Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Próbált már valaki úgy fogyni,...

Próbált már valaki úgy fogyni, hogy hetekig csak vizet ivott és nem evett?

Figyelt kérdés

Én szeretném ezt két hétig csinálni. Van egy film - A böjt tudománya https://www.youtube.com/watch?v=fmCUQaBuZCw

Már legalább háromszor láttam és nagyon megfogott. Méregtelenítés és fogyás céljából szeretném kipróbálni.



2018. jún. 13. 13:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor tavaly ősszel elkapott valami hányós dolog, 3-4 napig vízen és üres pirítóson éltem. Mondjuk a negyedik nap 2,5 kilóval kevesebbet mutatott a mérleg, de az ellenségemnek se kívánom. Utána a sós főtt krumplit olyan lelkesen és jó étvággyal ettem, mintha most egy michelin csillagos étterembe készülnék. Ja és borzasztó gyenge voltam és szinte csak aludni akartam. Szóval én nem ajánlom.
2018. jún. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Egy hétig, az acidózis krízis végéig tart az aluszékonyság. :)
2018. jún. 13. 14:50
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"Állítólag egy idő után elmúlik a rossz közérzet és egyfajta eufóriát éreznek a böjtölők."


Igen, ez létező jelenség, de attól még nem egészséges.

Egyik okozója a drog GBH-hoz nagyon hasonló, szervezetre is szinte ugyanolyan hatást gyakorló béta-hidroxi-butirát, azaz BHB, amit a máj állít elő acetonból, ami zsírsavak bontásakor keletkezik.


Méregtelenítésnek is hülyeség, mivel ilyenkor az összes elraktározott méreganyag felszabadul, bekerül a véráramba, s megterheli a valódi méregtelenítő szerveket. Vérvizsgálatokkal kimutatható a szervezet növekvő rovarirtó, arzén, nehézfém stb. koncentrációja, hisz már nem lesznek a zsírszövetekben elzárva, kifejthetik toxikus hatásukat.

2018. jún. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tartanad ertelmes valasznak ami egybevag az altudomanyos, konteos hiedelmeiddel. Klasszikus esete annak, amikor valaki bonyolult kerdesekre csak egyszeru valaszokat hajlando elfogadni, akkor is ha azoknak semmi kozuk a valosaghoz.


Majd ne felejtsd el megirni, hogy sikerult a dolog addig is tovabbi sok sikert a valosag tagadasahoz.

2018. jún. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, rettentően szűk látókörű és ostoba vagy. NEM egészséges hetekig csak vizet inni. De mindegy, úgysem fogod kibírni. Harmadik nap már zabálni fogsz mint egy disznó.
2018. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer 15 évesen. Semmit nem ettem, csak vizet ittam. 8 napig bírtam. Egy dekàt se fogytam pedig lett volna miből. 100 kg voltam. Rohadtul hànyingerem volt, görcsölt a gyomrom, és a végén majdnem leborultam a mozgólépcsőről suliba menet, annyira szédelegtem. Na aznap hagytam abba.
2018. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Befutott a harmadik számomra értékes válasz. Köszönöm :)
2018. jún. 13. 15:14
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A méregtelenítést megoldja a veséd és a májad, fogyást el lehet érni biztonságosabban, kalóriacsökkentéssel úgy, hogy közben nem kell éheznek, a rákos sejtekkel elbánik a szervezeted, ha jó az immunrendszered.

A három napnán hosszabb éhezés viszont nem gyerekjáték, esetleg ha találsz orvost, aki felügyel alatta, talán, de így nem vágnék bele, ész nélkül.

2018. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
En is úgy olvastam h az idöszakos böjt erösiti a szervezetet , de nem két hétre gondoltak
2018. jún. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
80%

Sokat olvastam már böjtről, de én magam csak közel 5 napig csináltam (kíváncsiságból, fogyásra semmi értelme) s 11 napig éltem minimális táplálékon 8 fokban (nem volt pénzem). Fogyásra egyik se volt jó (a másodikkal fogytam 4 kilót, hamar visszajött, de jaj de nem bántam, ÉTEL :D), de persze van, aki koplalással fogy. Nekem rossz ötlet, én 1-2 napnál is bőven ellensúlyozom utólag :)


Nos. Nyilván mindenki máshogy érzi magát közben. Nálam nulla fáradtság volt, viszont 3-4 nap totális böjt után brutális ételvágy jelent meg bennem, éhes nem voltam, de csak ételekre gondoltam szenvedélyesen s csak az elhatározásom tartott vissza attól, hogy egyek (otthon voltam, tele volt a ház étellel). Amúgy poén volt :D

A második esetben nem voltam éhes és nem is fáztam, nagyobb problémám is volt. Amikor az utolsó napokban már semmit nem tudtam enni, akkor már rég nem érdekelt az evés, legalábbis nem emlékszem ilyesmire.

