Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy problémával nem...

Pajzsmirigy problémával nem lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom, hogy sok embernek van problémája a pajzsmirigyével. Nekem nincs, csak kiváncsi lettem.

Tehát sokan panaszkodnak, hogy bármit csinálnak nem tudnak fogyni.

De valóban létezik az, hogy valaki nagyon minimális kalóriabevitellel nem képes lefogyni? Persze senki ki ne próbálja, de teszem fel, ha valaki 1000 kcal alatt étkezik hosszú távon, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy pajzsmirigy alulműködés miatt semmit nem fogy.

Vagy tévednék?



2018. jún. 7. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Tévedsz. Olyan szinten tudják befolyásolni egyes hormonok az energiafelhasználást, hogy az általad említett 1000 kcal- ból 5000- nek megfelelő energiát állít elő.

A pajzsmirígy túlmüködés ennek fordítottja. A szervezet úgy működik mint egy túlfűtött kazán. A betegek a hatalmas étvágy ellenére fogynak. Akár 10-15 kg- ot is, hetek alatt.

2018. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a pajzsmirigyesek sem fényevők, nyilván van az a kalóriabevitel és aktivitás, ahol bontja magát a test, persze.


De ezt nem mindenki tudja elérni. S nem tudom, mely betegségeknél, de van olyan beteg helyzet, hogy a test kalóriahiányban nem egészségesen fogy zsírból, hanem sokkal destruktívabb, olyanokat csinál, mint egy éhező szervezet, bár a deficit nem vészes és tápanyagok is egész jól vannak. Legalábbis ezt hallottam, akkor elég meggyőző volt, de nem jegyeztem meg, hogyan van ez. Viszont túl sok emberrel találkoztam, akik furán működtek és tényleg nem tudtak fogyni extrém áldozatokkal sem ahhoz, hogy ne higgyek benne, hogy nem mindenkinél működik az, hogy egyen kevesebbet, mozogjon többet és kész.

2018. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Számomra mégis olyan hihetetlen, hogyha valaki, akár egy anorexiás 2 almát eszik egy nap hosszú távon és mégsem fogy.

Természetesen köszönöm az információt, teljesen egyet értek.

2018. jún. 7. 22:49
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Az anorexiások is fogynak. Eleinte, főleg kövéren gyorsabban, utána belassul. A test bámulatos és szinte semmi izommal, belassult anyagcserével, mindent takarékra véve a genetikailag roppant jó túlélő szervezet sokkolóan kevés kalóriával is elvan. De folyamatosan bontja magát ahhoz a kicsi energiához és tápanyagokhoz s egy ponton ez az élettel összeegyeztethetetlen. Nem lehet anorexiásan 2 almával évtizedekig élni, ez világos. Aki érzékenyebb, az pedig gyorsabban éhenhal vagy belebetegszik a hiánybetegségekbe, izomsorvadásba...


A normális működéshez persze jóval több kell, a normális mennyiségű izomszövet is durván megdobja a kalóriaigényt, kicsit még a zsír is...


Úgyhogy vannak dolgok, amikkel a szervezetünk jól le tudja vinni a kalóriaigényt s van, aki jobb benne, mint más.

1000 kcal alatti kalóriaigényhez nem kell soványnak lenni, előfordul máskor is, de ugye, normálisan sokkal több kell még vékonyan és kevés mozgással is.

2018. jún. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Természetesen lehet pajzsmirigy-alulműködéssel is fogyni, hiszen arra megkapja a hormonpótló gyógyszert, és mindjárt olyan az értéke, mintha nem lett volna eredetileg hiánya. Csak ha ezt elismerjük, mindjárt nem lehet mire fogni a hízást.
2018. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Alulműködik a pajzsmirigyem, szedem az L-Thyroxint, az értékeim tökéletesek.

Erre hivatkozni olyan, mint torokgyulladásra nem szedni a felírt antibiotikumot és utána panaszkodni, hogy nem múlik.

2018. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#5, #6 annyiban egészíteném ki, hogy legtöbben szerencsések, és a hormonpótlással megoldódik a probléma, de fb-n, a pajzsmirigy csoportban sokan írnak, akiknek csak szerencsétlenkednek a pm hormonszint beállítással, mert több gyógyszertől rosszul vannak, kevesebbtől meg ugyanúgy alulműködnek.

Persze sokan takaróznak az alulműködéssel, akik a kisujjukat se hajlandóak megmozdítani és a táplálkozásukon se változtatnak.

2018. jún. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy gyógyszerrel normálisak lesznek a hormonértékek, de a fogyás nem feltétlenül indul be (tapasztalat).
2018. jún. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

"ha valaki 1000 kcal alatt étkezik hosszú távon, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy pajzsmirigy alulműködés miatt semmit nem fogy."


De az lehet, hogy 1000 kcal fölött nem fogy, alatta meg 2 nap után elviszi a mentő, mert összeesik. Vagy nem esik össze, de annyira legyengül, hogy nem tud dolgozni, az is elég kellemetlen.

2018. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves utolsó, egyet értek, viszont én a tényleg nagyon szélsőséges ételmegvonásra gondolok. Egy anorexiával küzdő ember, aki a már említett pl napi 2 almán él, sem viszi el a mentő 2 nap után. Azért 40 vagy 30 kg-ra lefogyni sem 1 hét.

2018. jún. 8. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!