Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen étrendet érdemes végül...

Milyen étrendet érdemes végül tartani? Annyiféle van, az ember már nem tudja mihez kezdjen. Ártani nem akarok magamnak, de egy 20 kg-t jó lenne fogyni.

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, 164 cm és 83 kg.

2018. júl. 15. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Nuku cukor

Keves szenhidrat ezt kalkulatorral kiszamolhatod....

Sok feherje

Sok mozgas

Ha ezt tartod fogyni fogsz

2018. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyan, ami neked megfelel, erre nincs fix recept. Kinek rengeteg szénhidrát kell, kinek minimális, ugyanez a zsírra. A zöldség eléggé alap, jobb a tiszta étkezés, kell elég fehérje s némi zsír, a tömény cukrokat jobb kerülni, ilyeneket lehet mondani, de ez még nagyon vázlatos alap. Én magam is hol így, hol úgy eszem s amíg nem viszem túlzásba a szénhidrátot s betartom a kitapasztalt jó kis szabályaimat, rendben vagyok.


Maga a fogyás a kalóriaegyenlegeden múlik, az egészség, jó közérzet már komplikáltabb, de ezt érdemes kitapasztalnod.


Amikor még nem tudtam, mi merre (azt leszámítva, hogy mindig zsírosan fogok enni és a zöldségek a legfontosabb ételcsoportom), kipróbáltam pár szimpatikusabb irányt s ebből alakult ki évek alatt a jelenlegi életmódom. Az ember szervezete jó esetben hamar visszajelez étrendváltoztatáskor. Nyilván ne legyél olyan étrenden, amin szenvedsz és enervált vagy, ha mindenki azt javasolja is, találd meg a saját, akár elég speckó utadat.


Nem is kell drasztikus életmódváltás, ha nem akarod (én akartam és nem is bántam meg, ilyen is van. igaz, később lazítottam kicsit, de sose jöttem volna rá, mi fontos, mit bírok és mi előnytelen, ha apró lépésekkel haladok). Teljesen jól működik sokaknak az is, hogy javítgatnak az étrendjükön, de ha akarják, bármit esznek. Fontos a mérték.

2018. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyat, amit hosszú távon is tartani tudsz. Mert annak semmi értelme, hogy viszonylag gyorsan ledobsz 20kg-ot, amit aztán vissza is szedsz, amint vissza térsz a régi szokásokhoz.
2018. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!