Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elhagyni a...

Hogyan tudnám elhagyni a cukrot és a lisztet az étrendemből?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 hete hízok, eddig mindig elégedett voltam magammal, de most látom, hogy ahogy telnek a hetek jön fel mindig egy kis felesleg (ez annak az oka lehet, hogy beköltöztem albiba a legjobb haveromhoz és így meg kellene tanulnom nehezebb ételeket főzni, mert szerintem amihez cukor illetve liszt kell azok általában könnyebben mennek pl: Mákostészta meg ilyenek)

Valaki tudna nekem segíteni ezeket, hogyan tudnám mellőzni vagy esetleg teljesen mellőzni az életemből? (csak magammal kell foglalkoznom nekem nincs gyerek meg semmi szóval nem egy családapa helyzetében vagyok, mondjuk az elég érdekes is lenne 18 évesen :D)

Szóval én olyanokra gondoltam, hogy ezeket hogyan lehetne úgy átcserélni más hozzávalókra, hogy ne gyilkolja meg a pénztárcám, illetve milyen ételeket ajánlotok amiben ez tulajdonképpen nincsen (kérlek mellőzzük a csirkemellet meg a rizst, mert ez a csapból folyik illetve én is el tudom készíteni, de hogy minden nap azt egyem az ki van csukva :D)


2018. jún. 10. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell semmit se kizárni az étrendedből, bármit ehetsz csak mértékkel.

Az ilyen tiltott élelmiszer dolog vissza üt előbb utóbb.

2018. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bazita válasza:

Olvass utána a paleo étrendnek.

Meg lehet oldani, a lisztes köreteket cseréld zöldségre, édesítés meg vagy egy kis gyümölccsel (azt amúgy csak magában érdemes enni), vagy egyszerűen anélkül.

2018. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 fetanefa@o3enzyme.co válasza:
shop.builder.hu
2018. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Én egyszerűen elhagytam és kész, egyik napról a másikra, nekem nem volt nehéz. Elhatározás kérdése, azt hiszem s persze nagy előny, ha magadra főzöl :).

Nem kell őket helyettesíteni, egyél olyan ételt, amiben nincs ilyesmi. Nem mondom, az első évem nekem is érdekes volt, amíg rájöttem, mit ehetek, de azért én jóval több dolgot hagytam el (átváltottam vega paleóra így a semmiből. húst addig se igen ettem, de a többi nagy váltás volt)...


Azt is megteheted, hogy nem hagyod el őket teljesen. Azt pl. fel nem fogom, hogy mégis mi a tragikus és fogyást akadályozó abban, ha a fazék ételben van 10 gramm liszt, a rántás vagy habarás miatt. Én ugyan szezámmaggal rántok, ami így nekem még finomabb is (a zöldborsófőzeléknél pedig gluténmentes gabona. a paleo és a borsó sosem került ellentétbe nálam, nem voltam elvakult paleohívő, meggyőződéses borsóimádó annál inkább. ma már nem paleózom), de a pici liszt igazán nem sokat kavarhat be...


Ami a kenyereket illeti, azokhoz liszt kell és kész. A másmilyen próbálkozás lehet, hogy ad valami megfelelő ételt, de a rendes kenyerekre nem fog nagyon hasonlítani.


A mákos tésztát én is szeretem, na azt lehet liszt nélkül, nekem a mák is liszt :D Más, de abban nem zavar, sőt, még mákosabb lesz a süti, legjobb.


Bevallom, én helyettesítem a cukrot, eritrittel és xilittel, mélyszegénységben. nyilván nem használom kilószámra, ahogy anno a nádcukrot is kis mennyiségben ettem, inkább méz fogyott, ami eritrit árban van. De az édesítő luxus, nem szükséges az élethez. Épp csak én nem voltam hajlandó elengedni sok éven át, no meg a párom se. De neki ott a mazsola és a banán, remek édesítőszerek azok is.

Az ilyen 80 dkg cukros tortákat inkább felejtsd el, mindenkinek jobb lesz. Sok édességbe töredék édesítés is elég s ahogy telik az idő cukor nélkül, le is csökken az édesigényed. Akkor is, ha rengeteg igen cukros gyümölcsöt eszel, a családi tapasztalatok szerint.


