Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik azok az ételek, zöldségek,...

Mik azok az ételek, zöldségek, gyümölcsök amiket lehet diéta alatt enni?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok higy ilyen ostoba kérdést teszek fel, de legalabb 25kgtol meg akarnék szabadulni... viszont a mozgás mit sem er ha nincs melle diéta.. csak sajnos nem tudom ezeket a dolgokat.. egy kisebb listát esetleg kaphatnék ?

Utanna mar igazabol tudok kombinálni a dolgokat


2018. nov. 27. 07:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Elore is koszonom.
2018. nov. 27. 07:06
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Ha fogyni akarsz, akkor kevesebbet kell enni :)


Ami a kajákat illeti, alapvetően kerüld a felesleges ételeket és próbálj egészségesen étkezni. Legyen zöldség- és gyümölcsalapú (mindegy milyen), szénhidrátból teljes kiörlésűt fogyassz, fehérjékből is a kevésbé zsírosat keresd (hüvelyesek, alacsony zsírtartalmú tejtermékek, tojás, sovány húsok).


Ha konkrétabbakat akarsz, keress rá a "super food" kifejezésre vagy az alacsony kalóriatartalmú ételek listájára, de inkább a mennyiségre figyelj oda, mint arra, hogy mit eszel (feltéve persze hogy egészséges dolgokat eszel).

2018. nov. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
44%
Az összes.
2018. nov. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Diétafüggő, de éppenséggel bármi mehet, ha tudsz belőle elég keveset enni. Nálam a legtöbb gyümölcs kiesik (napi néhány gramm ch keretem van rá keményebb diétában, ezt piros bogyósra, naspolyára és banánra használom el, mert nekem ezek érik meg) és a zöldségeket is minimalizálom (de én évtizedekig kilószámra ettem a zöldséget napi szinten, így ez nem jelent túl keveset), különben esélyem sincs fogyni, de ez ritka eset. Sokaknak limit nélkül fér a legtöbb zöldség és olyan is van, aki napi 1-2 kiló gyümölccsel fogy a legszívesebben és legkönnyebben, bár ez már megint extra dolog.


Elvileg napi 1 kiló banánnal is fogyhatsz, de ha nem laktat jól a cukor s nehezen laksz jól, akkor érdemes máshogy elosztani a makrókat. Ja és az sem jó, ha a gyümölcsöd elveszi a helyet a többi tápanyagtól, szóval kisebb keretnél inkább mást együnk. Nagy keretnél már jobban lehet lazázni.


De a legszénhidrátszegényebb zöldségek és gyümölcsök általában nagy mennyiségben ehetők, amennyiben nem vagy ketogén diétán. A bogyós gyümölcsök általában kevéssé cukrosak. A zöldségek igen nagy része szénhidrátszegény, könnyebb felsorolni, mi nem az: a száraz hüvelyesek és a sütőtök a legdurvább, de nem gyenge a fokhagyma (bár ebből nem eszünk sokat), paszternák, zöldborsó, sárgarépa, vöröshagyma sem, persze nem egyforma mértékben, nézz táblázatokat, az a legegyszerűbb. De ha nem extrém kevés szénhidráttal akarsz fogyni, ez utóbbiak miatt sem kell aggódnod, hacsak nem eszed őket kilószámra.

De tiltólista alapvetően nincs. Ami NAGYON fontos, azt az ember bepasszintja, legfeljebb mikromennyiségben. Vagy más diétát keres.

2018. nov. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#2: A tojás kalóriatartalmának kétharmada zsírból jön, nem nevezném kevésbé zsírosnak, szinte minden hús kevésbé zsíros nála, az erősen szalonnásakat kivéve.
2018. nov. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bármit lehet enni, ha a kcal kerteden belül vagy...
2018. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!