Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi csokit ehetek hetente...

Mennyi csokit ehetek hetente ha fogyózom?

Figyelt kérdés

Vagy egy nap mennyi fér bele? Milyen alacsonyabb szenhidrát tartalmú édességek vannak?



L/20



2018. aug. 17. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha gondosan meg van tervezve az étrend, napi egy tábla (100 g) csokoládé is belefér.
2018. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Hamar rájössz h ha bevágsz 1 tábla csokit akkor nem hamar kifutsz a fogyózás kategóriából 100 g csoki 400-450 kcal. egy átlagos testalkatú nőnek 1400-1700 kcal kell egy nap :D
2018. aug. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Egy tábla csoki valóban van 500 kcal, ezért kár rá pazarolni az értékes kalória keretet, de 1-2 kocka belefér. Minden nap. :)

Alacsony szh tartalmú édességet nehéz találni, mert az édes ízt általában valami cukor, vagy efféle adja, esetleg az édesítős cuccok jöhetnek szóba, de azokat nem mindenki bírja.

2018. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akármennyit, csak használd el. Én napi 5-10 grammot eszem saját majdnemcsokiból (nincs benne kakaóvaj, mert az drága és anélkül is már-már túl finom), bőven elég, igazából ennyi se kéne, de napi sokszor látom a polcon s jólesik :) Sokunknak nem kell étcsokiból sok.


Rengeteg erősen szénhidrátszegény édesség van :) Én csokit, krémes piskótát (amibe speciel teszek némi lisztet, mert úgy jobb, de így is belefér ketogén diétába is egy jó adag, ha nagyon akarom. vagy ki kell hagyni a keményítőket, végülis úgy is finom, csak más), házi paleo sportszeletet, kókuszos bonbont és kismillió mást szoktam készíteni. Cukrot sok éve nem eszem, xilitet és eritritet használok, általában keverve, mert a xilit finom, az eritrit viszont olcsóbb és kb. nullkalóriás, bár ez utóbbi nem sokat számít, napi 10 gramm xilit sem jelent semmit számomra.

Az édességeim zöme lényegesen szénhidrátszegényebb, mint a sós ételeim zöme, így minél szénhidrátszegényebben eszem, annál több az édesség, illetve ma már ez nem kötelező, de könnyebb. Évek óta eszem napi többszáz kcal szénhidrátszegény édességet, van benne gyakorlatom. A jégkrémem az egyik legtutibb, szinte csak felvert tojássárgájából áll, viszont a mennyiségre ügyelni kell.


Nekem a csokis banán is belefér szinte bármikor, mivel 15-20 gramm banán bőven elég egy napra. Fagyasztott banánszeletekre házi csokit öntök (édesítve sincs a csoki, mert a banán elég édes nekem), hamar rákeményedik és ropog :D Szuper és egy kevés is kielégítő, akárcsak 1-2 kocka étcsoki, csak még annál is jobb a finom, édes, krémes banánfalatokkal.


Ha csokiszerető vagy, akkor sok kakaós étel játszhat, sőt nekem a kakaóimádatom kiterjed a kávéra is, amit még édesítenem se kell ma már (azért 20 gramm banán fel tudja dobni). Ha nincs sok kalória valami édességfélére, jó lehet egy kakaó vagy kávé.

2018. aug. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha semelyik édesítő nem jön be, akkor ajánlom az édesítés nélküli édességeket... Már ha a természetesen édes dolgokat nem számítjuk... Egyes csak enyhén édes édességeimben a kókusz adja az édes ízt, a normál gyümölcsökkel pedig még tovább mehetünk, ugye, ld. a csokis banánomat, amiben nincs hozzáadott édesítő s egypár gramm ch egy adag, ha visszafogott vagy.

Itthon gyakran használunk mazsolát is, de az nekem már nem annyira "fogyókúrás", bár nyilván beleférhet. Akinek nem gond, az ehet pofonegyszerű nyersbonbont, darált mazsolából és dióból, opcionálisan kakaóporral. Majdnem a fele cukor, de nem kell belőle sok s ha elhasználjuk, belefér.

2018. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Esetleg kipróbálhatod az alábbi receptet is, néha szoktam csinálni. Igazából a bolti krémtúrót váltottam ki vele, ami ahhoz képest, hogy drágább, még több benne a kalória is.

Hozzávalók:

250 g zsírszegény túró

Gála vaníliás pudingpor kb. 25 g (78 g a zacskóval, tehát nem kell az egész)

1,5 dl Tej, vagy növényi tej (én kókusztejet használtam, 19kcal / deci)

+ mazsola, én 16 g-ot tettem bele (igen, mértem XD).


A tejben elkevered a főzés nélküli pudingport, majd elkevered a túróval, gépi, vagy kézi habverőt is használhatsz, hogy minél krémesebb legyen, és végül mazsolával szórod.

Nem émelyítően édes, mégis jól csillapítja az édesség iránti vágyat.

A boltival ellentétben 100 g-ban a fenti mennyiségekkel számolva 100 kcal van (10 g szh), míg a boltiban (vaníliás) 215 kcal (22 g szh).

2018. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!