Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha annyira csak...

Mit tegyek, ha annyira csak az ételeken jár az eszem, hogy újra hízni kezdtem?

Figyelt kérdés

A fogyokúra elején minden jól ment. Viszont már egyfolytában az evés körül forognak a gondolataim, a napi 5 étkezés felborult teljesen emiatt. Ez elnyomja a fontosabb gondolatokat is (mint a tanulás). Az egész napom két dologból áll: arra koncentrálni, hogy ne egyek, és azon gondolkodni, mit egyek.

(A sport jelen van mellette, igaz csak itthon tornázok, edzek, mert a környék veszélyes, így futni nem merek elmenni, konditerem pedig nincs a közelben.)

17/ll


2018. júl. 8. 19:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%

hagyd a francba a fogyokurát...egyél többször keveset,aludj eleget és nyujts,uell az izomnak. egyél annyi kaloriat amennyi kell neked,amit leedzesz azt megeheted plusszba,illetve laktato kajakat egyél.

nem tudom hány kaloria,de tegyük fel például egy utcai kaja,amibe semmi egészséges nincs,igy nem adsz vele semmit a szervezetednek ami kéne neki,500kaloria...de ehelyett egyél egészséges kaját,ami szinten 500kaloria de hasznos..számold ki hogy neked hány kaloria kell a fogyáshoz,az ideális sulyod...stb..net a barátod

2018. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

A fogyókúrád rossz!

Ha ennyire csak az evésen jár az eszed, akkor vagy éhezel, vagy egyes tápanyagokból hiányod van.

Ne fogyókúrázz, hanem életmódváltás legyen, amvel fogysz, mert akkor azt a rendszert tudod tartani akár életed végéig is.

2018. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Napi 5 étkezéssel és számolással (azt nem tudom, csinálod-e) én is túlzottan pörögnék, mondjuk anélkül is, nagy haspók vagyok :D Bár ez nem mindig rossz, néha kielégítő recepteket nézni, enni nem is kell, csak ha éhes vagyok vagy energiahiányom van, ami elég ritka.


De hogy valami intellektuális téma se vonja el a figyelmem, olyan nincs, ez azért már durva (igaz, én választom meg a témáimat, most épp a szupernovák, fekete lyukak s ami még jön)...

Úgy tűnik, nagyon túlpörgöd. Nem érzed, mi a gond? Nincs szépen eldöntve ahozzávetőleges diéta, amit csak csinálni kell? Mert OK, minden nap más, de azért olyan sok erőfeszítés nem kell, kivéve, ha trükkös étrendű családnak főzöl s kizárólag házi ételeket esztek (saját kenyér, lekvár, mustár, miegymás, nálunk ez van).

Eszel, OK, utána élj, mi a csudának gondolsz evésre? Ha éhen maradsz, változtass vagy egyszerűen addig egyél, amíg jól nem laksz, ha ez működik... Mozogj, az is el tudja vonni a figyelmet jobb irányba (bár éhesen pont nem jó, akkor enni kell. volt már, hogy hazafelé CSAK ételre tudtam gondolni, ügyelni kell, mikor megyünk ki).


Régen rossz, ha koncentrálnod kell a nemevésre... Azt pedig már írtam, hogy a mit egyél eldöntése nem sok idő. Legyen egy rendszer.

2018. júl. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Lehet kevés a tápanyag, ez igaz. Ha eszek gyümölcsöt és zöldséget eszek, illetve házi kaját. 48kg voltam, de most visszamegyek lassan 50re, tönkreteszem az összes eddigi munkámat.


Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!:)

2018. júl. 8. 21:51
 5/29 anonim ***** válasza:
50 kg nem túl sok, valószínűleg feleslegesen gyötröd magad! Persze, nem tudjuk hány cm vagy!
2018. júl. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Nem feleslegesen sajnos.

170cm vagyok a célom egyébként 46 és 55-ről indultam, de ez a 4kg nagyon nehezen megy le, sőt...


Várom még a tippeket, hogyan ne a kaján pörögjön az agyam:)

2018. júl. 9. 06:14
 7/29 anonim ***** válasza:
69%
a" 4kg nagyon nehezen megy le", mert a tested okosabb, és tudja, hogy betegségbe hajszolnád. Hallgass a testedre, ha már gondolkodóképességből nem jutott olyan sok.
2018. júl. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez nem jó. Viszont a te gondolkodóképességedet se tartom sokra (azért írom így, mert nem ismerlek), amiatt, hogy ilyen meggondolatlanul beszélsz. Emögött gyakran önmagadba folytó házsártosság van, szóval ha szeretnél róla így anonim beszélni, nyugodtan írj!

Azonban te sem ismersz engem. Így szerintem felesleges a gondolkodóképességemet kritizálnod, azzal szerencsére szerintem nincs problémám, legalábbis az elért eredmények ezt mutatják:)

2018. júl. 9. 09:36
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

" Ez elnyomja a fontosabb gondolatokat is (mint a tanulás). Az egész napom két dologból áll: arra koncentrálni, hogy ne egyek, és azon gondolkodni, mit egyek."


Ez a baj nálad, nem a súlyod, mert az kevés.

2018. júl. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek nem a gondolkodóképességével van baj, hanem testképzavara van. Ezzel mindenképp érdemes pszichológushoz fordulni, mielőtt komolyabb baj lesz belőle.
2018. júl. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!