Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 10 éve sportolok, miért nem...

10 éve sportolok, miért nem épülnek az izmaim?

Figyelt kérdés

Kézilabdázom, hetente 5-6 edzés, rendes felkészítőedzésekkel, lépcsőzés, guggolás, futás, fekvőtámasz, ugrókötél, kötélmászás, bordásfalas lábemelgetés; has-láb-kar-fenékre minden, de én nem vagyok izmos.


Egyszerűen olyan kis minimális izmom van, semmi mérete nincs.


20N


2018. okt. 18. 00:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azért ebbe a kategóriába írtam, mert kíváncsi vagyok, hogy vajon az étkezéssel van gond?
2018. okt. 18. 00:19
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

edzés után fehérje és CH bevitel. Lehet elégeted az izmaidat cukorrá, mert nem eszel megfelelően, mennyiségben sem meg időpontban sem.

Sport előtt párórával CH bevitel és fehérjét meg utána és CH-t visszatölteni.


Fontos hogy legyen feltöltve a glikogén raktár, pláne ha nincs is izomzatod.

2018. okt. 18. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az étrenddel lehet probléma. Plusz a kardio jellegű sportoktól nem leszel izmos, főleg hogy a szervezeted hozzászokik.

Miből áll az étrended, mennyi fehérje, mennyi kalória naponta?

2018. okt. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

A glikogénraktárak még nem is olyan érdekesek, minimális ch mellett is lehet izmosodni, persze töltött glikogénraktárakkal szebben domborodnak az izmok :)

Viszont kellő mennyiségű fehérje és kalória szükséges az izmosodáshoz, megfelelő pihenés... A sok kardió nem tesz jót a folyamatnak valamiért, ennek az okát nem tudom, de azért inkább a táplálkozásban lehet gond. Eszel eleget ehhez a sok mozgáshoz?

2018. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Milyen izmokat is szeretnél? Linkelj képet! Mert lehet, hogy az elvárásaid irreálisak, vagy magadat látod rosszul.


Fehérjét mennyit viszel be? Tehát csak saját testsúlyos edzésed van?

2018. okt. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mert ahhoz folyamatosan növekvő terhelés kell. Hetente/kéthetente emelni a súlyokon, vagy az ismétlésszámon, vagy a tempón/intenzitáson.

Ha mindig ugyanazt csinálod, abból nem lesz fejlődés, sem izomzat, sem más téren.

2018. okt. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyi kalóriát eszem, érdemes egyszer-kétszer lemérni?
2018. okt. 18. 22:54
 8/12 A kérdező kommentje:
Vagy elég, ha leírom, hogy minden nap eszem-iszom tejeskávét, ebből a tej 1,3 dl (ezt a gép méri, ez biztos), egy-két szelet trappista sajtot, mozarellát.
2018. okt. 18. 22:56
 9/12 A kérdező kommentje:
Csirkemellet, néha más húst, halat, túrót, joghurtot, néha babot, 2-3 naponta egy tojást.
2018. okt. 18. 22:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez a mozgás bohóckodás az izomépítéshez. Súlyzós edzés kell.
2018. okt. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!