Ezek elég rövidek voltak vagy igazam van, hogy nem hiszek a gyomorszűkülésben (semmi logikát nem látok benne), mindenesetre én simán ettem utána, ahogy rég és jólesett.


De nem annyira sztorizni akartam (max. arra rámutatni, hogy nem mindenkit ér a dolog ugyanúgy), hanem véleményt mondani.


Ha nem vagy nagyon gyakorlott tartós böjtölő, eszedbe se jusson 2 hétig nem enni (amúgy sem tartom nagy ötletnek, de jogod van hozzá). Aki "profi", az képes akár egy hónapig sem enni munka mellett és nem érez semmi különöset, de annak tartalékai vannak, megszokta s bizonyára olyan fajta. Nyilván van, aki éhen is hal ennyi idő alatt vagy csak kórházba kerül. Én bizonyára kibírnám, feltéve, hogy bezárnának s nem hagynák, hogy a 2. héten megöljek valakit, hogy ételhez jussak.

Ja, a rekord jóval több, mint egy év totális böjtben, persze kiegészítőkkel és orvosokkal, rém kövéren indítva, de akkor is hihetetlen. Hogy győzte fehérjével? Tudom, hogy koplaláskor sokkal jobban bomlik a zsír, mint az izom (már ha sok zsír van s nem is kigyúrt a delikvens), de mégis, fehérje mindennap sok kell és abból nincs tartalékunk, csak izmunk, aminek egy része kell az élethez.


Szóval ha nincs tapasztalatod, böjtölj EGY napig. Aztán emelheted, de én sokkal fölé nem mennék.


A rák az olyan, hogy szeretnek mindenféle csodamódszereket találni. Igen, a rákos sejtek táplálásába bele lehet avatkozni, de azért igazi csodamódszer nincs. A ketogén diétára is ráfogták, hogy gyógyítja a rákot, mert a rákos sejt nem kap cukrot és beledöglik. Nos, nem gyógyítja a rákot, ezt a legnagyobb hívei sem állítják róla, ha értenek hozzá. Én nem értek hozzá, csak ezt olvastam mint uralkodó nézetet a ketósok között s hihető.


A böjtnek vannak egészségre gyakorolt pozitív hatásai (mindig hozzáteszem, hogy inkább csak akkor, ha az adott ember jól érzi magát, jól bírja, mert van, akinek több rosszat tesz, mint jót), de ehhez nem kell sok napig nem enni. Még a sima időszakos böjt is jó, de élhetsz napi egy evéssel, szombatonként pedig nullával, ha akarsz, vannak ilyen emberek és elvannak vele. Csak egyél megfelelően.


De hosszas böjtben izmot bontasz, anyagcserét lassítasz (bár a hosszútávú böjt hívei ebben nem mindig hisznek. nos, az izombontás elkerülhetetlen, ehhez nem kell nagy tudományos ismerek és a kísérletek szerint az anyagcsere picit lassul pár nap böjt után. ez logikus is, a tested lassítani akarja az éhhalált, hátha érkezik étel a meghosszabbodott időszakban)...


Legfeljebb annak "ajánlanám" ezt, aki már rengeteg 1-2 napos és több pár napos, egy hetes böjtöt tartott és tudja, mit csinál. S aki kizárólag rengeteget vagy semmit tud enni egy nap s a 2 naponta evéstől éhes (nem is tudom, melyik jobb a testnek, én a napi evést preferálom, az ember ne zabáljon, javítson ki valami hibát, ha azt teszi).

Mást inkább nagy ívben lebeszélnék róla.

2 hét alatt úgyis keveset lehet fogyni, persze ha csak 3-4 kiló felesleg van, nos, nekem nem fáj, ha ilyen durva módon csinálod.


Méregteleníteni ott van a máj, autofágiára az időszakos böjt, fogyásra az életmódváltás megfelelő mozgással és kis odafigyeléssel a mennyiségekre.

2018. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!