Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le egészségesen?

Hogyan fogyjak le egészségesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok^^

54 kg/165 cm vagyok

Van rajtam elég felesleg, pláne a hasamon,a combom és a fenekem már nem annyira mivel arra régebben is tornáztam tehát ott nincs nagy probléma de persze ugye ha lefogyok akkor onnan is eltűnik az izomzat.Egészségesen szeretnék lefogyni és nem tönkre tenni magamat a koplalással.Ti ehhez mit ajánlotok? Mit egyek? Nem szeretnék egy piszkafa lábú lány lenni,viszont a hasamon meg ott a felesleg ami nagyon zavar,ha edzem a hasamra akkor meg elkezd szélesedni és nem a szép homokóra és lapos has látvány fogad amit szerettem volna.Miótta picit kevesebbet eszem a fenekem is kezd lemenni,aminek nem nagyon örülök:/

Mindig is úgy voltam hogy a lábaim és a fenekem jók voltak csak a hasamon volt mindig az a fránya felesleg, esetleg ha több fehérjét meg ilyesmiket ennék akkor lemenne a zsír a hasamról?

Már egész kitértem a témától,de egyszerűen ez idegesít a legjobban jelenleg,mert nem vagyok a hasammal megelégedve és tudom h a genetika is rendesen bele szól de tudom h valamit ki tudok magamból hozni.És most a ti segítségeteket kérném.Mindenhol olvasom hogy a koplalás és a durva gyors fogyás nem egészséges, pláne fiatalok számára, ezért szeretném bajok nélkül eltüntetni onnan azt a nem oda valót,meg persze mellette jó alakot szerezni! előre is köszönöm a tippeket:)

16L


2018. jún. 6. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:

A fehérjétől nem megy le a zsír, ez két teljesen más dolog. A kalóriahiánytól bomlik a zsír, persze ha rosszul eszel, az izom is.


Nos, sok felesleged nem lehet, "gyorsan" szabadulj meg tőle, aztán szedj fel izmot (addig is meg lehet próbálni, kezdőként van rá esélyed).

Erősítő edzés plusz egyéb (kis kardió, napi szinten aerob, az nekem jól hangzik).

Jó étrend (személyre szabott kellene), normális kalóriadeficit (napi 500 kcallal elégedett lennék a helyedben, ilyen kis súlyról heti 1 kilót fogyni nem feltétlenül reális, a fél kiló is elég gyors).


Fehérje mindig megfelelő mennyiségű kell, nem túl sok, nem túl kevés (a helyedben olyan 80-90 grammot céloznék be), ha fogyni akarsz, akkor a szénhidrátot vagy a zsírt kell csökkenteni, persze a szükséges mennyiségű zsír (az nem sok, talán 30g is elég neked) legyen meg.


Ha nem számolsz, akkor nem tudom, hogyan oldod meg a fentieket, lehet, hogy pár napot jó lenne számolni, hogy lásd, mi merre, de ebben a korban szerencsére én még azt se tudtam jóformán, mi a kalória, a számolás pedig szerintem nem embernek való (még ha csinálom is sokszor).


De ha nem akarod a macerát arra a csepp feleslegre, akkor (igazad van és) fogd vissza kicsit a szénhidrátot és mozogj. Ha vannak rossz, előnytelen ételeid (rágcsák, cukros dolgok), azokat fogd vissza. És majonézzel se öntsd tele a salátádat, meg ilyenek. Ha nem megy, még mindig számolhatsz, de ha megy nélküle, az jobb.

2018. jún. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Szerintem próbáld ki a két hetes bécsi diétát, az jó lehet, főleg ha sportolsz mellette valamennyit :) Nekem bejött, bár én mindenhonnan szerettem volna fogyni :) 18/l
2018. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!