Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 15 óráig nem eszek, csak...

15 óráig nem eszek, csak utána, annak lehet valami következménye?

Figyelt kérdés

Szeretnék leadni 10kg-ot. Viszont mindig tulcsuszok a kereten. Reggel eszek, mondjuk muzlit vagy tojást. Utána viszek a suliba is enni. Ez így már van, hogy 700kaloria. Aztán hazajövök, eszek amit találok.

Most arra gondoltam, ha a suliba nem vinnék kaját, akkor rá lennék kényszerítve arra, hogy ne egyek. Ilyenkor vinnék mondjuk 1 almát vagy 1 banánt, egy fürt szőlőt, stb. A reggelit is kihagynam.

Így azt a 700kaloriat megsporolnam. Hazajövök, eszek aztán megyek edzésre, majd megint eszek, ha hazaértem.

Ez igy nekem sokkal könnyebb lenne. A napot kibírom így simán.

Lehet ettől bajom?



2018. szept. 14. 23:01
1 2
 11/15 anonim válasza:
én is fogyni szerettem volna, sikerult is nyaron ugy higy reggeliztem, ebedeltem es utana mar csak gyumolcsot ettem. Ez suli idoben felborult mivel nem tudok delben enni es akkor reggelizni amikor szeretnek. Ugy oldottam meg hogy itthon nem eszek (nem is ettem sose suli elott) es suliba viszek abonettes kenyeret bele 1csirkemell sonkat felbe hajtva ra egy szelet sajtot ra egy fel csirkemell sonkat ra paradicsomot es egy egy tetot teszek meg ra. Melle barackot, banant vagy amit eppen kivanok teszek. Ebedre eszek es aztan szinten mar csak gyumolcsot foleg amikor 3kor jutok ebedhez. Tudom, hogy a gyumolcs feler rendes kajaval is kaloria szamban de attol altalaban be is indul az anyagcserem ugyhogy nincs vele baj. Es tudom hogy nem a legjobb etrend de nekem jelenleg ugy hogy heti 2x van edzesem csak mellette meg itthon naponta gyakorlatokat csinalok megfelelo suly megtartashoz.
2018. szept. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha nem ennél reggel szénhidrátbombát (=müzli), már az is hasznos lenne. A tojás sokkal jobb, nekem 2 elég, és az csak 120-160 kcal. Hozzá egy kis nyers zöldség, reggelire tökéletes.

Miért pont (csak) gyümölcsöt vinnél a suliba? A banán még viszonylag laktató, de az almától, szőlőtől sokan félórán belül még jobban megéheznek. Valami olyan jobb lenne, amiben van fehérje és zsír (is).

Ha éhesen hazaérsz és jól bekajázol, utána hogy tudsz edzeni? Tudom, vannak, akik ezt csinálják, de nekem a lehető legrosszabb időpont a mozgásra az evés utáni 1-2 óra. Kivéve, ha csak pár falatot ettem.

Az esti evéssel kapcsolatban az a kérdés, mikor ennél és utána mennyi idővel mész aludni. A kettő között jó, ha eltelik pár óra.

Egyébként az időszakos böjt nem rossz dolog, de nem mindenki, nem akármilyen étrenddel bírja. Olvastam olyan sportolóról, aki csak este 6-kor eszik, és elképesztő teljesítményekre volt képes. De ő egy felnőtt férfi, te meg egy iskolás. Nem tudom, hogy a te életkorodban mennyire ajánlott ez a dolog, a koplalás biztosan nem.

2018. szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Igazából az van, amit az egyik válaszoló írt.

Hogyha reggel megeszem a felét, akkor már éhes maradok estére. Azt még nem nagyon tudom összehozni, hogy teljesen jól lakjak úgy, hogy fogyjak is mellette.

Hogyha reggeliznek mondjuk akkor tojást és csak addig nem ennek, amíg haza nem érek, az már jobb lenne egy fokkal?

2018. szept. 16. 13:47
 14/15 anonim ***** válasza:

A tojásreggeli jó, de ez megint egyéni, kérdező. Van, akinek szénhidrátdús reggeli kell, van, akinek NAGYON kalóriadús s még a semmi is jobb neki, mint 2 tojás. Én sosem reggelizem, de ha mégis megtenném, 2 tojástól kopogna a szemem, tízóraira is kellene sok, délben is, a rendes ebédidőben valószínűleg már lazán túlmennék a kalóriaigényemen is. Neked kell tudnod, te hogyan működsz. Én reggeliző iskolásként rengeteget ettem és folyamatosan híztam, pedig nem ültem egész nap.

Nem tudom, mennyire vagy fiatal, az egész ifjak azok, akiknél bizonytalankodom időszakos böjtnél, mert nekik lehet, hogy általánosságban nem jó, ehhez nem értek. Nekem gyerekként is pocsék volt reggelizni, de nem csináltam akkor még időszakos böjtöt, lehet, hogy nem működött volna az sem, de valami jobb, minimális inzulinválaszú délelőtti evés igen? Ezt már sosem fogom megtudni. Felnőttként nekem semmilyen reggeli nem működik, az biztos.

2018. szept. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én inkább reggeliznék, a suliban pár szem korpás keksz egy joghurttal, hazaértsz,edzés előtt fele adag vacsid és utána másik fele.

Mondjuk a kalória számlálás hülyeség. Én amikor súlyzós edzésre jártam, kb 3 óránként ettem, alig bírtam megenni az előírt adagokat és fogytam.

2018. szept. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!