Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nő az izmom kalória...

Miért nő az izmom kalória deficitben?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve elhatároztam, hogy leadom azt a 10 extra kilót, ami rajtam volt. Sokszor olvastam, hogy kardió nem elég, hogy súlyzózni is kell, még hogy "nyugi, egy kis súlyzózástól nem leszel body builder", erre most veszem észre, hogy annyi izom van rajtam, hogy már pasinak nézek ki.


Azt hittem, kalória deficitben nem lehet izmot építeni, erre tessék: [link]


Ezt most hogy adjam le? Szeretnék egy kicsit nőiesebben kinézni.



2018. jún. 7. 20:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

Azt hittem, hogy valami nagyon szálkás, izmos képet nyitok meg, erre csak egy, az átlagnál kicsivel formásabb kart látok, izmosnak sem nevezném, csak formásnak.

Amikor én így néztem ki, elég "satnyának" találtam magam, vékony, átlagos voltam. Valami egyedi formát akartam, ezért elkezdtem erőemelni, crossfitezni, azóta szálkás, és láthatóan izmos vagyok. De 2 év kemény munka, és napi 500-1000kcal extrával szedtem fel kb 8kg tiszta izmot. A karodon kb 0.5kg izom lehet, ami egyáltalán nem férfias, ha meg ennyitől elijed egy pasi, mert neki még ennyi sincs, hááát... Legyél büszke, hogy izmos, sportos vagy. Sosem értettem, miért akar egy nő minél vékonyabb, izomtalanabb lenni. Nem a kg számít, hanem a zsír-izom arány, és az összkép. (ha azt hiszen, most férfias, gyórós kinézeted van, nézz meg egy pár női testépítőt, akkor majd megnyugszol :D )

(egy 18 éves lány véleménye)

2018. jún. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát jó, más az ízlésünk, nekem ez már sok. Főleg, hogy kb. mindenkinél izmosabb vagyok, még az edző csajnál is. Lassan már a pasimnál is.
2018. jún. 7. 21:00
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Igaza van az elsőnek, ez semmi se, persze a tényleg semminél sopkkal jobb, nem kis béna spagettikar, van egy kis alakja. Igazán izmosnak nem ezt nevezem, férfira pedig egyáltalán nem hasonlítasz.


Kezdőként jöhet egy kis izom kalóriadeficitben, persze azért is tenni kell. De ha zavar, ne eddz (vagy ne nagy súlyokat használj).


Eh, igazságtalan a világ. Én súlyzóztam viszonylag lelkesen (azért nem tettem oda magam maximálisan távolról sem, de igyekeztem és nőttek a súlyok), sok hónap és semmi. Pedig én boldogan vállalnék akármennyi izmot karra, ami egy nőnek naturálban jöhet (ami, ugye, nem valami sok).

Persze csak rajtam áll, hogy odateszem-e magam, onnantól pár év tömegnövelő étrenddel s valami pici majd látszani fog. Nőként koksz nélkül sosem leszek túl izmos...


DE nyilván van, akinek más az ízlése, nincs azzal sem baj, amíg valami pici izmot magán tart, mert anélkül azért gondok vannak.

2018. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kezdőként? Egy éve nyomom ezt a rutint, heti 6-szor edzek, ezt nem nevezném kezdőnek. Főleg nem úgy, hogy az utóbbi pár hétben kezdett el úgy rendesen látszani, hogy kiszélesedtek a vállaim úgy rendesen.


Azt hittem, kalória deficitben (napi -300 kcal körül) nem lehet izmot építeni, de ezek szerint nekem mert az is megy, ráadásul úgy, hogy nem is akarom... Csak a nagy kérdés az, hogy mit csináljak, hogy ez ne így menjen tovább.

2018. jún. 7. 22:09
 5/18 anonim válasza:
Ne eddzél karra, idővel kisebb lesz.
2018. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy ne eddz akkor, lebomlik az izom, ha nem kap elég terhelést.


Nem tudom, a kalóriadeficitben izmosodásnál meddig tart a kezdő szint, de egy év nem valami sok. Bár én is inkább korábbra gondoltam, szerintem inkább korábban jött izom, csak ahogy fogysz, jobban kirajzolódik, mint fedettebben.

2018. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát az elég gáz,ha majdnem izmosabb vagy,mint a palid. Mármint rá nézve...
2018. jún. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha izmosabb vagy a palidnál ,akkor ő hány kiló 40 ?

Ez a kevéske ami rajtad van,lehet,hogy ott volt +10 kilóval is, csak eltűnt róla a háj nagy része .

Úgy tudod leadni,ha nem használod és akkor elsorvad magától ,aztán pálcika karod lesz . Gondolom az a nőies meg a szép .

Ízlés ide vagy oda ,azért az nagyon erős túlzás ,hogy pasinak nézel ki mert van a válladon 2 deka izom ...

2018. jún. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%
+ én nem fizetnék olyan edzőnek egy petákot sem akinél izmosabb vagyok . Aki ebből él ,annak legyen nagyobb a tudása mint az enyém és ez látszon a testén is ,ez a minimum .
2018. jún. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Befeszítve szépen látszik, de egyáltalán nem gáz.

Az lehet, hogy kalória deficitben voltál, de jobb minőségben kajáltál. Több fehérje, minőségi ch?

2018. jún. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!