Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudom, hogy diéta alatt nem...

Tudom, hogy diéta alatt nem ajánlott az alkohol, de ha valaki mégis iszik, mikor jobb: az edzés napján (délután valaki edz, este elmegy bulizni, kocsmázni) vagy edzés utáni napon? A katabolikus folyamatok miatt?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy az alkohol lehet sok és kevés kalória is.

(sok: likőrök, cukrozott koktélok, tokaji aszú, stb.

kevés: tequila, vodka, ha szódával vagy cóla zeróval van higítva, akkor az üdítő is 0 kcal.)


De olyat is olvastam, hogy ha az ember alkoholt iszik, akkor a mája az alkohol lebontását fogja 1.ődlegesnek venni

Mert elvileg így bontunk méreganyagot, ch-t, és zsírt:

1. először a máj mindig az alkoholt (és gyógyszereket) bontja le

2. szénhidrát"készlet" is van a májban. ha nincs alkohol, természetes, hogy edzéskor ezt bontjuk elsőként

3. ha nincs / minimális a ch készlet a májban és az izmokban, akkor kezd a szervezet zsírt bontani


Ha valaki nem iszik, akkor ugye csak 2 lépés van (a 2. és a 3. pontban leírtak)

De ha valaki iszik, akkor a 3. lépésnél kezdődik el a zsírbontás...


Épp ezért érdekelne..

ugye elvileg az alkohol így "rátesz" +1 lépcsőt a zsírbontó folyamatokra...


a kérdésem az lenne:

ha valaki havi 4-8X (pl. péntekenként, szombatonként vagy 1X hétközben egy kocsma) elmegy bulizni, akkor azt mikor ajánlatos tenni?


Tegyük fel, hogy pénteken valaki elmegy bulizni, kocsmázni, sört is iszik, vodkát (én lennék az illető. a vodkát sprite zeroval higítom)


Mikor ajánlott edzeni?

Pénteken -> mert a futás gyorsítja az anyagcserét, péntek délután ugye még nem került a szervezetmbe alkohol, így a májamnak csak a ch-tartalékkal kell megbírkóznia, ami a májamban van meg az izmokban lévő glikogénkészlettel, és utána elkezdődik a zsírbontás

És mivel aznap futottam, ihatok péntek este bűntudat nélkül 2 felest (90*2 kcal = 180 kcal kb.) és 1 sört (200 kcal) ?


(nem szeretek - pontosan: nem tudok táncolni - így este nem mozognék annyit, csak séta, vagyis össze-vissza menni a városban meg baromságokat csinálni haverokkal. de van hogy akár 5 kombinómegállót is lesétálunk piásan .. :D )


Vagy az a jobbik verzió, ha csütörtökön futok -> csütörtökön minimális ch-t (vagy semmit) viszek be, csak fehérje, hús, hal, fehérjepor + zöldségek

gyümölcs se

és akkor végbemehet a katabolikus (zsírbontás) folyamat csütörtök délutántól -> péntek estig (amikoris elmennék bulizni)


Melyik a jobb verzió szerintetek?


Ha valaki alkoholt iszik, akkor az alkoholos este aznapján célszerű edzeni, vagy 1 nappal előtte?

(utána lévő nap is mennék, csak az nem biztos hogy sikerül vagyis nem tudom hogy végződik az este mindig, nyilván ha nem sikerül brutálra, - 3 feles, 3 sör... ) akkor nincs baj, ha brutál és reggel 6kor sikerül lefeküdnöm akkor nem tudok edzeni menni szombaton.. :(


Sokmindenről hajlandó vagyok lemondani:

csokiról, sütiről, még a paleo sütikről is, amikben édesítőszer van meg tökre egészséges

hajlandó vagyok lemondani a szénhidrátról is (kevés barnarizs, vagy ehhez hasonló a hús mellé, ez szokott ch lenni) és csak zöldséget enni hús mellé

ha tudom hogy pl. aznap este 1 sört is meg fogok inni (200 kcal)


de a kocsmázás, bulizás olyasmi, amit nem tudok kiiktatni az életemből... vagyis szeretem, meg minden, csak nekem ez egy stresszoldás.

Nem feltétlen a haverokkal, van hogy egyedül iszom 2 sört itthon, mert ellazít vagy úgy "elegemvanmindenből a f_sz_om" a magánéletem, a munkám, minden

és lehajtok 2 felest ...


