Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki aki anorexiás volt,...

Valaki aki anorexiás volt, majd meggyógyult és meghizott, le lehet újra fogyni?

Figyelt kérdés

Tudom, akaraterö kérdése az egész. Amiböl nekem elég sok volt ahoz, hogy lefogyjak 40kg-ra, de mikor rájöttem, hogy mi volt az anorexiám kiváltó oka, akkor beláttam, hogy nem bánhatok igy magammal, és megszerettem újra enni, meg is híztam 70kg-ra. Már nem érzem jól magam a börömben, mert testképzavarom volt és nem láttam be, hogy mi a normális súly nekem, ami 60 kg körül lenne.

Nagyon meg szeretnék szabadulni 10 kg-tól, de ugy érzem, hogy az agyam egy része tiltakozik ellene, és ha elhatározom, hogy holnaptól csak 1500 kcalt eszem akkor tuti, hogy korlátozva érzem magam, és zabálnom kell.

Hogy fogyjak le igy 10kg-mot??



2018. okt. 28. 19:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

De, meg lehet gyógyulni!

Én anorexiás voltam, meghíztam, aztán megint lefogytam, és nyilván még mindig odafigyelek az evésre, de már nem korlátoz semmiben, tudok normális életet élni, tudok bulizni menni, és nem halok bele egy szelet pizzába este némi alkohol után sem.

Szerintem idő kérdése az egész, meg meg kell próbálni elfogadni az új, meghízott testünket. Én akkor kezdtem megint fogyni, amikor már nem vágytam rá olyan görcsösen.

2018. okt. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%
Le lehet fogyni. Én 12 évesen voltam anorexiás (28kg). Miután meggyógyultam, átestem fatorexiába, 16 évesen 70 kg voltam (163 cm-hez). Kb 2 év volt lefogyni (15kg-t). Viszonylag könnyen ment, mert amint abbahagytam a zabálást, gyorsan lementek a kilók. Viszont muszáj volt edzenem is, hogy ne lógjon a bőröm. Átlagos kalóriamennyiséget ettem(1700-2000). Most 20 éves vagyok, egészségesen táplálkozok, és heti 4x futok. Soha többet nem leszek anorexiás és fatorexiás, már megtapasztaltam mind a két véglet borzalmait, és már fel tudom ismerni a betegségek jeleit.
2018. nov. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%
10, láttam egy tv műsort és ott mondták a kórházból kikerült anorexiások, hogy jól vannak, de a doki szólt nekik, a betegség örökké bennük marad. Ilyen hozzáállással persze, h nem gyógyulnak meg. M.O.-n a doki csak simán gyógyultnak mond é
2018. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%
s nem táplálja beléd a betegséget, így pl itthon kevessebb is a visszaesők aránya mint az USA-ban. De gondolom kinti dokiknak kell a mani és egyszerűbb bedumálni a páciensnek valamit, hogy az később is hozzon nekik kenyérre valót.
2018. nov. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%
Igen. Én 45 kg-ról híztam 54-re (168 cm), és tudom, hogy nem kéne, de most 48-50 a cél, viszont most nem koplalok, hanem normális diétát folytatok egy hónapja (1000-1200 kcal).
2018. nov. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"mondták a kórházból kikerült anorexiások, hogy jól vannak"

Ez a világon semmit sem jelent. Amikor már bőven benne vannak a sűrűjében, akkor is azt állítják magukról, hogy semmi bajuk, jól vannak, eszükben sincs orvoshoz fordulni akkor se, amikor már a menstruációjuk is leállt, stb. Nem az számít, hogy mit mondanak ők maguk, meg nem is az, hogy hány kilók épp, hanem az, hogy mi van a fejükben. Itt van pl. ő:

"Én 45 kg-ról híztam 54-re (168 cm), és tudom, hogy nem kéne, de most 48-50 a cél"

Tudja, hogy nem kéne, de azért csinálja... A fejében nincs rend, ez a baj. Átmenetileg jobban lett, de meg nem gyógyult. Nem mondom, hogy sose lehet belőle kigyógyulni, de az iszonyú kevés, ha azt mondja magáról egy "volt" anorexiás, hogy jól van.

2018. nov. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én a hozzáállásról beszéltem; bármit be tudunk rögzíteni magunkba. Ha egy doki mondja, az Anorexia örökké velünk marad, sosem gyógyulunk ki. De tudom az anorexia trükkös és nem mindenki van jól aki "jól van". Én is voltamm étkezési zavaros. :(
2018. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
A 168 cm-es példával egyetértek. Olyan magassághoz a 48-50 kg a bmi szerint sovány, nem normál. Ha valaki kigyógyult, nem szorgoskodik a normál tartományból visszalépni, még egészséges étrenddel sem.
2018. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!