Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen alacsony kalóriatartalm...

Milyen alacsony kalóriatartalmú dolgot tudnék enni délután?

Figyelt kérdés

Körülbelül így néz ki a napi étrendem.

Reggeli (9:00): zabkása

Ebéd (12:00): csirkemell valamilyen öntettel és rizs

Vacsora (20:00): rántotta / sonka, sajt, zöldség / vagy valamilyen hüvelyes (bab, borsó).


Ez az étrend nekem már hónapok óta teljesen jól működik, nagyjából meg is van vele a heti 0,5 kg fogyás, ennél többet pedig nem is akarok, szóval az étrend számomra teljesen jó.


A probléma az, hogy nagyon nehezen bírom ki étel nélkül az ebéd (12:00) és a vacsora (20:00) között.

Mit ehetnék ebben az időben (irodában dolgozom), ami valamennyire eltelít és könnyebben kibírom vele 20:00-ig?

Gondoltam a zabkására itt is, de nem lenne sok kétszer egy nap (ízre nekem oké, de egészségügyi szempontból nem sok napi 2 adag zabkása)? Esetleg cottage cheese? Csak abból meg akkor be kell vinnem egy hétre előre valót az irodai hűtőbe.

Esetleg valami más ötlet?


2018. nov. 22. 09:49
1 2
 1/17 Cute_Psychopata válasza:
Sovány túró, esetleg valami cukor mentes zabkeksz.
2018. nov. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Főtt cékla, savanyúkáposzta.
2018. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
84%

nyers gyümülcs, zöldség

A zabkekszet szerintem hagyd ( ne haragudj előző válaszoló)

sajnos még a cukormentes kekszekben is 400 kcal van vagy talán picivel kevesebb, de ha már enni szeretnél akkor egyél pl egy nagy almát:)

Vagy ha esetleg az a probléma hogy azért eszel mert éhes vagy, de nem gondolod hogy a fogyáshoz megengedhető a plusz kalória akkor próbálkozz meg az utifü maghéjal, vizet vesz fel a gyomorban és kicsit megdagad, ráadásul rost tartalma miatt még az emésztésre is jó hatással van:)

Viszont, nem finom, és nem a legjobb érzés csak ugy vízzel lenyelni ( fel tud ragadni a szájpadlásra), de adhatsz neki egy esélyt. 100g kb. 500Ft körül van

2018. nov. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy - OFF - kérdés: miért ilyen étrenden élsz?

Mert ha fogyni akarsz, akkor nagyon rosszul teszed!

Ugyanis ezzel - esetleg - eléred a célodat (ha elötte nem adod fel az egyhangúság miatt), és utána mi lesz?


A legtöbben utána lekezdenek "normálisan" enni és visszahíznak, ami természetes dolog, vagy maradnak emellett az értrend mellett életük végéig, akkor ugyan tartani tudják a súlyukat, csak éppen soha nem ehetnek olyasmit, amit szeretnek.


Éppen ezért sokkal jobb módszer az életmódváltás, azaz olyan étrend, amit megtudsz tartani örökre és emellett jóízén tudsz enni, ízlik, amiket eszel.

Erre a legjobb a kalóriaszámolás, ott ugyanis mindent - de tényleg mindent - lehet enni olyan mennyiségben, ami belefér a napi kalóriakeretedbe.

2018. nov. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem hiszem azt, hogy ez egyoldalú étrend lenne.

Zabkása, csirkemell (különféle szószokkal/öntetekkel), rizs, rántotta, sonka, sajt, bab, borsó, cottage cheese.

Azért ez egy elég változatos étrend, szerintem.

Nincs ezzel semmi bajom, az örökkévalóságig tudnám tartani ezt, maximum ha már nem akarok fogyni, akkor a mennyiségeket növelném kicsit, de szerintem ez bőven tartalmaz mindent, amire a szervezetemnek szüksége van.

Nem érzek késztetést, hogy hamburgert, sült krumplit, pizzát, tésztát, rágcsálnivalót, csokit, édességet, süteményt stb. egyek.

