Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akinek sikerült lefogynia,...

Akinek sikerült lefogynia, mit csináltok, hogy nem híztok vissza?

Figyelt kérdés

Nehezen, de sikerül diétával, sok mozgással lefogyni, elérni az ideális testsúlyt. Visszaszeretnék állni a normális étkezéssel, mellette ugyan úgy sokat mozognék.

Természetes nem eszek egészségtelen hízlalós ételeket és oda figyelek a mennyiségre. Ott a probléma, amióta normális kaját eszek, hamar vissza híztam 3kg. Újból diétázok hogy lefogyjam a 3kg fölösleget. Nem tudom, miért híztam vissza gyorsan 3kg. Megakarom tartani a ideális testsúlyomat, akkor életem végéig, csakis diétás kajákat ehetek? Kérdésem van azoktól, akik lefogytak, hogyan tudjátok tartani a súlyotokat? Mit csináltok hogy nem híztok vissza?



2018. szept. 6. 13:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Kijavítva, mert van helyesírási hiba kérdésben: Akinek sikerült lefogyni*, mit csináltok, hogy nem híztok vissza?
2018. szept. 6. 13:35
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
1 évig emlékszik a szervezeted a régi súlyodra. Addig kéne drasztikusan odafigyelned magadra.
2018. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az a dolog kulcsa, hogy ne idoszakos dietat tartson az ember a fogyasnal, hanem eletmodvaltoztatasra van szukseg. ha ez megtortenik, akkor nem kinkeserves, mindenrol lemondos aldozat a suly megtartasa fogyas utan, hanem eletvitelszeru. erted?

a " normalis kaja" evese ha nalad 3 kg plusszt hoz , akkor nem jol csinaltad az eddigi fogyast vszinuleg.

2018. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Leifur ***** válasza:
90%

Szia

Dicséretes, hogy lefogytál. Bizony sok akaraterőt igényel.


Karcsúnak maradni viszont csak úgy lehet, ha egy karcsú ember életformáját éled.

Tehát a "kövér" önmagunkhoz képest életmódváltozással lehet csak úgy lefogyni és megtartani a súlyt, hogy sose hízzunk vissza.

A testsúlyunk egy egyensúlyállapot. A bevitt energia és a felhasznált energia különbsége. Tehát a bevitt élelmiszer és ital, valamint a tested által elégetett energia közötti jó egyensúlyt kell megtalálni. A tested által elégetett energiát lehet befolyásolni testmozgással.

Egyszóval ahhoz, hogy egy karcsú ember energiaegyenlegét produkáld, ahhoz bizony oda kell figyelni az étkezésre, normális ételeket kell enni, a testednek megfelelő arányokban és mennyiségben. Ebbe például a finomított cukor, az olajok, a fehérkenyér csak nagyon kismértékben férnek bele. A lista nem teljes.

Testmozgás pedig lehet a takarítás is, a séta is, vagy a konditermi sport.

Lényeg, hogy mind az étkezés, mind a testmozgás olyan legyen, amit életed végéig fenn tudsz majd tartani. (Tehát ne zárj ki teljesen ételtípusokat, mint mondjuk "egyáltalán nem eszek mostantól kenyeret" vagy "kihagyom a vacsorát" és egyéb extrém megoldások, mert ezt hosszú távon szinte lehetetlen betartani, és attól a naptól kezdve, hogy nem sikerül ezt tartani, el kezdesz hízni. Más legyen a módszered alapja. A megfelelő, rendszeres étkezés és az elegendő testmozgás. Ezeknek viszont rendesen utána kell olvasni, egy ilyen posztban nem lehet mindent kifejteni. Remélem azért segítettem valamelyest.

2018. szept. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#2. You wot m8??????


Az a titka, ahogy a második válaszoló (#3) írta, nem x ideig sanyargatod magad, aztán visszatérsz a régi kerékvágásba a megoldás, hanem életed végéig vállalható étrendet kell kialakítani.

Mondjuk ha tudod, mennyi tápanyagra van szüksége a szervezetednek ahhoz, hogy tartsd a súlyod, az már egy jó támpont. A "normális kaja" gondolom nálad azt jelentette, hogy túllépted a szükségeleted. Ha pedig többet eszel, mint kellene, akkor hízni fogsz, ilyen egyszerű a képlet.

