Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hízékony lányok! Tanács?

Hízékony lányok! Tanács?

Figyelt kérdés

Hízékony vagyok, mindenki az a családomban. Sosem voltam vékony, de kövér sem. Mondhatni, mindig volt rajtam egy olyan 5-6 kg max. Sportolok naponta, egészségesen eszem viszonylag (sokkal egészségesebben mint a körülöttem lévő vékony lányok), mégis ez a plusz 5 kg úgy tűnik, nem hagy magamra :/


Bármi tippetek van erre vagy tényleg az a megoldás, hogy számolgatok mindent és szuper szigorú leszek életem végéig?


Megjegyzem, amikor kicsit ment le 1-2kg ebből az akkor volt mikor mindent számoltam, szigorúan lekorlátoztam a kalóriákat és napi 1.5 órát edzettem. De mindennap remegve mentem aludni az éhségtől :(



2018. júl. 25. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok hízékony, fogyni is szinte lehetetlen szabad akaratomból (nincs az az isten, hogy éhezzek, különben sem hat, csak kikészülök egy nap alatt s onnantól nem érdekel a fogyás, csak ez az állapot múljon el). Nálam egy jó étrend, jó időzítés csodákra képes, persze akkor is kell némi önfegyelem, de nem túl sok. Ja és persze mozogni kell, különben túl kicsi a kalóriakeretem... Szóval több trükk egyszerre, az eléggé könnyűvé teszi a fogyást is, súlytartani pedig egyszerűbb.
2018. júl. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ezeket mind csinálom, ezért vagyok hízékony, mert ezek nem elegek ahhoz, hogy leadjam. formásodni formásodok, de a háj nem megy le a hasamról :/
2018. júl. 25. 20:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok bunkó lenni, de szerintem (és a tudomány mai álláspontja szerint) nincs olyan, hogy "hízékony" ember.

Ha beteg vagy, és hormonális problémáid vannak, akkor az orvosoddal konzultálj, ő tud segíteni, vagy ajánl egy dietetikust, aki ért a speciális esetekhez.

Olyan ember viszont nincs, aki kalóriadeficittel nem tud fogyni. Régen én is azt hittem, hogy a szemét kaját evő vékony barátnőim "gyors anyagcserével, jó génekkel" rendelkeznek, aztán erőt vettem magamon, és lefogytam. AZóta én vagyok az egyik legsportosabb, legvékonyabb, akit ismerek. Arra is ráeszméltem, hogy nem a szemét kajáktól hízik el az ember. A. vékony barátnőim igaz, hogy megesznek napi 2 zacskó chipszet, meg 2 kakós csigát, 1-2 szelet pizzával, de egész nap rohangálnak ide-oda, és van, hogy elfelejtenek enni egész nap.

Ha napi 300-500kcal deficittel nem tudsz fogyni, és este remegsz az éhségtől, stb, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.

1200-1500kcal bevitellel, heti 3 óra mozgással heti 0.5-1kg zsírnak le kell mennie. Ha leírod az adataidat (életkor, nem, súly, magasság, átlagos aktivitás),

akkor esetleg ránézhetek a számokra, hogy mennyi kalória bevitellel kéne fogynod egészséges ütemben.

2018. júl. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az nevezi magát hízékonynak, aki egyrészt normális, tehát ha többet eszik, mint ami a súlytartáshoz kell, akkor hízik (nem mindenki ilyen ám), másrészt a súlytartó kalóriaigénye kicsi. Vagy más okból gondolja ezt, mindenesetre ha csak úgy oda nem figyelve eszik, akkor könnyen elhízik. Szerencsétlen dolog, ha az ember pl. csak kalóriatöbbletben lakik jól, nekem nem ideális étrenden tipikusan ez van.


Kérdező, azt mondod, minden ilyen trükköt alkalmazol. Biztos vagy ebben? Nem tudsz még inkább bekeményíteni? Most nem mondom az én ultimate módszeremet, mert mások vagyunk. Vagy mondjam? Napi egy evés és/vagy ketogén diéta, tuti lefogynék vele (legalábbis azt hiszem, némi igyekezetten s némi mozgással megtörténne). Kár, hogy ehhez, bármilyen ideális is számomra, most nincs kedvem. Inkább mozgok sokat, hisz az is segít :) Előbb fogok 100 km-eket tekerni, sokszor hegymenetben (az egyben biztosítja, hogy ne unjam), mint úgy enni, ahogy nincs kedvem... Már dolgozom rajta, mert a kevés evés most nyáron látványosan nem megy. A mozgás külön előnye, hogy ha mégis sokat eszünk, legalább az izmunk fejlődik, ami jót tehet a fogyásnak később ;) Főleg, ha egész testre edzünk.


Vannak opciók, ha pedig igazán elszánt vagy, több is, mint nekem. Bár mindenki egyéni s van, aki kalóriadeficitben csak éhezni tud, ritka, de akad. S ezen nem feltétlenül segít a nagy energiaigény vagy az étrendváltás. Csak általában.

2018. júl. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En hizekonynak tartom magam de igazabol csak akkor hizom ha nem megfelelo mennyiseget eszem... ha normalis adagoknal maradok es mindent eszem, meg chipset is stb. Akkor nem hizom tartom viszonylag a sulyom, ha fogyni akarok akkor viszont muszaj figyelnem mit eszem mennyit es 1500kaloriat probalom nem meghaladni szerintem ez ilyen...sajnos.. 170/60 24L
2018. júl. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nagyon hízékony vagyok, szinte az egész életem egy nagy fogyókúra de, ha folyamatosan kalória deficiben vagy, fogyni fogsz
2018. júl. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

koszonom a tanacsokat, de az a baj, hogy paran rogton elkonyvelnek embereket, hofgy "ah, nincs ilyen, hogy hizekony".


12eves korom ota dieteztam, sokat tanultam etelekrol, vegetarianus vagyok, de dupla annyi proteint is beviszek neha, mint amennyi a szuksegletem, az etrendem nagyreszet zoldsegek teszik ki, mindennap fozok. nagyon sokat tudok az etkezesrol.


napi 1-1.5 orat edzek mindennap, heti 1 pihenonappal, ami nyujtas.


iszonyat sok vizet iszok.


blablabla.


es sajnos mindenki ilyen a csaladban, senkis e volt soha se szalkas, nem szamit hogy mit esznk vagy mozgunk.


szoval ezert szerettem volna kerdezni, ha valaki hasonlocipoben jar, mi az amit bevezetett az eletebe, ami tarthato egy eleten at. mert kaloriat szamolni mindennap, eletem vegeig szimplan nem megoldas.


nagyon ugyelek az egeszsegemre is. iszonyat fontos szamomra. es ugy voltam vele,amig egeszseges vagyok, addig nem szamit, de egyszeruen neha mar letorok, hogy hiaba figyelek ennyire, semmi nem valtozik :(

2018. júl. 26. 13:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor is kalóriadeficit kell. Nem kell drasztikusan levinni, hogy remegj, hanem napi 200 kalóriával egyél kevesebbet és havonta mérd magad.
2018. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!