Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes csinálni a tojás diétát?

Érdemes csinálni a tojás diétát?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtem , egesz nap 7 fott tojast ettem , meg 4 sargarepat , es egyaltalan nem eheztem . Persze melle tornaztam is 30 percet . Ez a masodik napom es meg mindig jol birom , szeretnek leadni vagy 8 kilot kb masfel honap alatt . Ezzel a diétával fog sikerülni ???? Mozgással egyutt ????

2018. nov. 6. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
HA "fogyni" akarsz, akkor sikerülhet, mivel jó eséllyel eperohamot kapsz, vagy a májad megy tönkre, és utána a fogyás megy, csak éppen azért, mert komolyan megbetegedtél!
2018. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy sikerül, az egyoldalú táplálkozás gyors eredményt szokott hozni. Mondjuk szebb és egészségesebb nem leszel, és utána ugyanúgy visszajön és még löttyetebb leszel, mint előtte.
2018. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi értelme nincs. Nem attól mennek le a kilók, hogy répát rágcsálsz és eszed a varázlatos tojást. Csak megbecsülve ettél egész nap 800 Kcal-t. Lehet nem éreztél éhségat de a szervezetednek ez nem jó hosszú távon. Próbáld változatosabbá tenni az étrendedet egyél halat, sovány húsokat. Ha vegetáriánus vagy akkor bab, lencse, borsó simán beleférhet bár a borsóban általában sok a cukor ezzel vigyázni kell.
2018. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes.
2018. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Inkább alapozz tojásra, de egyél sok mást is. Én a tojásdiéta tojásmennyiségénél jóval több tojást eszem (a többedik napokon iszonyú kevés van benne), főleg, ha keményen fogyózom (már amennyire én teszek olyat :) inkább mozgok többet, de nem működöm kevéssel), de éheznék, mint a kutya, ha nem lenne mellette sok egyéb. Hiába a tojás a leglaktatóbb ételem, 7 tojás nagyon kevés kalória egy napra, de egyeseknek egy étkezésre is.


"Ez a masodik napom es meg mindig jol birom"

Lol :D Én egyszer majdnem 5 napig nem ettem semmit és másfél napig zsírböjtöltem (1000 kcal, aminek kb. 90%-a zsír), szabad akaratból és problémamentesen, éhség nélkül, pedig aki nálam nagyobb haspók, az már orvosi eset. A második napon szinte bármit jól lehet bírni, egészségtelen, kiegyensúlyozatlan dolgokat is. Koplalni pedig embereknek megy hónapokig is, az még nem jelenti azt, hogy érdemes csinálni...


A tojásban sok fontos tápanyag van, de egyrészt a tojásdiétában kevés a tojás ahhoz, hogy lefedje a szükségletedet, másrészt bizonyos dolgokból rosszul áll. Oké, hogy írnak mellé véletlenszerűen ezt-azt, de ezzel együtt is lehetne jobb tápanyagbevitelt összehozni.


Ha szereted a tojást, edd, de sok mást is, hogy ne koplalj és ne ilyen idióta mintázatban, hogy hol sok, hol kevés tojás, CSAK mert azt írják. Mert magunktól persze, hogy hol többé-kevésbé sok tojást eszünk, hol keveset, hol semennyit.


Fogyni pedig mindenképpen fogysz, ha kalóriadeficitben vagy, tojással vagy anélkül, koplalva vagy sem. Én egészség szempontjából nem tartom jónak a tojásdiétát (meg a hedonista énemnek se tetszik, de attól még más alkalmazhatná, ha a test szükségleteinek jó lenne).


Az ilyen koplalós vackokkal az is a baj, hogy tojnak rá, hogy mennyire vagy aktív, 2 méteres vagy sok izommal vagy egy vékony alacsony kislány. Mondjuk így is, úgy is koplalás lesz, de azért nem mindegy, mennyire.

Egy jó étrend figyelembe veszi az egyén szükségleteit, fehérje- és kalóriaigényét. Nyilván ugyanaz az étrend nem jó mindenkinek, még ha értelmes is.

2018. nov. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes olyan diétát csinálni, ami mindössze 1-2-re redukálja az ehető alapanyagok számát. Semmilyet! Ha ilyet látsz, egyből tudhatod hogy marhaság.
2018. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, nem jó, ha erősen korlátozod a bevihető ételek fajtáját!


Egyébként a tojásdiéta után hogyan étkeznél? Mert igazából ez a lényeg, hisz nincs olyan diéta, ami az abbahagyása után is pozitívan hat! Ezért ajánljuk itt folyamatosan, hogy életmódváltás szükséges, mivel a kívánt súlyt (egészséget is) meg is kell tartani.

2018. nov. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Előző, nem feltétlenül, bár általánosságban egyetértek, de van, aki egyetlen étellel él tizenéveken át és szerinte remek (ezt csak hússal láttam, tojással nem lehet összehozni kiegészítők nélkül). A tojásdiétában egyébként több ételcsoport van, csak koplalós, véletlenszerű módon (úgy értem, valaki a hasára csapott és kreált egy újabb idióta nőimagazinos diétát, mindenféle tudományos megalapozottság nélkül), ez a baja.
2018. nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Megértettem , koszonom szepen a válaszokat .

Folytatom tovabb a diétát , de fogok mast is enni nem csak tojast 😂😂😂

Tenyleg nagyon aranyosak vagytok. Köszönöm 🤗🤗🤗

2018. nov. 6. 18:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Ott lesz a baj hogy amikor majd eszel rendesen eszméletlenül megfogsz hizni.
2018. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!