Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koliból hazaérve minfent...

Koliból hazaérve minfent felfalnék, mit csináljak hogy ne egyek össze mindent?

Figyelt kérdés
A hét végére álltalába annyira éhes vagyok és kívánok mindenféle ételt hogy amint hazaérek minden egymössal össze nem illő ételt eszek. Aminek a következménye hogy felpuffadok. Koliba és a suliba elég egyhangúak a kaják ráadásul még odafigyelnék arra is hogy mit eszek (ez a menzán evésnél egy kicsit nehéz) álltalába csak a levest vagy a húst szoktam megenni. Így amikor hazaérek olyan mimtha egy hét ízeit akarnám pótolni.(persze csak áttvitt értelembe azért annyit nem eszek meg) Valami tipp hogy ne egyek össze otthon mindent?
2018. okt. 12. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Önkontroll.

Nekem is sikerült ugyanazt ennem egy éven át, és kibírtam.

2018. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne bohóckodj a menzán, hanem edd meg, amit adnak. Ha éhes maradsz, menj el boltba. Rögtön nem kell majd befalni a mohás keresztfát is, ha hozzájutsz.
2018. okt. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Otthonról vigyél kaját, mondjuk 2 napra koliba. A három napot meg kibírod. Nem lesz ez az érzet.
2018. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon elszánt vagy, tervezd meg, hogy milyen laktató, tápanyagdús ételt eszel, ne összevissza egyél mindent. Ha már félig jóllaktál, mehet más étel is, de tapasztalatból tudom, hogy ha csak úgy akármit dobálok be, az nem vezet jóra. Én pl. tojással indítanék, mert az a leglaktatóbb ételem. Sok zöldséggel, s lehetőleg előtte valami kellemes levessel :) Ez persze csak példa, nekem így jó.


A másik, hogy ne kiéhezve menj haza. Az mindenféle problémákat okoz.

Ne éhezz hétközben. Nem viszel otthonról ételt, nem veszel értelmes ételeket kiegészíteni a parányi menzaételt, amit eszel (a hús jó, de kalória is kell)? Nem kell hozzá sok pénz vagy idő, hogy kicsit felturbózd a hétközbeni bevitelt...


A lelki tényező is ott van, bizony az enni szerető ember szereti kihasználni a helyzetet, ha az viszonylag ritka. De tapasztalod te is, hogy legalábbis utána nem esik jól ez s nem is egészséges. Kis önkontroll nem ártana. S miért eszel nem összeillő ételt? Miért nem eszel levest (ha van és szereted), másodikat majd szolidan desszertet? Túl sokféle szimpatikus étel van? Akkor majd más étkezésre megeszed. Vagy mi a gond, mi nálad az összeevés?

2018. okt. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása c. könyve és az önismereted fejlesztése. Mit pótolsz az ízekkel? Miért érzed úgy, hogy máshol nem olyan finomak az ételek, és miért van falásrohamod rosszullétig otthon? Ezek a dolgok 90%-ban nem az ételekről szólnak. Légy magaddal őszinte!
2018. okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!