Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen alacsony kalóriatartalm...

Milyen alacsony kalóriatartalmú dolgot tudnék enni délután?

Figyelt kérdés

Körülbelül így néz ki a napi étrendem.

Reggeli (9:00): zabkása

Ebéd (12:00): csirkemell valamilyen öntettel és rizs

Vacsora (20:00): rántotta / sonka, sajt, zöldség / vagy valamilyen hüvelyes (bab, borsó).


Ez az étrend nekem már hónapok óta teljesen jól működik, nagyjából meg is van vele a heti 0,5 kg fogyás, ennél többet pedig nem is akarok, szóval az étrend számomra teljesen jó.


A probléma az, hogy nagyon nehezen bírom ki étel nélkül az ebéd (12:00) és a vacsora (20:00) között.

Mit ehetnék ebben az időben (irodában dolgozom), ami valamennyire eltelít és könnyebben kibírom vele 20:00-ig?

Gondoltam a zabkására itt is, de nem lenne sok kétszer egy nap (ízre nekem oké, de egészségügyi szempontból nem sok napi 2 adag zabkása)? Esetleg cottage cheese? Csak abból meg akkor be kell vinnem egy hétre előre valót az irodai hűtőbe.

Esetleg valami más ötlet?


2018. nov. 22. 09:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Előző, a kérdező már válaszolt erre az aggodalmakra, leírta, hogy nem siváran eszik s egyet is értek vele, eszik ő sokféle ételt, a sivár az, amikor csirkemellet esznek brokkolival és kevés rizzsel napi 6-szor, mindennap. De ha az is megadja, amit kell, felőlem OK. Nem mindenkit érdekel az evés, sokaknak csak sima energiabevitel. A kérdező ilyennek nem tűnik, neki ez a jó életmód, el kell fogadni. Hónapok óta bejön neki, nem fog lefordulni a székről. A kalóriabeviteléről és -igényéről pedig fogalmunk sincs, mert nincsenek mennyiségek.


A zabkását én sem szeretem, a csirkemellet sem enném meg soha, de tisztában vagyok vele, hogy sokan igazán szeretik s nem azért eszik, mert kedvelt dolog fogyáskor vagy testépítéskor enni őket. Miért baj, ha valaki imádja a zabkását vagy csak praktikus, megfelelő reggelinek tartja?

Az a baj, ha valaki rühelli, de magába erőlteti, mert azt hiszi, hogy csak így lehet egészségesen élni vagy fogyni.

2018. nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Tudod, amikor reggel benyomom a kolbászt, sajnálom azokat, akik zabkásával sanyargatják magukat."


Egyszer lehet tényleg kiírok egy kérdést arról is, hogy miért képtelenek egyesek felfogni, hogy más emberek más ételeket szeretnek.

Biztos hihetetlen, de mindenki szereti a kolbászt, se a töpörtyűt, se a szalonnát, se a pizzát, se nem tudom még miket eszel. :D


Én ezekkel az ételekkel tök jól elvagyok. :)

A zabkásának egyrészt nincs íze, szóval így alapból nem lehet rossz íze, másrészt 20 mp elkészíteni, tál, zabpehely, rá a forró víz, összekeverem és kész.

Nekem bőven megéri, hogy 20 mp alatt, ott egy OLCSÓ, EGÉSZSÉGES, NEM HÍZLALÓ, SEMLEGES ÍZŰ reggelim.

Aki reggelente órákig akar sütögetni, főzöcskélni, meg nem tudom még mit, annak lelke rajta.

2018. nov. 22. 15:19
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Pont ez a baj, hogy nincs íze. Mint a sci-fikben, amikor műanyag ételeket esznek, amikben ugyan benne van a tápanyag, de mégis mű. Ha már eszek, akkor ízeket szeretnék érezni - mondom ezt 174 cm-rel és 70 kg-val.
2018. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Jó, figyelj, ha nagyon zavarna a dolog, tudnék tenni bele pár csepp steviát (természetes kalóriamentes édesítőszer), és máris bumm, baromi finom édes íze lenne.

Akkor ettől máris jobb étel lenne a zabkása?

Igyekszem túllépni azon a hozzáálláson, hogy "azt eszem, ami finom", ahelyett, hogy "azt eszem, amire a szervezetemnek szüksége van".

2018. nov. 22. 15:44
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első ötletem a nyers sárgarépa, karalábé volt. Nézd meg mennyi kalória van benne, nem sok, de persze plusz idő reggel meghámozni, felvágni, bedobozolni. Szerintem finomak is (és szerintem ez fontos szempont - az evés örömforrás).


A második ötletem az volt, hogy zabkása túróval. De ennek már szignifikáns a kalóriatartalma. Déltől 8-ig én biztosan éhen halnék, későbbre tenném az ebédet, ha úgyis ilyen későn van a reggeli eleve. De persze ezt te nem biztos, hogy megteheted.

2018. nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Jók például az alacsony kalóriás zöldségek, pl. répa, karalábé, uborka. De ezek csak ropogtatni jók, igazán jóllakni nem fogsz velük.

Én 5x étkezek egy nap, és uzsonnára ezeket szoktam enni:

gabonapehely (magában elropogtatva, kb 20 g, ez még 100 kcal sincs)

Kétszersült, vagy puffasztott rizs/búzaszelet sajttal, sonkával

Mozzarella oliva bogyóval

"Tejbe" "dara" (a tej az növényi, a dara az útifű maghéj)

Gyümölcs

Joghurt

2018. nov. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ami az étrendedből hiányzik az a gyümölcs.

Illetve ha ebédre kicsit nagyobb adagot pakolsz és azt elosztod 2 étkezésre + minden nap viszel valamilyen gyümölcsöt is simán kifogod birni a vacsorádig

2018. nov. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!