Milyen ételben nincs cukor és liszt? Rengeteg zöldségétel, tojásétel, húsétel, sárgaborsófőzelék (bár ez nem biztos, hogy sokaknak fogyókúrás. s biztos van, aki tesz bele lisztet, bár nem világos számomra, hogy miért, ez az egyetlen általam ismert főzelék, amibe kb. semmi nem kell, se zsír, se keményítő, csak víz, sárgaborsó, fűszerek)... Gyümölcsök, olajos magvan nasinak. Túró, sajt...

2018. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lisztet úgy lehet kiiktatni, hogy nem eszel lisztes dolgokat. Miben van? Kenyérben, sütikben, pékárukban stb. Helyette mit lehet enni? Zabpelyhet, gabonapelyhet, tojást ezer féle képpen, felvágottakat, zöldségeket.

Cukor húzóssabb, mert sok termékben tesznek, amiben nem is gondolnád, hogy van, de főképp cukros üdítőkben, csokikban, sütikben találkozhatsz vele. Meg a kávéban, teában, ha eddig kanálszám mérted bele a cukrot. Ezeket elhagyod, no nem a kávét, teát, azokat meg lehet inni cukor nélkül is, hanem a csoki/süti/üccsire gondoltam. De egy minimális mennyiség megengedhető, teljesen kiiktatni úgysem lehet a cukrot.

Maradnak a húsok, húsból készült ételek, köretek, mint krumpli, rizs, párolt zöldség, levesek, felvágottak, zöldségek, saláták, gyümölcsök, tejtermékek (túró, sajt, natúr johurt, kefír), hüvelyesek, az ebből készült főzelékek. Elég sok minden, amit aztán variálhatsz, ahogy akarsz.

2018. jún. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ki lehet teljesen iktatni a hozzáadott cukrot, annyira nem is nehéz. Persze fel kell adni a legtöbb feldolgozott ételt s én magam is eszem havi 1-2 gramm hozzáadott cukrot a kilengéseken kívül is, mert nem látom értelmét a totális nullához való ragaszkodásnak s van 2 termék, amiben nyomokban van cukor s nem tudom őket házilag elkészíteni. S úgyis ott vannak a kilengések.

De le tudnám vinni nullára, egyszerűen nem kell cukros termékeket venni.

2018. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam fogyókúránál a legalapabb dolgok: a tojás, banán, joghurt.


Ha tojáshoz keversz banánt és úgy sütöd meg nagyon édes lesz cukor nélkül is, egyszerű, olcsó.

Ha zabpelyhet is keversz hozzá akkor a sütőben is megsütheted puha keksznek (palacsinta esetén így könnyebb forgatni is de sütiként jobban szeretem)


A másik nagy kedvencem a lecsó. Csak paradicsom, paprika hagyma. El is lehet rakni befőttnek. Tojással imádom ezt is, valamint virslivel -ez sem egy nehéz vagy bonyolult kaja és finom is.


Másrészt fogyókúránál még a rakott zöldségeket szeretem nagyon. A rizst is fele zöldséggel eszem, így kevesebb kalória. Ha barna rizsre váltasz akkor még jobban el is telít, és tovább tart a jóllakottság.


A lisztet nem mellőzöm, de lemérem hogy kb 50-70 gramm kenyeret, vagy egy zsemlét egyek egyszerre, akkor nem lesz vészes a kalória. Meg kísérleteztem saját péksütikkel, azokban legalább pontosan tudom mi hogy van, nameg ha fele tk, vagy rozs liszttel csinálom akkor duplán jól járok.


Nálam ezek a kedvencek, a sülthús+ zöldségtől a falra tudnék mászni. Amikor kipróbáltam a 90 napos diétát ott is a húsnappal volt a legnagyobb problémám :D

2018. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem megemlíteni a zabkását. Én csak tejjel csinálom, mert vízzel kb fűrészpor íze van. Ha bele trancsírozol egy banánt akkor az nagyon jól édesíti + egy kis fahéjjal nagyon finom.


Az instantot is kilehet próbálni, de nekem a saját texturája sokkal jobban tetszik, meg tényleg azt teszel bele amit akarsz, + gyümi, kakaó, kókusz akármi


Szóval nekem ezek az életmentő fogyi kajáim (asszem én válaszoltam utoljára)

2018. jún. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!