Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elvileg a bab, meg a hüvelyese...

Elvileg a bab, meg a hüvelyesek jó fogyókúrás ételek, mégse látom egyik szálkásító étrendbe se, csak a rizst. Én tudom rosszul? És inkább hízlalnak?

Figyelt kérdés
2018. nov. 22. 15:20
1 2
 1/11 anonim válasza:

Sok bennük a fehérje,a rizsben inkább szénhidrát van. A rizs nem rossz, eheted olykor olykor, de mértékkel mindent!

Ha a rizset olajjal készíted akkor viszont megugrik a kalória tartalma.

A hüvelyesekben meg sok a fehérje:)

Én inkább javaslom a hüvelyesek gyakoribb fogyasztását

2018. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

ja és sokkal változatosabban elkészíthetőek mint a rizs, de pl testépítők ugye mindig rizs+csirkemell, mert elvileg segíti a fehérje beéípulését ( csak hallottam nem tuti) szoval igen, ezért lehet benne minden szálkásító étrendben

(előző voltam)

2018. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Igazából csak megszokásból ajánlja mindenki a csirkerizst.

Nincs a babbal semmi baj.

2018. nov. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A babbal és a hüvelyesekkel az a baj, hogy ha nem vagy hozzájuk szokva, előbb utóbb felpuffasztanak és megpukiztatnak. Én így jártam amikor vegetáriánus lettem és nagyobb mértékben elkezdtem fogyasztani őket. Ha rendszeresen fogyasztod, akkor egy idő után megszokja a szervezet és akkor már nem hat rád ilyen negatívan. Gondolom a fogyókúrás étrendekbe ezen tulajdonsága miatt nem kerül be, pedig valóban kicsi a zsírtartalma és magas a fehérjetartalma.
2018. nov. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tehát konkrét hátránya igazából nincs. Köszöntem a válaszokat!
2018. nov. 22. 17:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs velük baj, csak nem mindenki szereti ill. tudja gond nélkül megemészteni őket. A rizst meg a csirkét a legtöbb ember szívesen megeszi, és gyorsan el lehet készíteni, míg a száraz hüvelyeseket áztatni is kell főzés előtt.

A kalória- és szénhidráttartalma alapján elég jó fogyókúrás étel, mivel elég laktató, a rizsnél szerintem jobb. A húst viszont nem cserélném le rá, 100g kész csirkemellben 30 g fehérje van, míg a főtt babban csupán kb. 9 g. Köretnek teljesen jó.

2018. nov. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A zöldségek fehérjetartalmával ne számoljatok... Nagyon alacsony a biológiai értékük

Amúgy meg a hüvelyesek jók! Rost is több van bennük, mint a rizsben! Amikor testépitettem, akkor lencsét főztem meg vizben, + ételizesitő+ bors. Sokáig táplál, lassan szívódik fel. De ami mégjobb:zabpehely

2018. nov. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100g csicseriborsóban 19 g fehérje van például. És nem utolsó sorban finom. A napi fehérjeszükséglet a nőknél 45 gr a férfiaknál 52 gr már ha ne testépítők. Ha iszik mellé fehérjeturmixot vagy eszik kefírt, joghurtot, kávéba megy tej, pirítósra sajt, esetleg fogyaszt mellé tojást, simán megoldja valaki vegetáriánusként is, de persze a kérdező nem biztos, hogy vega. Ha igen, érdesem tofuban is gondolkodni.
2018. nov. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7

Szegény vegánok, tuti minden izma leépül mindegyiknek.Főleg úgy, hogy néhányuknak még a testépítés is sikerül valahogy.

2018. nov. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8: a Cronometer szerint 8,9 g fehérje van 100g főtt csicseriborsóban. Vagy lehet, hogy te szárazon eszed? :)
2018. nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!