Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 900 kalória elég lehet...

Napi 900 kalória elég lehet ilyen korban?

Figyelt kérdés
Nagymamámnak megnéztem a kalóriaigényét érdekességképpen, ennyi lett (157 centi és 43 kiló, 95 lesz)
2018. nov. 25. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen.

:( Sajna a kicsi embereknek ennyi

És a korából kiindulva anyagcsereje ( habar lent kifejtem) sem olyan mi T egy Húszévesnek, és annyit se mozog.


Ettől függetlenül valószínűleg nem ennyit eszik egy nap, és lehet hogy mégis sokkal jobb az anyagcseréje, és nem gond neki ha többet eszik.

2018. nov. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van rá esély. Sajna nem tudom, hogy tényleg annyira csökken-e a kalóriaigény az életkorral, ahogy a kalkulátorok írják, de feltételezem, statisztika alapján működik a számítás, BÁR lehet, hogy itt már képletet alkalmaznak, nem pedig megnézik, hogy a 95 évesekkel mi van. Remélem, mert ez igen durva lenne, hiába idős és alacsony és könnyű az ember...

De ha ez lenne a statisztikai átlag, nyilván akkor sem következne, hogy a nagymamádnak tényleg ennyi kell, hiszen simán lehet jóval gyorsabb az anyagcseréje.

2018. nov. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, HOL nézted a kalóriaigényét, de eléggé kizárt, hogy jó lenne az eredmény.


Én 60 éves vagyok 150 cm és 50 kg, és az alap kalória igényem 1300 kcal, még minden mozgás meg egyéb tevékenység nélkül.


A nagymamának sem lehet ennyivel kevesebb, mert a sezrvezet müködéséhez minden embernek legalább 1200-1300 kcal szükséges, ennyire neki is szüksége van.

2018. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy a szervezet működéséhez mindenkinek 1200 kcal kell. Van, akinek ez súlytartó (állítólag van, aki hízik tőle, de ott valami hihetetlen dolgokat csinál a szervezet), és van, akinek 2500 kcal kemény koplalás. Ez nagyon emberfüggő és vannak extrém esetek. Egy idős, alacsony, könnyű nő még lehet, hogy nem annyira extrém, de ha nem is mozog és eleve igen lassú az anyagcseréje, el tudom képzelni, hogy 1200 kcal igencsak sok neki.
2018. nov. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Arányosítod a tiéd az övéhez ellenőrzésképpen.
2018. nov. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!