Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétás öntet palacsintára?

Diétás öntet palacsintára?

Figyelt kérdés

Valamilyen, cukormentes szirup vagy öntet receptet keresek palacsintához, de egyszerűen sehol sem találok. :(

Ti esetleg tudnátok segíteni? :)


2018. dec. 3. 15:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%

Zablisztből is lehet csinálni.

Ám ha diétázni akarok, nem palacsintát fogok enni - de ez csak az én egyszerű gondolkodásom.

Úgy is le fogtok pontozni, tehát nincs tétje: Ha palacsintát akarok enni, akkor tudatosítom magamban, hogy ez nem diétás. És számomra heti 1 nap belefér. De aki édességet és keményítőt szeret enni és azt mantrázza magának, hogy diétázik közben, az nálam az a szint, amikor vegánon csinálnak hús ízű ételeket.

2018. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%

#11 teljesen egyetértek, de már csak hisztiből is le fognak pontozni. Aki diétázni akar, az figyeljen oda a kalóriamennyiségre, és az esszenciális tápanyagokra. Ne pedig a szénhidrátcsökkentett, cukormentes f..szságokat tolják. A kalória a kulcsa mindennek. A szervezet a feleslegesen bevitt energiát raktározni fogja mindenképp. Teljesen mindegy, hogy milyen formában viszed azt be.

Részemről ment a zöld.

2018. dec. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

"Ám ha diétázni akarok, nem palacsintát fogok enni"


Már miért ne ehetne valaki palacsintát, aki valamilyen diétát követ, mondjuk le akar fogyni? Persze, ne egyen meg tízet, legfeljebb kettőt-hármat, számolja bele a kalóriakeretbe stb. De bizony az öntettel nagyon meg lehet dobni az összkalóriát. Sajnos nem az számít, hogy heti hány nap léped túl a keretet, hanem hogy mennyivel, de gondolom ez neked sem újdonság, te is tudod, hogy a "heti egy nap belefér" erős egyszerűsítés.


Szerintem amúgy is mérnöki szemlélettel érdemes a dolgokhoz állni, és ha létezik valami, ami a cukor-vaj-kakaó öntethez képest feleannyi kalória és ugyanannyi boldogság, akkor nyilván azt érdemes választani. Például egy szűk teáskanál keményítőből édesítőszerrel és kakaóporral egy bögrényi pudingöntetet lehet főzni, ami sokkal kevesebb kalória, mint ugyanennyi vajas-cukros csokiöntet.

2018. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%

Házi lekvár?

De egyébként ha én diétázom vagy nem eszek palacsintát, vagy bele számolom a keretembe és le se szarom

2018. dec. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
60%
viz
2018. dec. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%

"Már miért ne ehetne valaki palacsintát, aki valamilyen diétát követ, "


Azt ehet, amit csak akar. Csak azzal könnyen megszegi a diétát. Ezt te is írtad. És egyet értek. A diéta megszegését is megteheti. Nincs ezzel gond. Felnőtt ember azt csinál, amit akar. Azzal sincs gond, hogy gyorsan felszívódó szénhidrátokat eszik, aminek magas a glikémiás index és gyorsan ugrik egyet vércukra. Saját választása. [link]

Ha valaki neki áll palacsintát csinálni otthon és megáll 2-4 palacsinta elkészítésénél, azt a receptet megnézem! :) Nálam 25 palacsintához 2 tojás kell. 2 palacsintához 0.1 tojást végülis "mérnöki szemlélettel" meg lehet oldani, a többi része meg a kaja másik részébe. Persze lehet csinálni 1 tojásból 10-et, és akkor minden napra jut 2-2 palacsinta. Ez is mérnöki szemlélet, csak egyoldalúvá teszi a táplálkozást.

Ezek az én gondolataim. Ezért megérdemlem, hogy lepontozzatok :)


De azt te is látod és én is, hogy nagyon könnyű ezzel elcsúszni.


Egyszerűen sokkal több lehetőség van, ami belefér a diétába és hasonló élvezetet nyújt számomra. De nem vagyunk egyformák. Zab palacsinta nekem bevált. Kevesebbtől is telítettebb érzés fog el, mint a sima palacsintából. Ezért is megérdemlek egy lepontozást :)


A heti 1 csalás nap bizony nálam azt jelenti, hogy akkor megihatok egy pohár sört és ehetek zsíros kenyeret hagymával, akár 3 szeletet is uzsira, de lehet, hogy megeszek 5 palacsintát is ebédhez, vagy egy túrórudit. Majd az energia többletemmel elmegyek egy extrát edzeni és nem a tévé előtt ülve nyomkodom unalmamba a telóm a gyakorizással. De ez a kérdés nem rólam szól. Ezért ismét még egy lepontozást, ha szabad kérnem.


