Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Soknak érzem, lehet ebből...

Soknak érzem, lehet ebből problémám?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy 20 éves srác vagyok, 2 évet kondiztam, szóval nem vagyok teljesen zsíros, viszont 110 kiló voltam a télen, szerintem 30+ lehetett a testzsírszázalékom. Elhatároztam, hogy ebből fogyni kell, 3. hónapnál tartok és már 15 kiló lement úgy, hogy nem annyira figyeltem a kajámra, elhagytam a cukros ételeket, a lisztet, sok húst eszek, zöldséget stb. Célom a 75-80kg, amit megint csak 3-4 hónap alatt szeretnék elérni. Ez ártalmas? Úgy mennek le a kilók, hogy egyáltalán nem éhezek, csupán kiiktattam a károsat az étrendemből. Emellett rendszeresen mozgok és nehéz fizikai melót végzek. Máshol olvasom, hogy havi 1-2 kilót fogytak, nem lehet ártalmas ez a drasztikus fogyás számomra?

2018. júl. 9. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Havi 1-2 kiló igen lassú fogyás, bár pici feleslegnél, kicsi kalóriaigénynél teljesen jó.

Normál esetben heti 1 kiló még egészséges lehet, fölötte csak igen kövér embereknél (ami te sosem voltál). Fogyni lehet fölötte is, de fokozódik az izombontás s egyre megterhelőbb a szervezetnek, koplalás s annak a hátrányai jönnek be.


A te fogyási ütemed jónak tűnik, főleg, ha az elején volt egy kis vízvesztés, azt nem tudom. Heti 1 kilón kéne tartanod a fogyást, az úgy jó lesz.


Az pont nem mérvadó, éhezel-e, mert lehet éhezni parányi kalóriadeficitben, de akár kalóriatöbbletben is s folytonosan jóllakottnak lenni koplaláskor, a szervezet jelzései nem mindig jók.

2018. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Igazából minden nap 8 óra fizikai melót végzek, általában 10-20km gyaloglok a melóban, emellett nehéz dolgokat pakolok, utána elmegyek kocogni 5-6 kmert, vagy úszni, illetve minden 2. nap kondizok. Így eszek meg napi 30-40 dkg húst(mindig változik, hogy milyet), 4-5 paradicsomot, paprikát, szoktam mellé enni dinnyét, néha rizst, illetve teljes kiőrlésű kenyeret. Reggelire általában zabkását eszek, estére max 15dkg túró egy kis fehérjével.
2018. júl. 9. 12:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó lesz szerintem de izmosodni ne akarj fogyás közben, mert nem nagyon lehet a kettőt egyszerre, tudom hogy nem írtad de azért gondoltam nem árt, ha tudod.

Nos ha nem koplalástól fogytál ilyen gyorsan akkor semmi probléma, sok sikert továbbra is!

2018. júl. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Izmosodni nem is, de fenntartani szeretnem, azert vegzek mellette sulyzos edzest is.
2018. júl. 9. 15:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Elsőre ne hallgass, mert dilettáns barom. :)


Én egy hónap alatt leadtam 20 kilót, mert meguntam a hájasságot.

Teljesen jól fogysz, a zsírt szépen izommá alakítod. :) Csak így tovább!

2018. júl. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!