Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 3840 kalóriával még fogynék?

3840 kalóriával még fogynék?

Figyelt kérdés

120 kg, 183 cm, 24 éves férfi vagyok. Shop builderen található kalóriakalkulátor 3840 kalóriát kalkulált fogyáshoz ezekkel az értékekkel.


Heti 3 súlyzós edzés és 5x1óra aerob (szobabicikli) teszi ki a heti mozgásom, átlag tennivaló, ülőéletmód mellett.


Egy másik kalkulátor 3265 kcal-al számol. Tényleg ilyen sokat ehetek és mellette még fogynék?



2018. szept. 22. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Amikor neked 1500 kalória kell a sulytartashoz... Irigylem a te adataidXd

Jó, mondjuk 50 kg vagyok, de akkor is...:D


Amúgy szerintem 2500-3000 kcal körül kellene enned.

2018. szept. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Ez marhaság! 2500 kalóriát egyél egy nap, és figyeld, mennyit fogysz egy hónap alatt! Ha 2-3 kilót, akkor jó. Ha többet vagy kevesebbet, akkor korrigáld a napi mennyiséget!
2018. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
25%
Ennyi fizika munka mellett simán bevihetsz 3500 kcal-t ahoz hogy lefogyj ilyen súly és életkor mellett. Csak hajrá! :)
2018. szept. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vannak hasonló paraméterekkel rendelkező férfi ismerőseim, de egyikük sem eszik ennyit egy nap, pedig ők nem fogyókúráznak.

Majdnem 4000 kalória, egy testépítőnek még rendben lenne, na de fogyókúrához? Még ha nehéz fizikai munkát végeznél, akkor is sok lenne, de ülő életmód mellett...

Ráadásul az edzésed sem valami intenzív. Ennyit 60 kilós, középkorú nők szoktak sportolni egy héten. Ha komolyan fogyni akarsz, akkor jobban bele kell húznod.

Szerintem 2500 kalória MAXIMUM bőven elég neked egy nap, abba 3 rendes + 2 kis étkezés simán belefér, ha megfelelő ételeket eszel.

Nem tudom, eddig mit és hogyan ettél, ha eddig megvolt a napi 4000 kalória, akkor nem csoda, hogy elhíztál. Az brutális mennyiség. Konkrétan vagy egész nap zabálnod kell, vagy a nap nagy részében zabálnod kell, de szemét kaját, hogy 4000 kalória összejöjjön.

Szeretem a ShopBuildert amúgy, de nálad valamit nagyon elszámolt a kalkulátor.

2018. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20 éves koromban napi sport és könnyű fizikai munka mellett ennyivel simán fogytam pedig 159 cm vagyok és nő
2018. szept. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. szept. 22. 15:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 70 kg-os nő vagyok, és 2400-nál már fogyok. Kb. 10 órát sportolok egy héten (nem vagyok hivatásos sportoló). Szerintem számold össze, hogy amit most eszel, az mennyi, és abból indulj ki, ahhoz képest csökkents 10-20%-ot.

2018. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Simán lehet, a párom alacsonyabb, 70 kiló alatti, nem izmos, nem edz, csak saját erővel jár munkába, neki 3000 kcal a kalóriaigénye.

De van, aki az ő adataival 2000 kcalt eszik...


NEM lehet ezt megmondani, csak kitapasztalni lehet. Egyél valamennyit, mondjuk 3000 kcalt, de ha jól bírod, lehet 2500 is, aztán ha heti -1 kiló fölött megy le, emeld, ha jóval alatta, csökkentsd a kalóriát.

2500 alá nem mennék kezdetben, mivel magas vagy, nyilván a minimálisnál több izom is akad rajtad (már csak a 120 kiló cipelése miatt sem lehet minimális), a sok pluszkiló is jóval több kalóriát igényel (még ha közel sem annyit, mint az izom), edzel is... Annyira nincs rajtad sok háj, hogy értelmes ötlet lenne napi 1000 kcal deficit fölé menned (bár van, aki bírja és bevállalja, de ajánlani azért nem fogom. ha 200 kilós lennél, na akkor mehetne le eleinte több is).

2018. szept. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#4: Párunk hozzászólásából már láthatod, hogy nem igazán állja meg a helyét, amit írsz, persze megértem, hogy a saját szempontodból ezt látod. Valóban nem kevés kalória 4000 kcal, de sokaknak annyi kell. Láttam már olyat, akinek egy étkezés volt ekkora, de nekem sem mindig tűnik túl nagy étkezésnek 2000-2500 kcal, nem sok étel az. S nem kell hozzá szemét kaja, távolról sem, vagyunk páran, akik tudunk enni. Ha pedig többször eszünk egy nap, akkor még könnyebb.

S ezt lehet fokozni. Nemrég csevegtem valakivel, aki néha simán 10 ezer kcal fölött evett, extrém kalóriaigény nélkül. Igaz, ott tényleg mindenféle étel megvolt, de gondolom, rendes ételből sem eszik keveset az ilyen típus.

2018. szept. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!