Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egy nap véletlen túlléptem...

Ha egy nap véletlen túlléptem a max. Zsírt, akkor lehet baj?

Figyelt kérdés

Max. 53 g lehetett volna,de nem figyeltem és 65 lett belőle.

Lehet ebből baj?

A kalóriát nem léptem túl


2018. nov. 1. 12:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Csak hogy ez most árt-e a diétának?
2018. nov. 1. 12:44
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj, de ennyire nem lehetsz paranoiás. Szerinted mi baj történhet, ha egy nap 12 gramm (!) zsírral többet eszel? Segítek, semmi.
2018. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lépted túl a kalóriát s nem a fehérje, hanem a szénhidrát rovására etted a zsírt, az inkább jó. De mivel a kalóriaegyenleg alapján fogysz s ha valami ebbe bekavar, az a szénhidrát, aminek inzulinválasza van és hormonálisan a raktározást támogatja, nyilván nincs gond.

Ha kevésbé laktatna a több zsír és pluszban ennél és megszaladna a kalória, az lenne gond, de így minden OK.


Csak mert valami kiadja neked vagy te kitalálod, hogy N grammos a zsírkereted, az még semmit nem jelent. Én eleve ki se találok semmit, ha 80 gramm a zsír, akkor annyi, ha 153, akkor annyi, nem ez alapján fogyunk... A fehérjére, a szénhidrátra és az összkalóriára ügyelek, ez persze korlátozza a zsírt is valamelyest, de pár (tucat) gramm kit érdekel, ha a kalória rendben van?

2018. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
szia, azt meg kellene jegyezni nem a zsirtól hízol hanem a szenhidráttól...én csinaltam olyan dietat amiben zsírt kell enni sokat, 15 kg fogytam 3 het alatt!!a zsír nem hízlal!!!
2018. nov. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

#4

ehm

Megjegyezheted, de attól még nem lesz igaz. A fogyásban alapvetően a kalória mennyisége számít. Ha többet viszel be, mint amire szükség van, hízni fogsz. Ha kevesebbet, fogyni. (persze a makrókra fontos figyelni, de az kizárólag súlyvesztés szempontjából másodlagos)

Szal az, hogy nem hízlal, óriási BS (főleg, hogy abban van magasan a legtöbb kcal grammonként...)

2018. nov. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy az alacson ch és zsír diéta közti mágikus különbség már rég megdőlt... Az elegendő mennyiségű fehérje az, ami számít. Onnantól egyéni preferencia.
2018. nov. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#4: 7 hétig voltam szigorúan ketogén diétán, olyan keveset ettem, hogy épp csak ne éhezzek. Nem fogytam semmit a nagy feleslegemből (éhes voltam, no :)). Sok éve eszem szénhidrátszegényen és időszakos böjtben, mégse fogytam le teljesen. Nyilván, hiszen nem általában nem vagyok kalóriadeficitben, így sosem csodálkoztam ezen és a ketogén diéta életem egyik legjobb döntése volt így is :)

Járok ketós fórumokon, rengeteg ember nem fogy könnyen így sem, nincs ebben semmi különös. Nyilván hizlal a zsír is, a ch is, a fehérje is, csak többletben legyen.


Tudom, hogy egyesek azt hiszik, hogy a zsírt ehetik kilószámra, akkor is fogynak, ha a ch kevés, mások pedig a zsírszegény vegán étrendről mondják, hogy 4000 kcal mellett is lefogy az ember, de mindkettő totálisan hamis. A fogyás szükséges és elégséges feltétele a kalóriadeficit. Nincsenek mágikus dolgok, egyik irányban sem. Mozgás nélkül, éjféli csokitortákkal is lefogy az ember, ha van deficit és semmilyen trükkös étrenden és sok mozgással sem, ha nincs.

2018. nov. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jesszus, ez már beteges.. Egyszeri 12 gramm zsírtól parázol..

Igen lehet belőle baj. Elmebaj.

2018. nov. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem paráztam, csak megkérdeztem.

Nemrég kezdtem odafigyelni, hogy mit eszek, és nem tudtam, hogy ebből lehet-e baj. Csak kíváncsi voltam, ennyi. :D

2018. nov. 1. 20:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem ettől függ hanem a kalóriától, de ott is 9000kcal 1kg plusz zsír
2018. nov. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!