Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha annyira csak...

Mit tegyek, ha annyira csak az ételeken jár az eszem, hogy újra hízni kezdtem?

Figyelt kérdés

A fogyokúra elején minden jól ment. Viszont már egyfolytában az evés körül forognak a gondolataim, a napi 5 étkezés felborult teljesen emiatt. Ez elnyomja a fontosabb gondolatokat is (mint a tanulás). Az egész napom két dologból áll: arra koncentrálni, hogy ne egyek, és azon gondolkodni, mit egyek.

(A sport jelen van mellette, igaz csak itthon tornázok, edzek, mert a környék veszélyes, így futni nem merek elmenni, konditerem pedig nincs a közelben.)

17/ll


2018. júl. 8. 19:41
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Miben tudna segíteni? Úgy értem, egy ilyen buta témában nevetne csak ki? Hogyan zajlik egy ilyen?


Köszönöm szépen a válaszokat! Meglepett, hogy a válaszok nagy része nem lekezelő volt, sőt pont az ellentéte:))

2018. júl. 11. 09:20
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
amit 12-ben írtál, abban sok a tévedés. Az említett súlyos betegség egy elmebetegség és nem pszichológus, hanem szakorvos (pszichiáter)foglalkozik vele. A pszichológus nem orvos, más a feladata, módszerei is mások, az ember lelki egyensúlyát segít helyreállítani, hogy jól érezze magát az ember, hogy a feladatait önállóan, szabadon meg tudja oldani. Ezért lehetne egy segítség nálad és anyukáddal meg kellene ezt beszélni, hogy találjatok jó segítséget. Mert amiket írtál, abból egyértelműen látszik, hogy felborult a lelki egyensúlyod, hogy zavar valami a gondolkodásban, a feladataid megoldásában, és végső fokon a boldog életben és hogy boldogulj az életben.(érettségi lesz? ez nagy akadály, arra koncentrálnod kell, hogy jól sikerüljön, és hogy a további utad is sikerüljön)
2018. júl. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Kérdező ez egyàltalàn nem buta téma, tehàt nem fog kinevetni. Ez egy igenis komoly téma, vannak akik belehalnak ebbe a betegségbe. Az màr jó, hogy elfogadod, hogy segítség kell.
2018. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a javítást! Eddig annyit tudtam a két ág közötti különbségről csak, hogy a pszichiáter gyógyszert írhat fel, a pszichológus nem, de akkor ideje bővíteni a látóterem.

Érettségi lesz igen, sőt igyekszem minél jobbat írni, nagyon szeretek tanulni, rengeteg téma vonz, főleg a reál tárgyak körül, így ezzel szerencsére nincs dilemmám:))


Köszönöm a válaszokat, eléggé elgondolkodtatott a téma, csak tudom, hogy le szeretne majd beszélni a fogyásról, sőt pont az ellentetjét várná. Inkább ez az amitől rettegek azt hiszem.

2018. júl. 11. 18:05
 25/29 anonim ***** válasza:

"csak tudom, hogy le szeretne majd beszélni a fogyásról, sőt pont az ellentetjét várná. Inkább ez az amitől rettegek azt hiszem."

Mivel ez mániaként dolgozik benned - abból látszik, hogy nem tudsz tőle koncentrálni a dolgaidra, tanulásra, hanem "odatolakodik" a tudatodba- nem fog "lebeszélni". mert tudja,hogy nem lehet. És a "hízást " sem fogja erőltetni. Meg kell találnotok EGYÜTT a lelki segítővel azt, ahol ez a zavar beállt, ami ezt okozta, ami miatt kialakult. És akkor elmúlik, és te szabad, értelmes emberként tudsz élni. Most "rabságban" vagy. De mi itt ezt nem tudjuk megoldani. Anyud segítségét kérd.

2018. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Figyelj, ne haragudj de most, csak feltètelezni tudok.

A fogyó kúra lényege hogy kevesebbet egyél, de ne koplalj és szinte tök mindegy miből viszed be.

De viszont nem szabad koplalni sem, mert belassul az anyagcserèd, ezért a javasolt keret 1500kcal, de 1200 alá semmiképpen sem szabad menni.

Na most, ha koplaltál fokozatosan vissza kéne vinni a kcal beviteled 2000re, majd onnan vissza venni a keretből, ez sokkal hatásosabb és egèszsègesebb, mint koplalni.

2018. júl. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet megpróbálkozok a segítséggel, de előtte elsz szeretném érni az eredetileg kitűzött célom, remélem le tudok majd állni.

Úgy kérek időpontot, hogy mikor elérem a célom el kelljen mennem.


Utolsó, tudom, értem mire gondolsz, csak az a baj, hogy 1500nekem a súlytartáshoz elég (sőt) 1200 meg nagyon lassan fogyaszt.

2018. júl. 14. 20:42
 28/29 ZombiZsófi válasza:
Ha otthon vagyok én is folyton eszek, mert unatkozok. Ezért szeretek elmászkálni sokszor, mert akkor nem a kaján jár az eszem, el is felejtek enni. Egy egyébként február óra ment le 13kg, remélem sikerül még olyan 10 kg-t leadni, sok sikert.
2018. júl. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszi, neked is, és gratulálok az eddigi sikeredhez!
2018. júl. 27. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!