Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Negyven éves, többnyire...

Negyven éves, többnyire ülőmunkát végző, nagyon kövér nőnek mennyi napi kalóriával kellene elkezdenie a fogyókúrát/életmódváltást?

Figyelt kérdés
2018. máj. 7. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire nagyon kövér? 80 (ami nem nagyon kövér, de ha tinik 3 kiló pluszra dagadtságot emlegetnek, ugye), 120 vagy 200 kiló? Nem mindegy.

Ha nem iszonyúan kövér, akkor én szimpatizálok a 2000 kcallal s némi mozgással, de ez csak kósza tipp, nagyon egyéni a kalóriaigény és az is, hogy mekkora deficitet bír az ember (bár kövéren illene bírni a nagyobbacskát, de nem feltétlenül így működik az ember).


Első körben mindenképpen az életmódváltás lenne az első, akármi is van a kalóriákkal. Határozottan elég kihívás tud lenni önmagában ez is, a kalóriákon pörgés nélkül, bár igazán kövéren valószínűleg automatikusan lesz deficit, ha az étrend jó, laktató. De lehet, hogy nem, mert szokatlan lesz a váltás, pláne drasztikus életmódváltásnál. Inkább legyen lassú vagy semmilyen a fogyás az elején, mintsem pokoli önsanyargatásnak élje meg az ember s dobja az egészet a csudába. De ez már lelki dolgokat is magában foglal, s nehéz általánosan írni erről.

2018. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
168/120, az étrendem szerintem rendben, sok zöldség, sok sovány hús, sok gyümölcs, kevés telsej kiörlésű pékáru. Ami az elhízást okozza, az a töménytelen mennyiségű csokis keksz és édes üdítő.
2018. máj. 7. 22:56
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, hamarabb elküldtem. Szóval ez utóbbikat szeretném elhagyni, viszont félek, hogy helyette túl sok "normális" ételt eszem majd. Ezért szeretném valahogy belőni a mennyiséget.
2018. máj. 7. 23:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem eszel helyette túl sok normális ételt, mert ezek nem a táplálkozásodat szolgálják, hanem az élvezetet. Egyél annyit, mint eddig, csak hagyd ki az édességet, cukros löttyöket, kenyeret, olajban sült dolgokat, napi legalább fél órát gyalogolj, és fogyni fogsz.
2018. máj. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1800at ír a kalkulátor,reális lehet szerintem .
2018. máj. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a kalóriabázis.hu oldalt tudom javasolni. Ott minden nap vezetheted miket ettél,mennyit,és az hány kalória volt .

Vannak hibái az oldalnak,de alapvetően hasznos szerintem .

2018. máj. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Első voltam. Ez valóban komoly felesleg. Ne aggódj, normális ételből sokkal nehezebb rengeteget enni, évek óta számolok, s bámulatos, mennyit számít az étrend, még akkor is, ha egészen tűrhető dolgokat eszel, de valami miért nem az ideálisakat. Még azonos makróösszetételnél is elszállok az egyik étellel és nem teszem ezt a másikkal.

Ha aggódsz, legalább egy ideig vezesd egy ezt segítő oldalon, hogy mennyit eszel, informatív tud lenni, megláthatod, mi a veszélyes számodra s fókuszálj a jobbakra :)

2018. máj. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
2 az aggódásod valódi oka: ezektől függővé váltál. Az édes italt 0-ra vidd, csak víz, ásványvíz, kis citrom mehet bele (cukor nem). 2-3 nap rossz lesz, de legyél erős, utána meglátod, nem hiányzik és hogy mennyivel jobban érzed magad, az bizonyítja, hogy megérte küzdeni.
2018. máj. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A kalkulátorok a "normál" testalkatból kiinduló alapon számolnak.Egy erősen túlsúlyos ember részben kevesebbet mozog, részben a jelentős hőszigetelő bőr alatti zsírréteg következtében kevesebb hőt ad le a környezetbe, azaz a testhőmérséklet fenntartásához jóval kevesebb energiára van szüksége, mint egy soványnak. Ezért nézetem szerint nyugodtan lehet számolni 1000 kalória napi szükséglettel. Mindezt pedig viszonylag nagy térfogatú, ám kevés energiát tartalmazó élelemből kellene bevinni napi 5-6 alkalomra elosztva (hogy ne alakuljon ki éhségérzet). Ez a viszonylag nagy térfogat bevitele a legnehezebben biztosítható, mert mindenféle ballasztanyagokat igényel (amelyek persze némi energiát is tartalmaznak. Emiatt a bőséges folyadék fogyasztással 1-2 étkezést folyadék bevitellel lehet kiváltani, pl. meleg húsleves. Nem nélkülözhető a fizikai aktivitás fokozása nagyon óvatosan, ezért inkább az úszás javasolható, mivel a hideg víz fokozott hőelvezetést is biztosít. A dolog lelki oldala nem elhanyagolható szempont, azaz el kell vonni a figyelmet az evésről, a jelentkező kisebb éhségérzésről sok tevékenység előre betervezett beiktatásával. Egyébként érdemes lenne a háziorvostól beutalót kérni laborvizsgálatra, mert szinte biztos, hogy már kialakult II. típusú cukorbetegség is fennáll magas koleszterin szint mellett, magas húgysav szint és talán már kialakult vesekövesség is.
2018. máj. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tudom nem lesz könnyű, de saját érdekemben muszáj kibírnom. Szerencsére az egészségem még rendben van, cukor rendben, koleszterin épp felső határon ingadozik, vérnyomás inkább alacsony. Viszont most először nem érzem már jól magam a bőrömben. Húsleves nagyon jó ötlet, erre így nem is gondoltam eddig :-)
2018. máj. 8. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!