A felsoroltakon kívül még főzelékeket és zöldséget/gyümölcsöt szoktam még enni, számomra ez egy teljesen fenntartható étrend.

2018. nov. 22. 12:01
 6/17 anonim ***** válasza:

Ok, nem beléd kötni akartam, csak figyyelmeztetni.

Nekem borzasztó egyhangú lenne - annak ellenére, hogy csak növényi étrenden vagyok - , de ha neked ez elég változatos, akkor semmi gond.

2018. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Rendben, semmi gond, köszönöm az észrevételt! :)
2018. nov. 22. 12:44
 8/17 anonim ***** válasza:

Muszáj ezekben az időpontokban enned? Nagyon messze van az ebéded a vacsorától, ez sokaknak problémát jelentene...



Nos, sajna ez egyedi. Van, akinek NINCS ilyen étel, mert az összes önuralmát összeszedve is képtelen keveset enni, amúgyis csak sokkal éhesebb lesz tőle.

S kinek mi jó. Egy alma sokaknál farkaséhséget okoz, másokat pedig egy időre jóllakat.


Én vacilálnék valami szénhidrátszegény zsíros falat és egy liter zöldségturmix között, de nem 8 órás távnál, az rengeteg. Nekem muszáj lenne változtatni az időpontokon.


Nem hiszem, hogy sok lenne 2 zabkása, bár nem tudom, te mennyit eszel. Akkor aggódom picit, amikor a párom egyszerűen elvisz másfél kiló zabkását a munkába, 2 főétkezésre. Na az már sok, de csak azért, mert nehezen fér mellé minden szükséges tápanyag. Egyetlen napra persze OK, de tartósan gond lenne.

Ha te ilyen fixen eszel, érdemes lehet beírni Chronometerbe s ott tervezni egy megfelelő napot, ahol mindent beviszel. Neked a fehérje miatt lehet gond a zabkása, ha kicsi a kalóriakereted (bár ezen segíthet, ha fehérjeport keversz bele...? szoktak olyat, gondolom), de ha elég csirkemelletm eszel ebédre, akkor nem gond, ráadásul a vacsorád is fehérjedús, de ha kicsi, akkor ez is lehet kevés.


Sajt zöldséggel? Extrém esetekben még én is tudtam keveset enni néha, az mindig ez volt. Sok nyers zöldség 1-2 vékonyka sajtszelettel az íz, zsír, laktatás miatt. A mennyisége miatt kalóriában se sok, de elég volt.

Később áttértem a paradicsomos öntetbe mártott zöldségbe, abból többet lehet enni.


Nekem nem az útifű, hanem a konjacliszt jön be, ha tényleg minimális kalóriában akarok egy kis laktató hatást. Jó kis pudingokat lehet vele készíteni, de igazi éhségre, energiahiányra nem jó, ez csak ilyen kis kellemes illúzió.


De ott van a növényi tejes chia puding is.

2018. nov. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyél így:

07.00 reggeli

10.00 tízórai

13.00 ebéd

16.00 uzsonna

19.00 vacsora

21.00 pótvacsora


A reggeli-ebéd-vacsora közül az ebéd legyen kiadósabb, egyél hozzá levest, és salátát is.

A tízórai, és uzsonna legyen csak néhány falat, joghurt, zabkeksz, korpakeksz, alma, fél banán, pár szem szőlő, kiwi, stb. A pótvacsora max. egy falat kaja, pl. egy fél főtt tojás egy korpakeksszel.

2018. nov. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha ilyen egyhangúan eszel, pláne ilyeneket, akkor le fogsz fordulni a székről. A 4-es leírta, hogy mi a gond. Ha egész nap csak ülsz, ez akkor is kevés. Elmondom neked a nagy titkot: bármit ehetsz, csak ne zabálj és mozogj mellé.

Tudod, amikor reggel benyomom a kolbászt, sajnálom azokat, akik zabkásával sanyargatják magukat.

2018. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!