Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyereknek diéta?

Gyereknek diéta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Lányom 12 éves, 167cm és 71kg.

Sose volt vékony, de az utóbbi kb. fél év alatt7-8 kgt hízott.Akkor jött meg a menzesze, nem tudom mennyire lehet ezt a hormonok, serdülés számlájára írni.

A lényeg, hogy szeretnék neki segíteni fogyni.

Heti 3x1 óra mozgás+a napi tesi órák meg lesznek.

Az ételekben kérnék segítséget.

Mi az amit el kell hagyni, és mi az ami lecserélhető.A cukor oké, de nem tudom neki szabad e édesítőszert használni, mert hiába felnőtt méret, de mégis csak gyerek.

Vagy kérdezzem meg a gyerekorvost?

Természetesen részt fogok venni a diétában, amúgy is rám fér, meg lelkileg is szetetném támogatni.

Tudtok valami tanácsot adni?


2018. dec. 6. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

ėrdemes volna kivizsgáltatni lehet pajzsmirigy problėma áll a hirtelen hizas mögött.


ėn azt csinálom hogy nem tartok itthon nasikat,se kekszet, se chipset. napi 5 ėtkezėst betartom. vacsi utan már semmi. nem vontam meg teljesen azert az ėdwssėget, nėha egy kinderszelet, vagy 1-2 kocka csokit kapni szokott. az ėn lányom fiatalabb, nála az a cėl hogy ne hizzon tovább. (nála kiderült hogy pajzsmirigy alulmükōdese van)

2018. dec. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

A pajzsmirigyprobléma esélyes, nőknél gyakran a hormonváltozások hatására lesz látványos (serdülés, gyerek, változókor...)

Vérvételből, teljes vérképpel kiderül, ha beigazolódik a gyanú, akkor endokrinológushoz irányítanak majd tovább.


A fogyás is könnyebb, ha rendben lesznek a hormonok. Ha meg nem találnak semmit, legalább nyugodtak lesztek ti is, hogy az elhízás ellenére makkegészséges. :)


Zárójel: tök jó, hogy így támogatod a lányod, velem ennyi idősen nem foglalkoztak, így lett a vége, hogy a hormongondjaim 10+ évvel később felnőttként derültek ki, az ebből adódó gondokat meg már piszok nehéz visszafordítani.


Kérdésedre a válasz: nem csak a cukor kerülendő, általánosságban a szénhidrát minél kevesebb legyen, illetve lassan felszívódó. Az édesítőt sem érdemes túlzásba vinni, de azért alkalmanként belefér. Nyilván mondjuk karácsonykor nem érdemes megfosztani a süteménytől, de lehet azt diétásan is készíteni. :)

2018. dec. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!Persze támogatom, hiszen féltem az egészségét, na meg a kamaszkor amúgy is nehéz.

Most volt amúgy orvosi vizsgálat suliban, de súlyt nem mértek.Tegnap itthon álltunk rá a mérlegre, csak úgy, és most szembesültünk vele.Persze nem vagyok vak, eddig is láttam rajta, de ő mindig is nagy volt.Az én családomban mindenki olyan nagydarab.Én nem, 165cm vagyok, de pont egy súlyban vagyunk a lányommal, csak én már 40 éves vagyok.Persze ez nem mentség, nekem is le kell dobni egy tizest, így legalább lesz motivációm.

Ma viszem a kicsit oltásra, rákérdezek a dokinál a vérvételre.

2018. dec. 6. 10:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Miket esztek általában? Jutalmazol édességgel? Isztok teát? (Rengeteg cukrot be lehet vele vinni láthatatlanul.)
2018. dec. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért a szénhidrátot ne csökkentsük le csak úgy drasztikusan, nem is ismerjük a családot és a gyermeket, sokaknak ez igen előnytelen lenne (pl. rosszul is lehet már 1-2 étkezés után, ha nagyon kevés a szénhidrát, ismerek ilyet. egészséges, de neki szénhidrát kell, nem brutál zsíros fehérje). A legtöbb ember szénhidrátra alapoz, ezzel általában semmi baj nincs, amíg nem viszi túlzásba az evést.


A rosszabb fajta szénhidrátot persze érdemes csökkenteni, cukor, felesleges rágcsa, túl sok édesség...

Személy szerint jóval egészségesebbnek tartom a cukoralkoholokat, mint a cukrot vagy a mézet (ami egyébként remek dolog), főleg azok számára, akiknek különösen nem jó a vércukor hirtelen megdobása, nem minden édesítőszer egyformán rossz, viszont szerintem az a jó, ha az édesítést nem visszük túlzásba. Lehaltam, mikor sok éve megtudtam, hogy hazánkban a fejenként heti 80 dkg cukor normális. Bár ha belegondol az ember, hogy miket esznek, isznak mások... Ha CSAK (saját készítésű) édességen élnék, akkor sem tudnám megközelíteni ezt a brutális mennyiséget. Sokaknak amúgysem jó a rengeteg xilit, hasmenést kapnak tőle. Egyesek kevéstől is, egyesek pedig soha.

Úgyhogy akármivel is édesítesz, szerintem kerüld az ilyen 80 dkg cukor sütirecepteket... Sok jó kis édesség van, amibe közel sem kell ennyi, gyümölcsökkel is lehet enyhíteni a cukorigényen...

Elvileg édesítés nélkül is megvan egy ember, igazából gyakorlatilag is, de ezt én is drasztikusnak ítélem, elég jelentősen csökkenteni a cukrot.


Kell ugye egy jó étrend, esetleg több mozgás (kis hétvégi túrák, egy-egy biciklizés, ilyesmik) s ha nehezen lakik jól kevesebb étellel, arra kéne rájönni, hogy őt mi laktatja megfelelően. S mi elégíti ki lelkileg, hiszen sokunk élvezetet is keres az evésben s ebben nem látok problémát.

Még az étkezések számával, méretével is lehet gond, nem mindenkinek jó ugyanaz az elosztás.

2018. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hagyományos magyar ételeket eszünk elsősorban.Persze imádja a pizzát, hamburget, gyrost.

Inni ízesített vizet iszunk.

Sütit-csokit szinte egyáltalán nem eszik,sok gabonapelyhet igen, ami hiba.


Arra gondoltam, hogy megpróbálom a teljes kiőelésű kenyeret-tésztát, esetleg a köretnél barna rizst-bulgurt, több salátát, kevesebb nasit.


Drasztikus változásokat nem akarok rögtön, nem cél, hogy szenvedjen, inkább lassan szokjunk át ezekre.


Azért egy vérvételt megbeszélek a dokival, ártani nem árt.

Köszönóm a válaszokat.

2018. dec. 6. 20:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, nagyjából érted a dolgokat.

A gyümölcsök akár nasinak is jöhetnek...

Akár aszalt formában, csipszeket formában bár az jobb zöldségből, simán jöhet belőle nasi.

Egyébkènt èn olyan 8kgt javaslok fogyásnak és akkor minden jó lesz.

Sok sikert nektek!

2018. dec. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Amiket írsz, azok jó lépésnek tűnnek, első körben legyen így s majd meglátjátok. A teljes kiőrlésű cucc se legyen túl sok, ezt végülis mindenre lehet mondani, de tk kenyérből sokunknak túl könnyű rengeteget enni. De majd meglátod, nálatok hogyan lesz, előre nem lehet tudni s a lassabb felszívódás sokaknak jót tesz.
2018. dec. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!