Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha genetikailag kövér vagyok...

Ha genetikailag kövér vagyok akkor nem fogyhatok vékonyra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a családunkba majdnem

mindenki túlsúlyos elkezdtem a fogyókúrár már kb 3-2 hónapja. Fogytam is de csak a mérlegen látszott. Az lenne a kérdésem hogy ha tovább folytatom akkor is ducin néznék ki ha genetikailag is kövér vagyok?


2018. nov. 10. 17:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Valami igazság pedig van a dologban. 175 centi magas vagyok, jelenleg is fogyozom, de voltam egyszer 65 kiló is. Nem sokáig, ez tény, de voltam :'D És baromira nem voltam vékony akkor sem, mert a csípőm és a vállam ugyanolyan széles volt, a combom pedig túlságosan vastag. Hiába voltam vékony felül, mégis kövérnek éreztem magam, mert ettől függetlenül 40-42es gatyát hordtam és ugyanúgy széles maradtam. Szóval sajnos van ilyen, hogy hiába fogy le az ember, ha attól még ugyanúgy nyomorultul érzi magát, mert nem lesz vékony sehogy sem :(
2018. nov. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Le tudsz fogyni,akarattal,odafigyeléssel,de mindig figyelned kell majd arra,hogy mit és mennyit eszel,mert nagyon könnyen felszaladnak a kilók. Én is kövér vagyok genetikailag. Az oviban magasabb voltam mindenkinél és három réteg hájjal.Nem az én hibám,de erre csak 40 évesen jöttem rá.Ne hibáztasd magad,hozd ki a legjobbat abból, ami van. 10 évesen természetes testi hormonváltozás miatt,ami szintén nem rajtam múlott,hirtelen megnyúltam 168cm-re és akkor már a 47kg kevés volt.Nagyon-nagyon élveztem,hogy karcsú vagyok! Imádtam és irigyeltek többen,de folyton elájultam.Majd megint kezdtem hízni... NAGY AKARATERŐVEL,16-17 óra utáni nem evéssel,7 év vega életmóddal,számomra utálatos sporttal,nagy odafigyeléssel kb. 20 évig sikerült is tartani egy jó súlyt.A tánc volt az egyetlen sport amit szerettem.Keress olyan ételt és olyan sportot amit élvezni tudsz,mert az evés is egy örömforrás,helyette MÁS ÖRÖMÖT kell találnod! Sajnos ha kicsit nem figyeltem már zsupsz nekem is felugrottak a kilók.Már kb.15 éve nem érdekel,hogy szép legyek,vagy elfogadjanak,8 éve egyedül nevelem a fiamat,nem megyek sehova,de 130cm lett a derekam nő létemre:( és nehezen mozgok.Félek a cukorbetegségtől és a kiszolgáltatottságtól a nehéz mozgás miatt.Szeretnék a gyerekkel biciklizni is,de nem tudok.Utálom,hogy nem találok ruhát magamra.Szerettem strandolni is,de már nem akarok levetkőzni,mert nehéz mozognom és nem szeretem,hogy utálattal néznek rám.M.o-on sajnos túl reagálják a kövérséget,rosszabb a megítélése,mint ha narkós lenne valaki,pedig ez is csak ugyanolyan,mint amikor allergiás valaki,vagy cukorbeteg...Az arab világban nincs ekkora előítélet és emlékszem a 70-es 80-as években Magyarországon sem volt még ilyen előítélet a kövérek iránt.Gondolom a nyugati kultúrában sem volt még ekkora előítélet,még a TV-ben is voltak kövérek.(pl. Bud Spencer) Arra figyelj,hogy ne koplalj hanem keveset egyél és rendszeresen,mert epeköves lehetsz tőle. A gyomorsavad is beáll majd a ritmusra,ha rendszeresen keveset eszel.Én sajnos koplaltam és epeköves is lettem és heveny hasnyálmirigygyulladást is kaptam 37 évesen és akkor receptköteles savlekötőt kaptam a kórházban,na a SAVLEKÖTŐTŐL NEM VOLTAM ÉHES! De csak 1 hónapig kaptam. Akkor egy 10 kg-ot le is dobtam.:) Vettem fogyasztó kapszulát,valami tiltott szterodidosat is,na olyat SOHA ne vegyél,mert remegtem tőle és még csak le sem fogytam! Zsírkötős fogyasztó kapszulát se vegyél,mert egy ismerősömnek meg lemarta a bélfalát a zsírmegkötő és kivették a belének egy szakaszát miatta. A koncentrációs táborokról meg annyit,hogy a KÖVÉREK HALTAK meg LEGELŐSZÖR.Idős bácsi aki ott volt, úgy mondta,hogy ,,a kövérek potyogtak mint a legyek." A kevés kalóriás ételek, esti nem evés,mozgás az ami nekem bevált és az,hogy valami jó programmal lefoglaltam magam,hogy nem volt időm enni. Ezzel a hajlammal együtt kell élni,mint a lisztérzékenyeknek,vagy cukrosaknak,vagy allergiásoknak,de ez azért annál jobb.Lefogyhatsz,ha akarsz bármikor!
2018. nov. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az, hogy a családban mindenki kövér, csak annyit jelent, hogy szerok a családod étkezési szokásai. Nincs ebben semmi genetika.
2018. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
szarok*
2018. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy genetikailag kövér, de olyan van, hogy genetikailag hízékony. Ezt már tudományos kutatások is bebizonyították. Újabban már arra is felfigyeltek, hogy mekkora szerepe van benne a bélflórának is, ami családon belül jellemzően hasonló összetételű.

Le tudsz fogyni (hogy mennyire leszel vékony, az testalkat kérdése), csak nehezebben, mint akik kedvezőbb génekkel és egészségesebb bélflórával rendelkeznek, és jobban oda kell figyelni, mit és mikor eszel. A mozgás hasznos, mert jobban fogsz kinézni, jobb lesz a közérzeted, egészségi állapotod, de önmagában kevés a fogyáshoz (normál életvitel mellett, napi 8 óra kemény fizikai munka vagy versenysport más tészta).

2018. nov. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#15

Néhány ilyen kutatást belinkelnél (jöhet angolul is)? Eskü érdekel, mit értenek "genetikailag hízékony" alatt.

2018. nov. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Huha most aztán kioktattatok! Köszi mindenkinek igyekszem fogyni tovább :D
2018. nov. 11. 19:35
 18/20 anonim ***** válasza:

#16:

[link]

2018. nov. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A bélflóra és az elhízás kapcsolatáról:

[link]

[link]

[link]

2018. nov. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Köszi :D
2018. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!