Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az izületeim nagyon fájnak,...

Az izületeim nagyon fájnak, és nagyobb erőkifejtéssel járó mozgasformát (pl kondi) sem vegezhetek. Mit sportolhatnék ilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

A térdem-könyököm iszonyatosan fáj, kb rágondolok valami sportra, és mar osszeszorul a gyomrom, mivel sokszor még a lepcsozes is kihivas.

A nem emelhetek sokat az kb 3 kg-ot jelent max., egyszer levált a retinam, es vigyáznom kell nagyon, kb mióta az eszemet tudom.


Az úszás nagyon kézenfekvő lenne, de az olyan nagyon drága :(


2018. szept. 1. 00:39
 1/5 anonim válasza:
Sima lassú séta ,illetve porc és csonterősítő,sok folyadék és elgondolkozni hogy mi az oka a jelenlegi egészségügyi állapotodnak,megbarátkozni a sporttal ,nem ellenség .De mozgás előtt érdemes más módszerrel fogyni hogy könnyebb legyen a mozgás sok vízet fogyasztani .
2018. szept. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
53%

A biciklizés ebben az esetben szuper, hisz nem terheled a térdeidet, sőt izületi folyadék termelődik a mozgás által, ami védi a porcokat. Természetesen ezt sem szabad túlzásba vinni.

Ajánlom a különböző otthoni tornákat (pl. senior torna, ami kímélő, hisz időseknek kitalált gyakorlatok), gerinctorna, vagy a jógának egyszerű gyakorlatos változatait.

Kitartás, ne add fel!

2018. szept. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Létezik u.n. izometriás edzés is.
2018. szept. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyél nagyon sok zselatint.

A pilatest próbáld meg.

2018. szept. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

Gyalogolni rendszeresen szoktam, átlag napi 5 km-t, de arra gondoltam, hogy amellé még más is jó lenne.


Nagyon jó ötleteket kaptam, köszönöm :)

A zselatint különösen. Utánaolvastam, és látom milyen jókat írnak róla. 15 éves koromtól szedek porcerősitő gyógyszert, de mostmàr sajna abszolut nem elég; simán felkelek éjszaka arra, hogy fájok... :(

2018. szept. 2. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!