Én egyedül is jól érzem magam a piával, ez egyfajta stresszoldás (ezt azért írom, mert lehet úgy tűnik hogy haverok visznek bele az ilyesmibe, de tudom nem, az én akaraterőmmel van baj szerintem meg azzal hogy szeretem)


Mit tegyek?

Több gatyám is kicsit feszesebb deréknál..


Most így néz ki:

heti 2-3X futok

2 tuti megvan, 3 is sikerült az utóbbi pár hétben


Szeretném ezt kinövelni 4-re.

Minimum 50-60 perc, ha tudok 80-90 is megvan, de a 80-90ben már lassabb tempó is bennevan)

A kalóriaszámláló kb. 500 kcalt szokott kijelezni a futógépen, de én kételkedek: ki van zárva hogy nálam és egy 80 kg-os embernél ugyanúgy 500 kcal lenne az elégetett kalória egységnyi idő alatt..


Én: 53 kg vagyok 24 éves lány.

Könnyű fizikai melóm van (nem ülök, de nem is überbrutál takarítónő vagyok)


Mit tegyek?

Mikor jó edzeni? Alkoholivás napján (mert pörög az anyagcsere, és simán megihatsz este 1 sört)

vagy alkohol ivás előtti nap (mert úgy jobb a zsírégetés és a szervezetnek hosszabb ideje van zsírt égetni)?


Szerintetek?

24/l



2018. jún. 23. 01:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Bevallom, nem olvastam végig, de már az elején is kérdeztél.


Nos. Nem kell túlkomplikálni, kalóriadeficit alapján fogysz. Hogy melyik szervedben mikor mi merre van, az egy dolog, de deficitben a nap valamely pontjaink muszáj zsírt bontani (rossz esetben izmot is, de megfelelően kell enni s akkor ez minimalizálható) és kész.


Az alkoholbontás valóban leköti valamelyest a szervezetet, de utána majd csinálja tovább azt a dolgát, amit fel tudott függeszteni, mert amit nem, azzal ugye le se áll.


Érdekes téma, hogy ilyenkor mi történik, de ha csak fogyni akarunk, nem kell tudnunk, hogy mit befolyásol némi alkohol.


Szerintem akkor igyál, amikor jólesik és nem éri meg kihagyni. Illetve ha befolyásolja az edzésedet, akkor úgy, hogy ne zavarjon be.

Én annyira ritkán és minimális alkoholt fogyasztok, hogy sosem gondolkodom el ezen. Sokat másnak sem ajánlok. Ahogy olvasom, te eléggé elveted a sulykot. Nem hiszem, hogy egészséges lenne annyit inni... De ez a te döntésed.

2018. jún. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kérdésedből kiderül, egész alaposan körbejártad a témát. Egy dolog, amit nem említesz: mennyi is az ivászat ezeken a bulizós estéken.


Egy egységnyi alkoholt kb. 1 óra alatt bont le a test (bár te kicsi vagy, valószínűleg több), ami kb. egy vodkának fel meg. Ha iszol kettőt, akkor két órán keresztül a tested nem fog mással foglalkozni. De ez még annyira nem gond. Ha többet iszol, 4-6 italt, akkor már a fél éjszakádat elpazaroltad, ami főleg azért necces, mert a fogyás (és sok más hasznos folyamat) leginkább éjszaka történik. Ezeket mind felborítod 4-6 egységnyi alkohollal.


Egy-két vodka zéró sprite-tal belefér, de én többet nem innék, amikor a fogyás a cél.


Őszintén bevallom, én most az alacsony testzsíromat próbálom még alacsonyabbra vinni, bármennyit edzek és bármennyire okosan eszem, alkohol mellett nem tudok fogyni. Amikor szálkásítok, akkor teljesen elhagyom az alkoholt.

2018. jún. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53 kg-osan hova diétázol, áruld ár el?
2018. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szentisten. Te inkább ne igyál. Kár beléd.
2018. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért ne kellhetne neki fogyni? Nem ismerjük a magasságát... 53 kilóba határozottan fér fölös háj egy nem izmos, nagyon alacsony lány esetében.
2018. jún. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok érdemben válaszolni.

Viszont sok a pia föleg, hogy egyedül is iszol.

A helyedben inkább az alkoholproblémával foglalkoznék mint a zsírégetéssel.

2018. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a harmadik kérdésed, amit olvasok. Továbbra is az a tanács, hogy kezdj valami az alkoholproblémáddal.
2018. jún. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!