Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan fogyókúra vagy...

Van olyan fogyókúra vagy életmodváltás amely csakis zöldségeket illetve gyümölcsöket tartalmaz?

Figyelt kérdés
L/20

2018. júl. 20. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Mivel ez roppant egészségtelen, normális életmód nincs ilyen. Vannak a gyümölcsevők, akik próbálkoznak, de ez hiányos étrend, főleg normál kalóriakeretnél (de normális ember 5000 kcal kerettel sem kizárólag gyümölcsöt eszik, azt hiszem).


Fogyókúra nyilván van, elég népszerű is ez a gondolat (bár nem tudok róla, hogy lenne saját neve az ilyennek, hogy rákereshess), fel nem fogom, miért. Lehet, hogy perverzül poén cukorra alapozva fogyni... De inkább az a buta tévhit lehet a mozgatórugó, hogy a zöldség, gyümölcs nem "hizlal".

Nekem általában pont ezeket kell minimalizálnom, ha fogyni akarok, de tudom, hogy van, akit ezek is laktatnak. Attól még nem támogatom a kiegyensúlyozatlan, izombontó étrendeket.


Tisztában vagyok vele, hogy a zöldségekben és gyümölcsökben is van fehérje (néha nem is kevés), sőt még minimális zsír is, de azért 1500 kcal zöldségből és gyümölcsből ritkán ad jó makrókat. S azok még csak a makrók.

2018. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Van ilyen fogyókúra. A nemokos emberek szoktak próbálkozni vele.
2018. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Van, de legnagyobb hirdetője már rég leállt vele, amikor már csomókban hullott a haja; majdnem belehalt.
2018. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Én csináltam egyszer ilyen fogyókúrát 6 hétig, leadtam 20 kg-t. Gyümölcsöket, gyümölcsleveket, nyers zöldségeket, zöldségleveseket fogyasztottam, annyit, amennyi jól esett. Jól éreztem magam végig.
2018. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Van, de a bonyolultság, illetve az egyoldalúság miatt nem javaslom.:

Teljes értékű fehérje NINCS zöldségben/gyümölcsben, úgyhogy "számolgatni kell, hogy melyikben melyik aminosav(ak) vannak, és mennyi".

Pár bennük található mikro tápanyag rosszul szívódik fel.

A jelentős részük szénhidrát(több esetben cukor)/zsír.


Ha nem vagy valamilyen erősen meggyőződés vega/vegán ..., akkor ne ezt csináld.

Többet árt mint használ, egyszer-kétszer be lehet ilyet "játszani" de utána sokkal! rosszabb lesz, ha esetleg izomvesztést eredményez egy két ilyen fehérjehiányos diéta.

Tapasztalat... én is többször csináltam hasonlót, amivel csak azt értem el, hogy a 3. ilyesmi után "paródiába illő" alakom lett 0 izom gyenge fizikum + hasi elhízás + rossz közérzet.

2018. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ilyen életmódváltás van, ezt hívják vegán étrendnek. Ettöl elvileg vagy fogysz, vagy sem - ez sok mindentöl függ, önmagában az, hogy csak növényeket eszek, nem elég ehhez -, de ahhoz azért elég sok féle növényt kell fogyasztani, az nem müködik, hogy csak az állati termékeket elhagyom, az étrend többi része meg marad, amilyen korábban volt.
2018. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Egyik ismerősöm csinálta. Nappal semmit nem evett, este rájött a falás és bezabált egy halom banánt, almát, szőlőt ami a keze közé került. Hízott, mert ugye ezek tele vannak kaloriával és kimaradt a suliból annyira legyengült.
2018. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Steve Jobs is csak gyümölcsöket evett. Ezzel akkor se allt le, amikor rakos lett, bele is halt.
2018. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#6: Nem, a vegán étrend sokkal tágabb, még a nyersvegánok is esznek egy csomó egyebet, mint zöldséget és gyümölcsöt, pedig nekik szinte teljesen kimaradnak a gabonák s nem esznek krumplit sem. De megmaradnak az olajos magvak s ilyen korlátozott étrendnél az sokat tud számítani.
2018. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
igen ez a nyersvegánság, ha ezeket nyersen eszed ( + ebben még lehet enni magvakat) Ebbe nem hal bele senki :D általában azok szokták mondani, hogy a vegánságnak káros hatása van amikor nem ismerik eléggé a témát. Egyáltalán nem hülyeség, sőt egészséges. Komolyan a gyümölcsökben és a zöldségekben milyen vitamin nem található meg? pl.: 100 cal brokkoliban több fehérje van mint 100 cal bélszínben. Ha vegán nyersvegán életmódra váltasz akkor sokkal egészségesebb leszel és valószínűleg tovább is fogsz élni, mint ha össze eszel mindent. De vegán életmódra váltani nem olyan egyszerű (nemhogy nyersvegánra). Én azt ajánlom, hogy először 1 hétig legyél csak vegetáriánus, majd légy vegan. Az első pár hétben valószínűleg fárattabb és gyengébb leszel, de ez majd megváltozik. És a legjobb része az egésznek az, hogy annyit ehetsz ammenyi csak jól esik, lehet, hogy egy nap akár megeszel 2500 cal-t is ám nem fogsz tőle hízni. (tudom erre a kijelentésemre sok "tudományos" megáfolást fogok kapni olyan emberektől akikj még életükben nem voltak nyers vegánok fél évnél tovább).
2018. júl. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!