát is.


2018. máj. 28. 16:26
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja és imádom a szénhidrátot is.

Szóval nem azért csináltam banánból a palacsinta alapot,mert rettegek a liszttől.

Nekem még a fehérliszt is belefér ha nincs itthon tk.liszt vagy zabliszt.:D

Azt kifelejtettem hogy ebbe a palacsintába is tettem egy nagy púpozott evőkanál zabot.:DDDDDDDDDD

2018. máj. 28. 16:28
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen jó, ha neked ez egy jó nap része tud lenni. Van, akinek ez már kegyetlenül csonkolná az ebédjét és utána éhezne. Van, akinek ettől kopogna a szeme. Ezért van, hogy te így eszel, az én családomban pedig 0 és 1000-1200 kcal reggeli dívik mint egyetlen elképzelhető lehetőség az adott személynek (ami egyben ideális is nekünk, sosem ennénk másként, fogyáskor, tömegeléskor, kilengéskor is ennyi. esetleg hétvégén nem, ha közelebb van az ebéd).


Az összetétele szerintem is jó, akad benne fehérje, kis szénhidrát és kis zsír és sokféle tápanyag :) Laktató reggeli a legtöbb ember számára (már ha a mennyiség jó).

2018. máj. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De te ezt hogy képzelted el?

Azt mondod,hogy fogyáskor is ennyit ennél,de azt hogy?

Tudtommal a fogyáshoz kalóriadeficit kell.

Ha te megeszel ennyit és a napi kereted mondjuk 1800-2000 kalória,akkor 800-1000 kalóriát kell elosztanod még 4 étkezésre.Tömegeléshez belefér.

Amúgy meg kicsit értelmetlen számomra amit írsz,mert nálatok elképzelhetetlen az 500 kalóriás reggeli(mellesleg jegyzem meg,hogy ez teljesen normális).Ti 1200 körül esztek,azt mondod.

Ezek szerint titeket nem is érdekel,hogy fogyjatok,mert valószínűleg olyan alkatok vagytok,akik megtehetitek.

Vagy lehet,hogy nem tehetnétek meg,de nem érdekel titeket.

De a fogyást feleslegesen írtad bele,mert ha írtad,hogy nálatok ennyit esztek reggelire,az azt indikálja számomra,hogy elvileg nem tudtok hízni könnyen.

Így feleslegesen említetted meg.

Én 1800-1900-at eszem.

Mivel hetente 6-szor nagyon intenzíven edzek(10-14 kilós súly fenékre,2-4 kilós súly karra,HIIT,sima cardio,kickbox,aerob,néha lovaglás,jóga vagy úszás)ezért nekem felgyorsult az anyagcserém így én is ehetnék úgy,ahogy ti.

Csak fizikailag nem tudok.

El sem tudom képzelni miből állhat egy 1200 kalóriás reggeli.

100 g kolbász 400 kalória.

2 szelet kenyér 300 kalória körül van.

nagy pohár narancslé olyan 120.

Mellé még mondjuk egy nagy marék dió.

Így talán kijöhet.

De én pl.bőségesen reggelizem,ebédelek és vacsorázok is.

Ráadásul tízórai és uzsonna is van.

Ebédnél 100 g rizs pl.200 g hússal,vagy spaghetti sok hússal és sajttal vacsora meg mondjuk 2 egész fej brokkoli és 200 g hús.

Szóval mindent lehet az étkezésemre mondani csak azt nem,hogy kopogna tőle a szemem.

Snacknek meg magvakat eszem,vagy joghurtot,gyümölcsöt.

Szóval elég bőségesen étkezem.

Kiszámoltam az alapkalória szükségletem.

Már amikor majd elérem a 60 kg-ot.

Még kell 15 kiló.

60 kilósan és 170 cm-esen lesz 2100 körül.

De mivel intenzíven sportolok,ezért olyan 2500-2600-ra esztimálom,úgy hogy a munka mégbenne sincs.Ami ülőmunka,szóval legyen olyan 2600-2700 kalória.

Lehet több is..

Fogalmam nincs.

Ez a biztos.

Tehát ha a súlytartóm 2600 körül lesz,akkor majd azt kell megszoknom,hogy olyanokat egyek többségében,amiben sokkal több az energiatartalom.

2018. máj. 29. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!