Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Amíg kalóriadeficitben vagyok,...

Amíg kalóriadeficitben vagyok, tényleg nem számít a zsírok és szénhidrátok aránya?

Figyelt kérdés
A ketogén diéta nekem kicsit drasztikus lenne, de megemelném a napi zsír adagot.
2018. jún. 13. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a testsúlyod miatt érdekes, hogy miből mennyit és milyen minőségben fogyasztasz, hanem általában az egészséged miatt is. Vékony embernek is lehet cukorbetegsége vagy koleszterinproblémája például.

A zsírokkal kapcsolatban van egy saját tapasztalatom. Én nem vagyok túlsúlyos, soha nem is voltam, viszont valahogy ösztönösen kevesebb zsiradékkal főzök, mint a szüleim, pedig az ő főztjeiken nőttem fel, mégis jobban ízlik úgy, ahogy én készítem (és így a pénztárcámnak is spórolósabb, de nem emiatt csinálom így).

2018. jún. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De számít.

Nem a fogyás szempontjából, hanem az egészséged és a jövőbeni következmények szempontjából.

2018. jún. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
oké hát nem pörköltre kell gondolni, húst nem eszem, amivel beviszek zsírt az főleg sajt meg mogyoróvaj meg mandula, csak kicsit utánanéztem a dolgoknak és az inzulinszint miatt kerdeztem. egyébként kb 3 kiló zsírt szeretnék veszteni
2018. jún. 13. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Én most leszoktam a zsírról, bár csak light vagy zsirszegeny túrót ettem, de most h elhagytam, jobban feszesedek.

plusz zéró dolgokat sem iszom már.és jobban látom a valtozast.

2018. jún. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem számít. Én ugyanúgy fogyok sok és kevés cukorral is, még csak be se kavar az anyagcserémbe, ahogy egyeseknek állítólag igen (s ekkor a több zsír a jobb).


Viszont. Ott az egészség, az energiaszint, a közérzet, a megvalósíthatóság, kit mi laktat... Nyilván nem mindegy, hogyan eszel.


Én szeretem a ketót (bár rég csináltam, évek után újra kedvem van szénhidrátbombákat enni nagyobb mennyiségben s ezeknek számomra már nincs nagy hátrányuk, amíg nem viszem túlzásba), bár sajna fogyáshoz nekem nagyon kevés zsír fér bele. Ez van a kis kalóriakeretekkel, ketóban sincs sok zsír (ráadásul én eredetileg jóval több zsírt ettem a jóval több szénhidrát mellé). A ketogén diéta nem feltétlenül sok zsírt, hanem igen kevés szénhidrátot jelent, csak persze emberi kalórikeretnél a zsír sem kevés.

S főleg nem kell tocsogós ételeket enni, a zsír könnyen jön máshogyan is, még növényekből is.


A ketó azért okoz sokaknak könnyű s automatikus fogyást, mert laktató étrend. Már akinek. A fehérje a leglaktatóbb makrotápanyag, ezt segíti a zsír, a szénhidrát laktat a legkevésbé. Ráadásul nagyon könnyű rengeteg szénhidrátot enni s ami engem illet, nem lakni jól.

Zsírral is el lehet szállni, mert tömény, de az azért jobban laktat, így van, aki mégsem képes rá. Plusz sok sikert ahhoz, hogy benyomj egy halom zsírt, akár fehérjével és zöldséggel, míg egy halom péksüti sokunknak könnyen csúszik. Automatikusan visszafogja a legtöbb embert ez a stílusú étrend.

2018. jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De számít, attól is függően, mennyire vagy aktív. Ha nem sportolsz, nem mozogsz sokat, akkor érdemes a szénhidrátot visszafogni, és a minőségre, forrásra is odafigyelni.
2018. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!