Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vettem egy szép farmert ami s...

Vettem egy szép farmert ami s méret motivációkent mert a tavaszra vagy nyárra bele szeretnék férni. Jelenleg térd fölöttig jön fel. Csinált valaki ilyesmit hogy így motiválja magát?

Figyelt kérdés
Jelenleg 70 kg vagyok,160cm és egy éve szültem. 24 éves vagyok. KB 15-20 kgtol kéne megszabadulnom. Ti hogy csináltatok, akiknek már sikerült?

2018. nov. 27. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy L-es motoroskabátot vettem 2 éve télen hogy tavasztól majd abban motorozok..azóta is a szekrényben van,túlságosan szeretem a magyar konyhát,és úgy látszik nincs elég akaraterőm hogy ledobjam azt a plusz 20kg-ot..de neked sok sikert kívánok hozzá!
2018. nov. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Sajnálom hogy ilyesmit kell mondanom...de ha térd fölöttiig tudod felhúzni az nem fog tavaszra (sőt még őszre sem...) lefogyni.

Ami a fontos:

Hibás felfogás a motivációt a célod megvalósításának hajlandóságával azonosítanod.Ha így vélekedsz, a motiváció lényegét dobod el: a motiváció ugyanis a céljaidról, törekvéseidről, kielégítendő szükségleteidről „szól”, és nem célokról: mit szeretnél elérni, mi hajt általában az életben.

Ha fogyni akarsz(!) 15-20 kilót az kb 2-év alatt van meg úgy hogy magad is jól érzed és vissza sem akar "jönni".

Ha teljes életmódváltást végzel és erre van elegendő (sok) szabadidőd amikor sportolsz/edzel/...bármi akkor rövidülhet ez az idő.

Rossz ahallani...de ez nem így "működik".

2018. nov. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%

Szia!(Elnézést...így érthetőbb...)

SZÓVAL...

Sajnálom hogy ilyesmit kell mondanom...de ha térd fölöttiig tudod felhúzni az nem fog tavaszra (sőt még őszre sem...) lefogyni.


Ami a fontos:


Hibás felfogás a motivációt a célod megvalósításának HAJLANDÓSÁGÁVAL azonosítanod.Ha így vélekedsz, a motiváció lényegét dobod el: a motiváció ugyanis a törekvéseidről, kielégítendő szükségleteidről „szól”, és nem célokról hogy mit szeretnél elérni, mi hajt általában az életben.


Ha fogyni akarsz(!) 15-20 kilót az kb 2-év alatt van meg úgy hogy magad is jól érzed és vissza sem akar "jönni".


Ha teljes életmódváltást végzel és erre van elegendő (sok) szabadidőd amikor sportolsz/edzel/...bármi akkor rövidülhet ez az idő.


Rossz ahallani...de ez nem így "működik".

2018. nov. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tavaszra bajosan fog menni, nyárra reális, ha rendesen odateszed magad.


Nem igazán csináltam ilyet, de egyszer, úgy tizensok éve vettem egy kicsi, de számomra kihagyhatatlan punkos nadrágot, ilyen szép piros-zöld-kék kockásat. Egyszer bele fogok fogyni, de sajna igen türelmes vagyok és nem tudok motivációból fogyni. A rövid távú élvezetek elég sokat megérnek nekem. De egyszer bele fogok fogyni és akkor is felveszem, ha 50 leszek :D De remélem, annál hamarabb lesz :D


Amennyit fogytam, ott egyszerűen életmódváltás volt, ami jobban esett (a gasztrohedonista lényemnek is), mint a korábbi életmódom. Nekem csak így működik, jókat kell ennem fogyáskor s persze nem éheznem, azt nem bírom és nem is akarom bírni.

2018. nov. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam fordítva volt, de működött. Mármint már meglévő nadrágot kihíztam, viszont egy alkalom kapcsán mindenképpen azt kellett felvennem (fekete nadrág - temetés). Akkor eléggé elkeseredtem, hogy alig bírtam magamra rángatni, korábban meg simán belefértem. Ez nagyban hozzájárult az elhatározáshoz, hogy elég, muszáj leadni a felesleget. Mondjuk rajtam "csak" 8-10 kg volt, és ezt 4 hónap alatt sikerült leadni, úgyhogy szerintem is esélyesebb nyárra elérni a kitűzött célodat. Sok sikert hozzá!
2018. nov. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Soha a büdös életben nem jött be ez. A "majd belefogyok" ruhák mind ott rohadtak meg a szekrényben...


Én fogytam már nagyon nagy súlyt is (-40 kg) és annál nagyobb boldogság nem volt, mint amikor már folyamatban volt a súlyvesztés és egyre kellett vennem az egyre kisebb méreteket! Onnantól vitt előre a lendünet és a sikerélmény. Azóta lett már három gyerekem, ezalatt a legjobb súlyomhoz képest ezalatt visszakúszott 12-13 kiló sajnos, amit jó volna újra leadni. Nekem is van kisméretű nadrág a szekrényben, hogy de jó volna belefogyni, de nem igazán megy. Még az utolsó terhesség előtt vettem, akkor egy picikét volt rám kicsi, már nem sokat kellett volna fogyni bele, de jött a várandósság, meg a rajtam maradt pluszkilók és ott porosodik a szekrényben azóta is.


Azt javaslom, vágj bele, legyen a vásárlás a jutalom, ha már lement 5 kiló! Az olyan örömöt fog okozni, hogy erőt az a következő 5-höz! Hajrá!


34/N

2018. nov. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Venni nem vettem, de megtartottam a középsuliban (57 kg) hordott csipke felsőmet, hogy abba akarok belefogyni. Eddig még nem sikerült :D
2018. nov. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

jobb lett volna ha elsőkėnt olyat veszel ami feljön rád csak nem tudod begombolni..

Mert ezzel előbb lesz sikerėlmėnyed

2018. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a pozitív, biztató hozzászólásokat! Aki negatívan nyilatkozott, arra annyit szeretnék mondani hogy az egész akarat kérdése és üzenem nekik, hogy igenis sikerülni fog. Ha nem tavaszra akkor nyárra. De megcsinalom!!
2018. nov. 28. 17:21
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is inkább az szokott működni, hogy szorít, ami eddig jó volt, ez így nem maradhat :)

Ilyenkor elkezdek edzeni intenzíven.

Alapból mozgok heti 2x úgy fél órát, de akkor heti 4* 5km futás és 20 perc súlyzózás.

Nekem 2-3 hét után szokták kérdezni, hogy fogytam-e, és néhány hónap alatt lemegy 1 vagy 2 ruhaméret is.

Max. 10 kilót fogyok így, majd egy idő után az izom miatt elkezdek újra gyarapodni.

Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy 174 cm-hez a 65-65 kilónál már zavar, hogy nem jön rám minden, akkor a futástól lefogyok 58ra, és onnan 62 körül van a csúcsformám.

Aztán amikor elhanyagolom az edzést, szépen lassan minden visszaáll, izom elgyengül, zsír visszajön. Ezt úgy 2-3 évente csinálom, mint menetrend most már :)


Igaz amúgy, kitartás, elhatározás, motiváció, ezen múlik minden :)

Sok sikert, az egyik legjobb érzés. mikor újra úgy áll a nadrág vagy ruha, ahogy annak "kell" ;)

2018. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!