Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a diéta nyári szünetre jó...

Ez a diéta nyári szünetre jó lesz?

Figyelt kérdés

Sajnos hiába eszem kevesebbet, hiába számolom a kalóriákat nem tudok fogyni, folyamatosan 55 kg vagyok a 155 centimhez, ami nagyon idegesít, mert úszógumim van. A legproblémásabb terület a hasam, combom, és fenekem. Mozogni is szeretnék, futni minden nap illetve tornázni. Mivel nincs pénzem teremre.

Reggeli: light mandulatejes zabkása, fahéjjal, folyékony édesítőszerrel, vagy szafi fittel

Tízórai: Bio Tech USA fehérje shake, mert reggeli és ebéd között futnék, tornáznék, stb.

Ebéd: kókuszolajon sült csirkemell zöld színű zöldségekkel: kígyóubi, hagyma, saláta, brokkoli, spárga (ami olcsóbb a piacon), néha pangasius hal sütve, vagy lazac (mert ezek drágábbak)

Ha esetleg nyaralnánk, kirándulnánk akkor tonhal saját levében meg valami zöldség, amit magammal tudok vinni (zöld olívabogyó)

Uzsonna: Ördögnyelv shake, ha ezt esetleg megunnám, vagy nem bírnám tovább venni akkor 3főtt tojás pizzás abonettel

Vacsora: bio kókuszvíz 2dl

Illetve gondolkodom egy 2hetes tojás diétán is, Anyukám csinálta és bevált neki 1 hét után is. Csak sajnos visszajött neki, ezért egészségesebb diétákat keresnék. Vagy gondolkodom még az 5 napos méregtelenítő programon (Dr. Steinberger). Kétszer már csináltam. 2kg-ot fogytam tőle, szóval az semmi, de a kezdő lökést megadta. Nagyon szeretnék lefogyni, mert 2 év alatt 10kg jött fel.



2018. máj. 23. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány kalóriát eszel és mennyi fehérjét ? És mióta csinálod ?
2018. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1500kcal. Fehérjét nem számolok, mert lusta vagyok. De ez az 1500 kcal bármiből állhat: csokiból, mekis kajából, stb. a lényeg, hogy ne lépjem át.

Tudom nem egészséges, de akkor is fogynom kéne. Kávét édesítővel iszom, üdítőből csak zero Coca Cola, vagy zero Sprite. Lassan 1,5 hónapja csinálom. De semmi változás. Azért akarok nyáron szigorúbban diétázni.

2018. máj. 23. 13:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Márpedig kalóriadeficitbewn fogynod kell. Mióta nem fogysz 1500 kcallal s mit mozogsz? Ja, azt írod, szeretnél, akkor eddig semmit? Akkor ne csodáld, hogy nem fogysz, ennyivel azért nem mindenki teszi mozgás nélkül ilyen számokkal. A kalóriabázis kb. 1660 kcalt tippel kalóriaigénynek, ha fiatal vagy (1500-at 40 évesen, 1200-at 100 évesen... szkeptikus vagyok, de majd 100 évesen letesztelem, mi van :)), nyilván valami statisztika alapján, úgyhogy sok embernél tényleg ez van, sokaknál pedig még kevesebb a kalóriaigény, másoknak pedig több.


Rövid idióta kúrákban ne gondolkodj (ha egy pici böjt speciel neked megindít valamit, az még OK lehet, de az ilyen nőimagazinos agymenések nem jók)... Rendes életmódváltás, amit nem szenvedsz meg, nem koplalós és tartani tudod később is. Mozgással, ez a te számaiddal kvázi kötelező fogyáskor, bár az egészség miatt konkrétan az.

2018. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egyszerre számolom a kalóriát a makrókkal, nem is plusz meló és a makrók fontosak. Nekem ugyan rendben van a fehérje, bármit teszek, szeretem a fehérjeforrásaimat (az életmódváltásom amúgyis hozott némi rendszert a táplálkozásomba s fehérjére fókuszálnak az ételeim), de aki csak úgy akármit eszik, annál ezzel gond lehet... S hiába fogysz le, ha sok izmot veszítesz közben.
2018. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok ,mozogjál is ,meg ez az 1500 kalória bármiből állhat nem hangzik jól,persze deficitben fogyni fogsz,de hogy fogsz kinézni könyörgöm ?

Egyébként ha már a kalóriát számolod a fehérjét is számolni nem nagy erőfeszítés,nincs sok súlyfelesleged , max 5-10 kiló, minél kevesebb annál fontosabbak a részletek , egy kétszáz kilós embernek lehet,hogy elég kicsit visszavenni a nagy zabálásból ,ez +5 kilónál nem fog működni ,tapasztalatból mondom .

Illetve deficit ide vagy oda számít az,hogy mit eszel,a sok cukor,a transzzsír és egyéb nyalánkságok mind kedvezőtlen hormonális hatásokat váltanak ki a fogyás szempontjából.

Ez amit fent leírtál étrendet még jó is lehet,csak tartsd be és számolgass azért ,mert normális kajából is lehet 1500 felett enni egészen könnyen .

2018. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. amennyi pénzt elköltesz teljesen fölöslegesen ördögnyelv meg fehérje shake meg bio kókuszvízre, mandulatejre abból kijönne a terembérlet.

2. hülyeség a 2 hetes tojásevés, hacsak nem az év görénye címre pályázol. Utána nyilván visszahízol.

3. miért fontos a zöld szín a nyűves zöldségnél? A karfiol is ugyanaz, mint a brokkoli.

4. a gyors felszívódású fehérjétől csak megugrik az inzulintermelésed, és hamar éhes leszel. Csak akkor van értelme, ha súlyzós edzést végzel, de akkor is enni kell egy órával utána szilárd kaját.

5. ugynevezett "méregtelenítő" baromásgokat felejtsd el. Zacher Gábor méregtelenít.

6.mennyiségekről nem beszélsz, napi 20kg zabkásától hízni fogsz.

7. pangasiust ne egyél, mert tele van kakival.

8. próbálj napi 50gr fehérjét, 50gr zsírt és 150gr szénhidrátot enni, ha mozgás mellett nem fogysz, akkor lassan csökkentsd a ch-t.

9. amint abbahagyod a diétát, újra hízni fogsz, akit ez meglep annak nincs agya.

2018. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ne tarts tojás diétát,egyszerűen iktasd be a tojást a mindennapokba,minimál ch sok fehérje és jó zsír!
2018. máj. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!