Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra étrend nélkül,...

Fogyókúra étrend nélkül, működhet?

Figyelt kérdés

Jelenleg 126 kiló vagyok és 190cm magas, ruhában nem is látszik, hogy kövér vagyok... Viszont engem zavar az egészségem miatt. Van arra esély, hogy napi másfél óra kemény súlyzós edzéssel lefogyjak, úgy hogy nem figyelek a kajára csak a mennyiségére, hogy kevesebb legyen és estére már nem ennék, max egy fehérjét innék meg. Ennyi túlsúlynál így is fogynom kéne igaz? Ti mit gondoltok? Mit tapasztaltatok?


25/F


2018. júl. 27. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem fogod bírni a súlyzós edzést, vagy nem nagyon lesz eredménye, ha nincs meg a normális kaja, ahhoz a makróknak különösen a fehérjének meg kell lennie.

Azt csak te tudhatod, hogy milyen testösszetétel mellett van 192 cm és 126 kg, és hogy ebből mennyit kell leadni.

2018. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
48%

Személyi edző aokkal jobban megérné neked. Tudnád, mi hogy megy.

Enélkül nehez...

2018. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

A túledzést nem ajánlom, árt az izmoknak...


A kalóriadeficittől fogysz. Ha a figyelem azt jelenti, hogy deficitbe kerülsz, OK. Ha csak jóval kevesebbet eszel, de így se kerülsz deficitbe, akkor nem fogysz.


Inkább a kardió éget sok kalóriát, nem a súlyzós edzés, persze az is jelent valamit, s megmozgatja az izmokat, amiktől azok energiaigényesebbek lesznek, de ez akkor is inkább az izmok megtartása miatt fontos.

Ha pedig nem bírsz elég sok kardiót, jó az aerob is, csak sok legyen belőle.

De ha egész nap mész, akkor sem garantált a fogyás, az mindig az étkezésen múlik.

Nem kell étrend, de megfelelően kevés evés igen.


S úgy írsz, mintha ezt csak úgy kitaláltad volna s még nem tesztelted egy napig sem. Komolyan úgy gondolod, hogy tuti elleszel vacsora nélkül, illetve hogy a te nem kicsi felesleged mellett ilyen extrémebb lépésekre van szükséged?

Nyilván szép nagy kalóriaigényed van, bőven ehetsz rendesebben is fogyáskor. Persze ha tudod magadról, hogy pl. az ebéded mindenképpen minimum 1500 kcal lesz, mert éhezel kevesebbel, akkor megértem, ha el akarod hagyni a vacsorát. Szóval vannak egyéni dolgok, semmi probléma azzal, ha délben vagy délután eszel utoljára, csak éppen sokaknak az nem való.

2018. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ah, csak a kalóriát taglaltam, a makrókat nem is. Nos, a zsír miatt nem aggódom, a szénhidrát nem esszenciális, viszont a fehérjének megfelelő szinten kell lennie. A te méreteiddel valószínűleg elég sokat eszel ahhoz, hogy ne legyen vele baj, de azért el lehet rontani. Így hasraütve (nem tudom, mennyire vagy izmos, pedig ez fontos tényező) 140-150 gramm körüli fehérje OK lehet neked. Heti 3-szor legyen teljes testes erősítő edzésed, ha kezdő vagy.

S személy szerint ajánlom a tiszta étkezést, de nem akarsz étrendet.

2018. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont engem zavar az egészségem miatt."


Ha szarul étkezel, az vékonyan is káros, szóval ha az egészséged miatt teszed, a minőségre is figyelni kellene valamennyire.

2018. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, tanácsokat. :) Szerintem a súlyzós edzés is fogyaszt annyira mint a kardió. Pl.: egy 45 perces kettlebell edzés után majd megdöglök, úgy pörög a szívem. Van rajtam izom bőven ( nem egobol mondom, 3 évig gyurmáztam, csak a jelenlegi kapcsolatomban eltunyultam. Mindenféleképp kevesebb szart fogok enni. Sajnos energiaital függő vagyok. Megpróbálom szélsőségesebb étrend nélkül. Egy hónapig próbáltam normál kajával, de szerintem rosszul lőttem be a szénhidrát szükségletem, mert nagyon fáradt voltam. Próbálkozok... érdekeltek a tapasztalatok. Köszönöm szépen még1x!
2018. júl. 27. 17:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el A sárga kapszula című könyvet. Szerintem nagyon király, neten elérhető, ha ráguglizol. Kicsit alpári stílusban ugyan, de a kezedbe adja a fogyás kulcsát.
2018. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!