Nyugodtan hanyagold a zabot a palacsintából, mert nem értesz velem egyet.

2018. dec. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem sem megvonni kell magadtól a jó ételeket, hanem egészségesre átreformálni. Nem csak fehérlisztből lehet palacsintát készíteni.


És ha nagyobb adagot csinál, mondjuk 25-öt, gyanítom, hogy más is eszik belőle, nem csak ő. Férj/feleség/gyerek/anya/apa/báty/húg, bárki. Csodálom, hogy erre senki nem gondolt, én is ha sütök, nem csak magamnak csinálok, mert rám rohadna az a mennyiség, vagy szétpukkadnék tőle, ha megpróbálnám megenni :DD


Egyébként ha már öntet, akkor gyümölcs. Pl. alma. Amúgy is ilyenkor jó áron lehet venni. Leturmixolod, be is sűríti, nem is kell bele annyi édesítő (ha olyat választasz) és mértékkel még lehet is ennie a diétázónak.

Vagy veszel valamilyen bogyós mirelit gyümölcsöt, vagy amilyet akarsz, és azzal is finomat lehet csinálni.

Vagy natúr joghurt, kis fahéjjal, édesítővel. Sok lehetőség van.

2018. dec. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%

Attól, hogy cukormentes valami még nem biztos, hogy kevesebb kalória van benne. És sok édesítő nem is éppen egészséges.

Én is azt javaslom, hogy egyél normális palacsintát, normális töltelékkel, és számold bele a kalóriakeretedbe. Legfeljebb nem fog beleférni 4, csak 2 vagy 3.

De pl. kb. 3 palacsinta megtöltéséhez használt lekvár kb. 100 kcal. Ez simán belefér.

2018. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
38%

#16: Tessék: 1 tojás, 1 dkg liszt (gluténmentes, mert nem kelt tészta, felesleges a búzaliszt, innentől pedig lehet próbálkozni mindenfélével), fél korty szóda. Ez nekem 2 palacsintát ad (ami fél fogamra se elég és nem egyedül eszem, így sokszoros mennyiség készül, ha képes vagyok sokat sütni). Kevesebb tojással túl lisztízű számomra, jó, ennyivel is, ezért makadámdióliszt a fele... De ki is tudom hagyni a lisztet, olyankor pl. spenótpor van benne :) De a fenti az nekem teljesen normális palacsinta, családi hagyomány, hogy a palacsintánk sárga és ízes a sok tojástól, nem fehér, én egy picit továbbvittem, annyi.

Aztán egy palacsintába beleteszek 2 dkg diót s esetleg még lekvárt (a spenótosba sajtot) és máris nem kell sokat aggódnom a napi kalóriabevitelem miatt... De magában is finom :D

2018. dec. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
25%
Én aztán nem javaslom a normál palacsintát... Bár ez a kérdező diétáján s ízlésén múlik, az én diétámba sehogysem fér bele a cukor, nem is esik jól, nem is szeretem és túl könnyű kvázi kalóriamentesen helyettesíteni valami jobbal. Igen, vannak rossz édesítők, nem olyat kell használni, hanem a cukornál jóval egészségesebbet... Persze ki mit gondol ezekről. De ki is lehet hagyni az édesítőt, volt, amikor elfogytak a cukoralkoholjaim, akkor banánnal édesítettem a palacsintámat (extrém kevéssel, mert akkor már jó voltam ebben, de amúgyis roppant édesnek érzem az érett banánt. aki nem, az használjon édes bogyós gyümölcsöket, akár sűrítve. bár az emberek valamiért édesítik az édes gyümölcsből készült lekvárokat is. a banán nekem amúgysem ad plusz kalóriát, mivel úgyis megeszem, max. külön, fontos alapételem). Illetve sokunknak a sós palacsinta is opció, még ha az édes vonzóbb is valamivel (de egyes diétázóknak az nem a legjobb irány, ha folyton engednek az édesvágynak).
2018. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!