Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen snacket lehet kétpofára...

Milyen snacket lehet kétpofára tömni, ami a legkevésbé hízlal?

Figyelt kérdés

Becsszó rákerestem, de nem találtam ilyen korábbi kérdést. Milyen rágcsa az, ami telít és nem hízlal nagyon? (És nem szeletelt zöldség vagy gyümölcs.)


A napraforgómag? Kölesgolyó?


2018. okt. 29. 14:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek #10-zel, ha úgy képzeled a diétát, hogy közben nem kell lemondani az állandó csipegetésről, akkor rossz úton jársz. Sokan itt rontják el, hogy inkább kalóriaszegényebb alternatívákat keresnek csak hogy állandóan tömhessék magukat, pedig erről az állandó evésről kell leszokni, nem a kajákat megváltoztatni.
2018. okt. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nem így értettem :)


A szotyit lassabban tudom enni, ezért egységnyi idő alatt kevesebb kalóriát viszek be vele, mintha többet ennék egy alacsonyabb energiatartalmú ételből.


Tehát lehet hogy egy zacskó puffancsban kevesebb a kalória mint egy marék napraforgóban, de az utóbbiból 3 zacskóval megeszek, amíg végzek a maréknyi szotyival.


Ezért kérek alternatív megközelítéseket, és ezért írtam, hogy nem feltétlenül az számít, mennyi kalóra van egy ételben. Például lassabban haladok egy rágósabb-szopogatós étellel.

2018. okt. 29. 16:55
 13/21 anonim ***** válasza:
60%

Ja, bocs, elfeledtem, hogy van, aki héjas napraforgót eszik, én csak hámozottat :)


Akkor nekem a dió jó, mivel azt én töröm s ritkán török s akkor is úgy becsülöm a munkámat, plusz gondolok a diós édességeimre, hogy alig eszem belőle közben :D Na, az jó kis nassolás :)


Fogyáskor valóban nem az egységnyi kalóriamennyiség számít (illetve nem mindenkinek, van, aki valamiért kalóriaszegények ételekre repül rá ilyenkor), de két pofára tömve de. Az nem két pofára tömés nekem, hogy napokig játszol egy csomag szotyival. A két pofára tömés nekem az, hogy percenként több dkg olajos mag vagy több tojás, bár ez utóbbi elég hamar abbamarad, szuperül laktat engem. Ezért is eszem hozzá sok zöldséget is, úgy már jobban elvagyok vele.


A rágósabb cuccok is tartósabbak. Tuti vannak vékony kis kekszek, amikből elég sokat kell enni jelentősebb kalóriabevitelhez, habár egy finom keksz nem kalóriaszegény...


Nekem jó a pufirizs valamivel édesítve, mivel sosem tudtam még 5-10 gramm fölé menni vele, de ennek megfelelően 1 percig eszem, aztán elfogy.

Tartós eszegetés csak tea, uborka esetén nem jár jelentősebb kalóriával. Illetve van majdnem kalóriamentes mályvacukor, bár még nem csináltam olyat. A cukrot ugyebár könnyű helyettesíteni kvázi kalóriamentessel...

2018. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%
Rágógumi. (Bár én attól éhes leszek.)
2018. okt. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
93%
A korpovit keksz.
2018. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Leginkább semmilyet, de talász mindenhol aszalt gyümölcsöket, gyümölcs chipset, és egyéb ilyeneket
2018. okt. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én a magvakkal óvatosan bánnék, mert oké, hogy egészséges, de egy kisebb adagban is arányaiban több kalória lehet, nagyon könnyű ebből is észrevétlenül sokat zabálni ám :)


Ha a rágcsálást is hiányolod, akkor lehet furán hangzik, de keress rá a miswakra, egy fa ága. Afrikában és a Közel-Keleten tradicionálisan ezzel mosnak fogat, tök jól el lehet rajta rágódni (megenni ugyan nem tudod), és a fogaidnak is nagyon jót tesz.

2018. okt. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Érdekességképpen: Tegnap a boltban megnéztem pár rágcsán a kalóriaszámokat.


- A szotyi 300 alatt volt

- 300-400 közöttiek voltak a puffancsok, buláta, perec(!)

- 400-500 közöttiek voltak az egészséges, diétás, bio cuccok

- 500 felettiek voltak a normális csipszek, csokik.

2018. okt. 30. 08:14
 19/21 anonim ***** válasza:

A szotyi ugye kb. 600/100g, mert olajos mag, a csokikkal van majdnem egy vonalban. De ez nem számít, az számít, hogy a napodat hogyan tudod jóra kihozni. Én sokkal jobban jóllakom tömény ételekkel (több diétás kedvenc nasim van 700kcal/100g körül, persze azoknál a mennyiségre nem árt ügyelni), mint lightosakkal, bár alapvetően a szénhidráttartalom számít. Másoknak meg teljesen más dolgok, persze. Ezért kell neked kitapasztalnod a válaszaidat, mi csak tippeket adhatunk.


Még azzal sincs feltétlenül baj, ha nem éhesen akarsz nasizni nagy mennyiséget, vannak érdekesen működő emberek, akik éhesen túl sokat esznek, de ha nem éhesen eszik tele magukat, akkor összejön a deficit, sokkal jobban és tartósabban jóllaknak.


S végülis ehetsz bármit és bármennyit, csak használd el. Néha kirívóan rosszul eszem ebédre, de 2 kis hegyi teljesítménytúra után (éhgyomorra, különben nem lenne rá elég energiám) így is fogyós nap lesz. Kevés étel van, amivel el tudok rontani egy ilyet is, de azokat kerülöm.

Aki az aszalt gyümölcsöt ajánlotta, az bizonyára nem sok emberrel találkozott, akik fél kiló aszalt datolyát nem tudnak nem megenni azonnal. S ez csak nasi, engem kicsit sem laktat, utána kell dobnom egy csomó zsírt és fehérjét is.


Szóval a válasz egyéni, mindenkinek magának kell kitapasztalnia s a nasi nem önmagában áll, bizonyos nasikhoz más életmód passzol. Pl. egy halom csoki és olajos mag mellé lehetőleg extrém szénhidrátszegény diéta (erősen fókuszálva a fehérjére) és/vagy sok mozgás menjen, különben gond lesz.

2018. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A napraforgómaghoz csak pontosítás végett annyi, hogy a ~300 kcal/100 g az a pucolatlan szotyira vonatkozik, amibe bele van számolva a magház súlya is, a ~600 kcal pedig a hántolt szotyira.
2018. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!