2018. szept. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a normális neked és mit ettél a diéta alatt?
2018. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én, amikor a kitűzött célt elértem, elkezdtem hetente 100 kalóriával emelni a keretemet. Amikor nem fogytam, és nem is híztam, azt a keretet megtartottam.

Emellett sportolok ugyanúgy rendszeresen.

Illetve, minden hónap elején megmérem magam, és ha feljött valami, akkor visszaveszek a kalóriakeretből.

Én azt tapasztaltam, hogy aki egyszer elhízott, annak egész életében (normális keretek között) ügyelnie kell a táplálkozására, mert sokkal könnyebb visszahízni, mint meghízni. Tehát, az, aki egész életében normális súlyú volt, több mindent "megengedhet magának", mint az, aki egyszer már volt elhízott.

2018. szept. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Én nagyon nehezen hízom, de azért tartós erős túlevésnél nyilván gond lenne. De mivel már a fogyásom elején életmódot váltottam és sosem térek vissza a régi életmódomra és a mozgást sem hagyom abba, eléggé biztonságban érzem magam. De én még nem fogytam le, mondom annak az esetét a családban, aki teljesen lefogyott és nagyjából megtartotta. Nos, ő eleinte egyszerűen kicsit szigorított, amikor feljött 1-2 kiló, mert amúgy visszatért a régi étrendjéhez. Később pedig mozgott, izmosodott s volt akkora kalóriaigénye, hogy azzal jóllakjon. Csak az inaktív időszakban hízott, fogyni pedig kemény neki, szóval inkább mindig edz, hétvégén is, szabadságkor is s akkor ehet bátran.


Nincs hizlaló étel, csak a kalóriatöbblettől hízol.

De ha valami étellel nem laksz jól vagy ízlik s túleszed magad belőle, akkor vigyázz a mennyiségre, gyakoriságra.

Vagy menj el egy hosszú biciklitúrára, utána ehetsz, amit akarsz, úgyse hízol, kivéve, ha képes vagy sokezer kcalt bevágni...


Ideális esetben alapvetően a diétádat folytatod lefogyás után is, csak lazábban, több kalóriával. Ha túl szigorúan fogytál, akkor pedig utána kell megtalálnod egy jó étrendet, amivel igazából fogynod kellett volna, sosem késő.

2018. szept. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

135ről 98ra fogytam. Onnantól napi 2x 5km bringa 105re ment vissza 8 év alatt.

Plusz oda figyelek mit eszek. Semmi hulladék (csipsz, cukorka, kekszek). Sütik módjávak. A cukorról is sikerült kicsit leszokni, már sokkal kevesebbet is édesnek érzek. Esténként inkább zöldséget eszem.


Idén jártam edzeni, most 94 vagyok.


2m

2018. szept. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én igazából nem a fogyás, hanem az egészségem miatt váltottam jobb étrendre. Az első évben nagyon szigorúan vettem, mert rendbe akartam jönni, és ekkor lement rólam a kb. 15 kg felesleg. Most is odafigyelek rá, hogy mit eszem, de nem számolom a kalóriákat (előtte is csak ritkán, kíváncsiságból), mert spontán módon pont annyit eszem, amennyivel kellemesen tudom tartani a súlyom is. Kicsit többet mozgok (heti 2-3x torna vagy jóga, néha úszás, biciklizés, de nem viszem túlzásba), mint régen, ettől lett egy kis formám is. 3 éve változatlan a súlyom, max. 3 kg megy fel-le, ami meg se látszik. Időnként eszem olyan ételeket is, amik nem passzolnak az étrendembe, de mindig rájövök, hogy jobb nekem nélkülük. Amikor nem a megszokott ételeimet eszem, mindig elnehezülök, még a lépcsőn is nehezemre esik felmenni 1 emeletet, és nagyon elálmosodom evés után. Rosszabb esetben kijön pár csúnya pattanás az arcomon, vagy az ekcémám. Vagy véletlenül pont utána leszek influenzás. Úgyhogy nekem nagyon nem érné meg visszatérni a régi egészségtelen táplálkozásomhoz, abban is biztos vagyok, hogy elég gyorsan meg is híznék tőle.
2018. szept. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!