Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a módszer nem veszélyes?

Ez a módszer nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Extrém túlsúlyos vagyok, 200 +- 1-2 kg. A háziorvosom javaslatára egy hétre be fogok feküdni a kórházba, ahol majd napi 600 (!!!) kalóriát szabad csak enni, az 5 nap letelte után pedig 1200-at, ezt már otthon.


Nem kevés ez egy kicsit (nagyon)? Nem lesz tőle bajom? A 600 kalóriás héten persze ott lesznek az orvosok, de nem fogom ezzel tönkre vágni a szervezetemet?



2018. szept. 11. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt talán az orvosoktól kérdezd, nem?

Én nem mennék, hacsak nem érezném, hogy meghalok, ha még 1-2 hétig ekkora a felelsegem (bár sokat úgyse fog változni ennyi idő alatt). Utálok éhezni és az emberi szervezetnek akkor is megterhelő az extrém koplalás, ha vannak tartalékai. Persze figyelnek rád az orvosok, de ez még nem teszi kímélővé a dolgot.


Akkor érthető, ha annyira életet veszélyeztető a túlsúly, hogy úgy ítélik meg, hogy inkább ez a sokk, csak minél gyorsabban fogyj s még pár hét és pár kiló is sokat jelent. Ehhez, ugye, nem értek, az orvosok inkább, akik megvizsgálták az egészségi állapotodat.


Egy egészséges embernek egy hét koplalás nem okoz gondot egyébként. A szervezetünk ügyes, nem könnyű tönkrevágni rövidebb távon s egy embernek bírnia kell az éhezést, az evolúciónk alatt bőven szükség volt rá.

Te már nem lehetsz egészséges ennyivel, ami megváltoztathatja a dolgokat, de újfent, nulla infóm van rólad és orvos sem vagyok.


Mindenesetre sok sikert, a károkat nem lehet teljesen visszafordítani, de az életkilátásaidat még jócskán javíthatod, ha lefogysz...

2018. szept. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem az a helyzet, hogy ha nem megyek, akkor akár hónapok múlva belehalhatok. A súlyomhoz képest meglepően egészséges vagyok, csak a TSH-m és a húgysavam magas, a többi dolog (koleszterin, vérnyomás, vércukor stb.) teljesen rendben van, jól is érzem magam. Ha front van, akkor a fejemmel együtt a térdem és a csuklóm is fáj, de ennyi. Ez azért lehet, mert elég fiatal vagyok, ezért is szeretnék lefogyni, mielőtt komolyabb problémák is jelentkeznek.


Ha nagy kárt nem okozok ezzel magamnak, akkor inkább elmegyek, akkor legalább nem lesz itthon veszekedés. Ha nagyon nem bírom majd itthon az 1200 kalóriát, akkor meg átállok 1500 kalóriára és lejjebb viszem a szénhidrát mennyiségét. (Ilyet már csináltam, 1500 kcal, 75 g ch, akkor lefogytam 21 kilót. Aztán történt valami, amit nem fogok leírni. Amikor először történt olyasmi, akkor napokig nem ettem, másodjára pont az ellenkezője történt. Utána már nem is tudtam visszaállni a diétára.)

2018. szept. 12. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!