Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 22 éves pasi vagyok, és kb 2...

22 éves pasi vagyok, és kb 2 év alatt, mióta összeköltöztem a barátnőmmel, feljött rám kb 35-40kg felesleg, ami legfőképp a hasamra rakódott le. Milyen módon fogyhatnék le egy kicsit?

Figyelt kérdés
Érdekesség, hogy elötte ehettem akármilyen zsíros, illetve egyéb egészségtelen ételt, nem híztam tőle. Igaz, akkor rendszeresen jártam bringázni is, de ezzel az összeköltözés óta leálltam. Tudom, most sokan mondanák, hogy hát akkor kezdjem el újra, csak mindössze annyi a bibi, hogy sajnos asztmás is vagyok, ami pont hogy a megerőltetések hatására szokott előjönni.(Igaz ilyenkor a gyógyszer azért szokott segíteni.) Úgyhogy sajnos nem olyan egyszerű a helyzet... ezért is kérnék tanácsot, hogy ki mit ajánlana ilyen helyzetre, mert már nagyon elegem lett ebből a súlyfeleslegből.
2008. nov. 2. 21:25
 1/1 anonim ***** válasza:
83%

Ez a súlyfelesleg azért nem olyan kicsi... :)

Első lépés: ne egyél este 6 után. Ha nagyon marja az éhség a gyomrodat, akkor igyál egy pohár langyos tejet.

Második lépés: kerüld el az édességek fogyasztását és az üdítőkét is, inkább ásványvizet fogyassz helyettük, vagy édesítés nélküli gyümölcsteát.

Harmadik lépés: egyél nagyon rendszeresen, mindig ugyanabban az időben.

Negyedik lépés: Ha módodban áll kiszámolni az elfogyasztott kalóriákat, akkor ügyelj arra, hogy naponta 1000-1500 kalóriánál többet ne fogyassz. (Attól függ a bevitell hogy milyen a fizikai igénybevételed, ülő foglalkozásúak számára a fogyókúrás bevitel napi 1000-1200 kalóriánál nem több.)

Ötödik lépés: Gyalogolj minél többet, egy-két buszmegállónyi távot nyugodtan megtehetsz naponta. Szerelmeskedj minél többet a kedveseddel,már az erotikus gondolatok is zsírégetőek :D)az ölelkezésről már nem is beszélve.

Hatodik lépés: fontos, hogy kitartó legyél azokban az időszakokban is, amikor éppen stagnál a súlyod. Ez előfordul, nem szabad ilyenkor feladni a fogyókúrát.

Hetedik lépés: ne állj naponta a mérlegre! Ezzel elkerülheted a csalódást, hogy hiába küzdöttél, mégsem fogytál tegnapról mára néhány dekát. Vannak napok, amikor jottányit sem megy alább az ember súlya, nayon türelmesnek kell lenned. Bőven elég, ha hetente egyszer "mérlegelsz".

Nyolcadik lépés: minden falatot rágj meg nagyon alaposan, mert az agy és a gyomor közöt van egy kis fáziskésés. Már tele van az ember gyomra, de az agyunk még mindig arra ösztökél, hogy tovább együnk, mert később érékeli a telítettséget. A 20-30szor megrágott falatokkal időt nyersz, az agyad akkor fogja érzékelni a telítettséget, amikor a gyomrod.

Kilencedik lépés: sose edd magadat torkig. Akkor kell abbahagyni a falatozást, amikor az ember úgy érzi, hogy néhány kanálnyi (villányi) ételt még le tudna éppen gyűrni... Mindig hagyj a tányérodon egy kis maradékot az adagodból. Ez pszichés segítsége a fogyókúrának.

2008. nov. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!