Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az útifű maghéj hány kalóriát...

Az útifű maghéj hány kalóriát tartalmaz?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alul működésem, és inzulin rezisztenciám van, és számolnom kell a kalóriákat. Találtam pár jó receptet amiben útifű maghéj van, de több helyen eltérő kalória tartalmakat találok (0.029kcal-378kcal, ez nagy különbség). Akkor most mennyi az annyi? Mennyit számolhatok?

2018. nov. 4. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nincs benne háromszáz kalória

100 g-ban van 18 kcal.

2018. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Na ennek utána néztem, és tényleg érdekes adatokat találni. A Natur Cooktásra pl. az van írva, hogy 378 kcal. Végül találtam egy oldalt, és ott fel van tüntetve, hogy a rost nélkül számított tápértéke 209 kcal, rosttal együtt 24 kcal. A rostot ugye nem emésztjük meg, szóval szerintem az alacsonyabb kcal-lal kell számolni, de javítson ki valaki, ha tévednék.
2018. nov. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szinte csupa rost, úgyhogy én elhanyagolom.

Többszáz tuti nincs, mondjuk az is már-már elhanyagolható, nem szoktuk evőkanálszámra enni.

2018. nov. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor számolok 28kalóriát :)
2018. nov. 5. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!