Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ötleteket szeretnék kérni....

Ötleteket szeretnék kérni. Koliban lakom, és sajnos nem igazán férek be a konyhába főzni. A napi menüm kb két szendvics, este túró, de már nagyon unom. Mit ehetnék még amihez nem szükséges konyha?

Figyelt kérdés

Sok külföldi hallgató van itt, pont a mi szintünkön laknak, és sajna egyáltalán nem férek be a konyhába :( 😶

Viszont ezeket a kajakat mar annyira unom, hogy az izek miatt tegnap megettem egy egesz csomag gabonapelyhet, amit amugy nem is vennék 😱


Két hete rátaláltam a sajtra meg a tojasra, azt raktam a szendvicsembe, az sokat lenditett a hangulatomon...

A túróhoz fagyasztott gyümölcsöket keverek hozzá újabban , nem csak simán eszem, de en kb idáig jutottam :(


A nasikat igyekszem minimálisra csökkenteni, de inkább ezen felül az adagokra figyelek. Illetve kijőtt tésztát köretként nem szivesen eszem.


Hiányoznak az izek, de ötletem sincs sajnos, hogy mit csinálhatnék.

Kérlek segítsetek ötletekkel....


A mikrohoz be szoktam menni, meg felrakok főzni tojást, de konkrétan főzni sajnos nem tudok....


2018. okt. 27. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Van kb 5.000 recept a youtubon, ahol nem kell főzni, sütni és kapsz egy kaját, de főtt ételre szükség van!

Mi az hogy kiszorulsz a konyhából?!

Ez neked is jár...

Vagy ha más nem szerezz be egy főző lapot, és akár recept alapján főzz, vagy videó alapján, ott le van írva minden...

Vagy rendelj önkiszolgáló ètteremből, vagy egyél menzán, de valami kell.

Ne haragudj az offèrt, de nem lehet így élni...

Próbáld ki tényleg a menzát, nem olyan rossz hidd el...

2018. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár főtt étel nem kell az egészséghez, azért sokunk kiakadna az ilyentől s ezen sok főtt tojás, instant leves és kávé, konzerv sem segít eleget. De valamit igen.

Mikróban elég sok dolog elkészíthető, mi itthon főleg sütit sütünk benne melegítésen kívül, illetve én ropogós lapocskákat is készítek, de persze főzni is lehet benne, csak ahhoz van jobb opcióm. Régen rizst főztünk mikróban (de ahhoz több idő kell - de ha elveszik a konyhát s neked a mikró marad, ne zavartasd magad), az akár nyers zöldségekkel is feldobható (plusz szójaszósszal, azt nem szoktam kihagyni :D). A zabkása igen hamar elkészül mikróban.


Soha nem szabad a konyha? Mert ha éjjel főzöl, az is jobb, mint a semmi. A csuda tudja, mikor van koliban a takarodó, én mindig otthon laktam.


Gabonapehely helyett én inkább olajos magvat ennék, de persze kinek mi fér be jobban a diétájába és az ízlés is fontos, bár azt írod, te sem szimpatizálsz a gabonapehellyel...


Én tuti vennék pár babkonzervet, borsókonzervet vagy hasonlót, az egészen okés főtt étel, egészen jó makrókkal, laktató is...

2018. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a menza jutott eszembe először. Vagy ha ilyen 10 percre be tudsz menni a konyhába, akkor sült kolbász, virsli hot dog, csirkemell natúran salival, tortilla, meleszendvicset elkészítedca szobába, és kiviszed megsütni. Felmelegíthető konzerves ételek. Igazából a nyers anyagot össze lehet dobni a szobában is, csak a olyan ételeket kell készíteni, ami nem vesz sok időt igénybe mikor sül vagy fől. Csak egy példa. Bennt kikeversz egy kb 5 dr palacsintához tésztát, kimész a konyhába, 3 perc alatt megsütöd, visstamész a szobába, ott pedig tetszés szerint ízesíted.
2018. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok! :)


Talán az utolso mondatom félreérthetőre sikerült. Tudok főzni alapból, általános felsőben-gimi elején rengetegszer főztem a családra, meg mindig sokat segítkeztem, szóval úgy értettem az utsó mondatot, hogy nincsenek meg a körülmények hozzá, hogy főzni tudjak.


Mivel láthatólag nem sok dolguk van az itt lakó külföldi hallgatóknak, nagyjából annyiból áll a napjuk, hogy csapatostul bevonulnak ebédet majd vacsoràt főzni.... ,


Van a sulihoz közel egy hely, ahol lehet ebédet venni,, csak eddig sajnáltam rá pénzt kiadni úgy, hogy nem sok pénzből kell kijönnöm.

En azt hittem idáig kb, hogy en vagyok ilyen furán összerakva, hogy nem bírom ezt az egyoldalú kajálást, de a hozzászólásokat látva ez teljesen normális... így sikerült is megbeszélnem magammal, hogy heti kétszer elmenjek oda enni. Végülis már az is több mint a semmi...


A szobai előkészítés logikus ötletnek tünik, próbáltam már, de az az asztal van csak, ahol tanulok, és nagyon rossz érzések voltak bennem, hogy összemancsolok itt mindent, ideges-frusztrált lettem tőle... valahogy nagyon bennem van, hogy ez nem idevaló tevékenység, talán ezért....

2018. okt. 27. 15:02
 5/8 A kérdező kommentje:

A natúr csirkemell jó ötlet, ha ilyen tálcásat veszek, azt tényleg csak sütni kell...

hát max korán reggel szabad a konyha, emiatt fel is kelek mindig korán, hogy mosogatni, kávét -tojást főzni tudjak. Lehet csirkemellet is megpróbálok akkor sütni 😂

Hát esküszöm nektek , hogy hajnal háromkor már nem egyszer arra keltem, hogy zöldséget vágmak kint....😂🤣😶😶 a konyhával szemben lakom, így mindent jól hallani :D

2018. okt. 27. 15:09
 6/8 Metionin ***** válasza:
84%
A többi szinten nincs konyha? Mi ha nem fértünk be a saját szintünkön akkor mentünk egy másikra. 4 emelet van a koliban ahol laktam, 4-ből 1 konyha mindig szabad volt. Hozzávalókat szatyorba be és go. Vagy tényleg vehetsz főzőlapot, használtan is van tök olcsón de nálunk külön fizetni kellett ha elkaptak hogy plusz elektromos eszközt vittél be.
2018. okt. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Metionin, ez tök jó ötlet, köszi!

Eddig ez eszembe se jutott.

Remélem, nem fognak ferde szemmel nézni az ottani emeleti lakok majd. :/

2018. okt. 27. 17:13
 8/8 anonim válasza:
79%
Menj nyugodtan másik szintre főzni, azt se fogják tudni az azon a szinten lévők, hogy te nem azon az emeleten laksz. Nekem legalábbis fogalmam sincs, hogy kik laknak a mi szintünkön, pár embert felismerek, akiket láttam már legalább háromszor, és ennyi:'D
2018. okt. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!