Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Próbálta már valaki az egy...

Próbálta már valaki az egy hetes vízböjtöt?

Figyelt kérdés

Mennyit fogytatok vele és hogy bírtátok?

Vitamint lehet mellette szedni?



2018. aug. 8. 01:13
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Ők próbálták.

[link]

2018. aug. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Tegyük félre, hogy amit csinálni akarsz,az hülyeség szerintem. De az üres gyomorra szedett vitamin is kimeríti "fingodsincsróla" kategóriát. A vitaminok felszívódásához kvázi környezet kell. Ezt szolgálja a táplálék,amit az ún. evéssel biztosítunk a testünknek. Van,aki rosszul is lesz az éhgyomorra bevitt vitaminoktól. Nem véletlenül van ráírva ezen termékek dobozára,hogy étkezés közben kell fogyasztani...
2018. aug. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Ezzel meg lehet halni.
2018. aug. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Ugyan mar, egy hetet siman ki lehet birni etkezes nelkul. Szep is lenne, ha nem. Nem lenne annyi ehezo gyerek Afrikaban, mert az osszes mar reg meghalt volna.


A vizbojtot fogyasra teljesen felesleges hasznalni, a bojtnek nem az a celja, hanem az ujraepites es regeneralas. A sulyvesztes nagy resze nem is zsir, hanem a megkotott szenhidrat es viz elvesztese.


Ha mar bojtolnel, fogyas miatt, akkor csinald inkabb az idoszakos bojtolest (16-20 orat egy nap), de azt hosszabb idotavon, ne csak egy hetet. Annak sokkal tobb ertelme van.

2018. aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Én 5 nap után megéheztem és abbahagytam, de igen, voltam ilyen kíváncsi. Érdekes volt, amúgy nem fogytam tartósan (nem tartósan sem tudom, mennyit), de nem is ez volt vele a célom, arra szerintem rossz ötlet.

A sokkal hosszabb, bár nem nullkalóriás (csak majdnem) kényszerkoplalásommal sem fogytam tartósan, igaz, ott sem volt efféle célom.

Hallottam emberekről, akiknek bejön az ilyesmi, de azért rossz megközelítésnek tartom a nullkalóriával fogyást. Főleg, hogy egy látható felesleghez sok idő kell.


Én is az időszakos böjtöt ajánlom, persze az még nem fogyaszt, akkor én már rég karcsú lennék, nagyon sok éve csinálom, de azért sokat segíthet s egyéb előnyei is vannak. HA az a típus vagy, aki ezt jól bírja. Ha nem, akkor ne erőltesd, inkább válts életmódot, jobb étrend, több mozgás...


A vitamin szerintem mindenkinek belefér a vízböjtbe (szinte mindenkinek az üres kávé és a tea is, de tuti van, aki efféle stimulálószerektől undorral elfordul :) a legtöbb böjtölő, akiről hallottam, simán issza ezeket), egyes esetekben pedig igen erősen ajánlott (ha pl. eleve nem valami jók a tartalékaid a böjt kezdetén).

2018. aug. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Éhező gyerekek Afrikában? Az az egészségi szint a cél?


Nem is értem, normális, felnőtt ember hogyan képes ilyet egyáltalán megfontolni???


Az felmerült benned, hogy tanulni kellene, egészségesen élni, jókat enni és értékelni amid van? pl. hogy nem vagy afrikai éhező?

2018. aug. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem írta, hogy éhezzünk hetekig, csak hogy ennyit egy viszonylag egészséges embernek ki kell bírnia.

Ez nyilván reakció volt arra, hogy belehal az ember egy ekkorka böjtbe. Szinte senki nem teszi, csak az éhhalál küszöbén álló, csontsovány, esetleg nagyon beteg emberek.

2018. aug. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Megpróbálhatod, de nem fogod kibírni. Én szöktam böjtölni, én ennek a híve vagyok. Nekem a rekordom kettő és fél nap volt. De akkor beteg voltam, ha egészséges lettem volna, pszichésen nem bírtam volna. Erre idő kell. Előszőr szépen lassan kell növelni az étel nélküli időt. Ha most pakk belevágsz, hogy na jövőhét péntekig nem eszem, káosz lesz. Rosszul leszel. Utána pedig fokozatosan kell visszajönni az ételre. Nem lehet indítani egy gyros tállal 1 hét kaja nélküli élet után. Romokba fogod fsni magad a wc-n és imádkozol bárcsak ne etted volna meg. Én arra intelek, hogy tudatosítsd magadban, hogy étkezz úgy ahogy a normális emberek. Napi 3-5x közepes-kis mennyiségű jó minőségű ételeket.

Ha vallási meggyőződésből szeretnéd ezt csinálni, ott meg amúgy sem a kilók számítanak. Ha úgy gondolod vezekelned kell és egy hét éhezést választasz, nem a kilók miatt aggódsz.

2018. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, nekem 3 nap a rekordom.

2018. aug. 9. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!